Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 3.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Снимки, направени с Galaxy S8 / S8+

Хм, а какво е това? Rolleyes

Днес нямаше никакво време за снимане, но мернах това синеещото Smile  - според колежката - било лечебно и ставало за чай Smile  (Няма да пробвам   Big Grin   ) 

[Изображение: 17745580.jpg]

И  цвета на панталона  излезе Lol Lol Lol

[Изображение: 17745754.jpg]

И нещо с предна камера от вчера Smile Пробвах да намаля резолюцията, обаче някак се губи от качеството, не се вижа блсъка на очите например, стои мътно Sad

[Изображение: 17745583.jpg]

[Изображение: 17745581.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • SeVdilin
Цитирай
Аксесоари

Форумните свалки в сила хаха, жената обича комплименти, всеки ден пуска селфи, голяма тема, честно...
Оставете снимките да говорят, обяснения кой къде търсил сянка, слънчоглед, паяжина и т.н. натежават малко, когато са във всеки втори пост.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

[Изображение: 17747183_m.jpg][/URL]

Добре де... Никакви комплименти вече Smile само повдигане на настроението малко...
https://youtu.be/07wrsnAkuww

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай

На път за работа, авто режим.[Изображение: fb394c708c99b5b007464f95e8c6f8cc.jpg]

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

[Изображение: 17749813.jpg]

[Изображение: 17749814.jpg] [Изображение: 17749815.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • SeVdilin
Цитирай

Малко е мацната в горния край, но без статив, толкова...
[Изображение: 17755911_m.jpg]

Huawei P40 Pro+
Цитирай

buddha, как е направена тази снимка?

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Предполагам на ръчен режим с ниско ISO и висока скорост на отвора. Примерно 2-3 секунди, но без статив почти винаги ще се замазва.

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай

Благодаря ти Smile Ще опитам от някое място с хубава панорама.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Прави се с ниска скорост на затвора и ниско ISO. Това в ръчен режим разбира се.... Най-добре става на някой натоварен булевард и със статив.

Huawei P40 Pro+
Цитирай

https://goo.gl/photos/gEJERKAaSxkX4nFq7
Нещо такова. Статива е задължителен за добър ефект.

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай

Красиво е Smile

Мислех си за висока сграда - от която се вижда и булевард и част от светлините на града (сгради със светнали прозорци) - примерно някое заведение на последния етаж на сграда, която е на булевард - както е ресторант Таван и бул.България. Не съм му била клиент, но би следвало да има видимост - към булеварда и сгради. Така си го представих, може да не е подходящо. Никога не съм обмисляла или пробвала такав снимка. Може би и на терасата на някой мол. Статив нямам още - ще си взема в неделя, крайно време е вече Smile 

Сядам след малко да търся този ръчен режим къде е. И моля, дайте ми пример за подходящи скорост на затвора и ISO. Няма да мине без проби, и ще се постаря да почета по темата Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

При такъв режим на снимане скоростта трябва да е меджу 5-10 сек. на затрова /толкова може телефона... LG имат доста по-сериозни ръчни настройки/. ISO трябва да бъде на минимум, т.е. 50. Ще го обясня така: Колкото повече седи затвора на обектива отворен /т.е. по-бавно снима/, толкова повече светлина минава през него, ерго по-светла снимка става. За този тип снимки, трябва да е балансирано: скорост на затвора и светлочувствителност, за това и е по-добре да се правят на място, където има повече движение на автомобили. Аз просто си дебнех да мине някоя кола покрай нас....Иначе ефекта е поразителен и адски красив. Друго приложение на бавния затвор е водопад или река...ефекта е като коприна, но там има и други фактори /най-вече дневната сверлина/ и опции, които ги имат DSLR апаратите. Все още не съм се развихрил да снимам с този телефон...имам страхотни снимки с предния, но не е за този раздел и марка...

Не знам дали съм го обяснил добре, но аз така го разбрах когато започнах да се занимавам с любителска фотография /не че съм стигнал далеч...и категорично не съм много в час/.

