Темата е заключена
Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Силно ме съмнява да сложат цена от над 500 долара/ евро. Ще се прострелят сами в крака - основното което прави 3/Т примамливи предложения е цената. Ако са достатъчно глупави да се направят на Самсунг/ Епъл с цената без да са си изградили тяхното име просто сами ще си отрежат клончето на което стоят.

Trust nobody who smiles before 10am...

Аксесоари

Разликата между базовите 3 и 3Т беше 40$ и това само за смяна на 820 с 821, софтуерен бууст на батерията от 3000 до 3400мАч и смяна предната камера с по-висока резолюция вместо по-големи пиксели. Та в момента имаме едни 60$ в които трябва да се вместят за изцяло новия модел. Така де винаги са предлагали топ хардуер на цена много под конкуренцията, но има все пак някакъв технологичен минимум, който си има своята цена. 500/550$ ми се виждат едни напълно реални и достъпни цени според това, което се гласи да пуснат.

Само ми е интересно този софтуерен бууст на батерията от 3000 на 3400 мАч. Как така софтуерно се увеличава капацитет на батерия.

★ ММ  &  iOS ★

(2017-05-28, 08:38:21)alex.stankov написа:  Само ми е интересно този софтуерен бууст на батерията от 3000 на 3400 мАч. Как така софтуерно се увеличава капацитет на батерия.

Предполагам, че е просто грешно изказване.

А към темата:
Това, което написа Тонката с две цени - за Китай и за всички останали.. е пълна глупост. Няма как да се случи.

Huawei Mate 10 Pro

Напълно е възможно за два различни пазара до има и различни цени - просто пазарна икономика.

 

(2017-05-28, 09:34:11)NoMaD написа:  Напълно е възможно за два различни пазара до има и различни цени - просто пазарна икономика.

Не и в случая на OnePlus. Както вече бе споменато - OnePlus е дъщерна фирма на Oppo, който пък е в топ3 марките в Китай. OnePlus е за западните държави.

Huawei Mate 10 Pro

(2017-05-28, 09:30:36)Anastasia123 написа:  А към темата:
Това, което написа Тонката с две цени - за Китай и за всички останали.. е пълна глупост. Няма как да се случи.
Защо да е невъзможно ?
С какво този телефон ще е по-различен от U11 примерно,който ще е на цени(за UK) £649 през сайта на HTC и £600 през carphonewarehouse ? Или пък Huawei P10 ?
€550-600 мисля,че е съвсем в реда на нещата и никой не може да ги вини в нищо.

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

С трици маймуни, като искате хубави и качествени телефони които са бързи, тънки с големи батерии, красиви екрани и да не ви се разпаднат в ръцете след 2 семдици ще плащате.

С трици хващат маймуни точно Ейпъл,Самсуня и другите водещи производители...точно за цените става въпрос Wink

Изпратено от моят Lenovo P1ma40 с помощта на Tapatalk

Викторе или се опитваш да дразниш или си сериозно облъчен. Това, че си преминал от iPhone на самшит, цветовете са станали по-ярки и вече можеш да си смениш мелодията не означава, че си открил топлата вода и всички трябва като теб да правим.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Samsung Galaxy  Note IV
Samsung Galaxy S VI

(2017-05-28, 07:01:24)don_gori написа:  Разликата между базовите 3 и 3Т беше 40$ и това само за смяна на 820 с 821, софтуерен бууст на батерията от 3000 до 3400мАч и смяна предната камера с по-висока резолюция вместо по-големи пиксели. Та в момента имаме едни 60$ в които трябва да се вместят за изцяло новия модел. Така де винаги са предлагали топ хардуер на цена много под конкуренцията, но има все пак някакъв технологичен минимум, който си има своята цена. 500/550$ ми се виждат едни напълно реални и достъпни цени според това, което се гласи да пуснат.

Не го слушайте тоя неграмотник. Софтуерен буст на батерията Big Grin
Батерията и с реални 3400 със същите размери като 3000. Тва е възложено чрез увеличаване на волтажа, както и бяха направили. Увеличението на цената не беше толкова заради малко по-скъпите компоненти, а за да тестват пазара дали ще върже на по-високата цена. Съдейки по твърдението им че 3T им е най- успешният модел до момента, явно е минал номера. 
Лично аз не бих си взел Oneplus телефон за повече от 900лв./450 евро, като имайте предвид че съм с тази марка от самото начало Oneplus One.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

(2017-05-28, 16:18:01)remixa92 написа:  .......Увеличението на цената не беше толкова заради малко по-скъпите компоненти, а за да тестват пазара дали ще върже на по-високата цена.

Странно съждение....Smile
Когато компании като Apple,Samsung,Huawei,Google(да не ги изреждаме всички) помпат цените до безобразие,това си е нормално....Когато обаче OnePlus реши евентуално,казвам евентуално,защото не е съвсем сигурно,реши да увеличи цената на своя телефон,това вече е скандално !!!!
Хайде малко по-сериозно,ако е възможно ?
Дори и €550 да струва,тази цена ще е далеч от тези на "флагманите" на гореизброените компании...А и не виждам нито една причина OnePlus да продължават с подаръците...Smile


Sent from my Pixel XL using Tapatalk

(2017-05-28, 16:59:06)tonkata07 написа