Huawei P40 Pro+
Цитирай

Да, разбрах те и благодаря за пояснението Smile Виждала съм такъв ефект на снимка на течаща вода (водопад, река), но не знах, че така се постига Smile Следя една група за снимки, макар че аз самата нищо не снимам и не публикувам там, но ми е приятно да гледам Smile Те хората сериозно се занимават, аз само им се радвам отстрани Smile Но покрай този телефон ми се "отвори апетит" за снимане  Big Grin

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Голяма зарибявка е....но си иска о време, което аз за съжаление нямам.

Ето нещо непретенциозно, но отново в ръчен режим...
URL=http://vfl.ru/fotos/01c4111717771962.html][Изображение: 17771962_m.jpg][/URL]

Huawei P40 Pro+
Цитирай

Намерих настройките и пробвах на терасата към Витоша и Луната, колкото да видя как действа Smile

А това са няколко днешни снимки на автоматичен режим:[Изображение: 17772005.jpg]

[Изображение: 17772007.jpg]

[Изображение: 17772008.jpg]

Жегата никак не ги събаря  Smile Heart

[Изображение: 17776844.jpg]

[Изображение: 17776845.jpg]

[Изображение: 17776846.jpg]

[Изображение: 17776847.jpg]

[Изображение: 17776848.jpg]

[Изображение: 17776849.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • SeVdilin
Цитирай

Само да питам нещо без лоши чувства.Защо при тема снимки с определен модел в случая s8 90% от снимките са на цветя?Малко сякаш е банално ?

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай

Да... Ще си докарам някоя сенна хрема от толкова треволяк..!
Мисля че трябва да има повече снимки на коли и жени..
Дивна... ти си на ред! Devil Lol
И да постна нещо от мен, направена набързо на Авто..


[Изображение: 9143615H.jpg]

Когото се качих в колата беше + 48 градуса.... след почти 1 час работа на климатика, успя да слезе на + 42...
Жега а.....

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай

Колеги хайде да не се правим на остроумни има си Фейсбук за целта!
Всеки може да снима каквото си пожелае стига да не е в разрез с правилата, а на вас ако не ви харесва просто подминавайте Wink

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай

Колега,форума да не е на ГЕРБ Smile Аз просто питах защо в повечето случаи се снимат цветя.Нищо повече.Явно е труден въпрос.Няма да питам повече.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай

Naidenoff, най-накрая и ти да се включиш по темата  Tongue  Не бях видяла текста под снимката и помислих, че става въпрос за външната температура Smile     Имам подобна снимка, от юни - за 14 гр навън Yikes Sleepy  , бях толкова учудена, че снимах, но после съм забравила  Big Grin Big Grin  Сега ми напомни  Cool

[Изображение: 17781831.jpg]

И - пробвах си пак разни неща днес Smile

Трябваше малко да врътна пирамидката - да не лъска, но не направих друга снимка.

[Изображение: 17781353.jpg]

[Изображение: 17781351.jpg]

[Изображение: 17781352.jpg]

И Мечо добре е излязъл  Big Grin

[Изображение: 17781350.jpg]

[Изображение: 17781349.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • SeVdilin
Цитирай

Smile[Изображение: f280f25ee2c66576e8b075a3f32ad3af.jpg][Изображение: f260b872d6f7b262a0e07e0e18343ffe.jpg]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Цитирай

@Дивна... да..  става въпрос за външната температура, при мен датчика отчита външната температура! Снимките ти са супер,особенно Розето...

И по темата: Моята Грозалия Петрова... на галено... Вампи.

[Изображение: 9143815S.jpg]

[Изображение: 9143818v.jpg]

Преди няколко дни, на Авто режим.. Снимките не са от най-добрите... ама много шава добичето, и е трудно да хванеш фокус...!
Ей тая май е нацелих на фокус!! Пасе гадината...

[Изображение: 9143824z.jpg]

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай

Горкото кученце - на 40+ градуса се навлекло с пухкаво кожено палто-мъка!  Va
Как да не пасе? То и мен да ме навлечат с такъв кожух и аз ще паса трева.  Tooth
Цитирай

На границата между Pais Basco и Reino de Navarra в Испания. [Изображение: 4767baf2f9bf7196394aee9fbc4cd6f6.jpg]

Enviado desde mi SM-G955F mediante Tapatalk

На границата между Pais Basco и Reino de Navarra в Испания. [Изображение: 4767baf2f9bf7196394aee9fbc4cd6f6.jpg]

Enviado desde mi SM-G955F mediante Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)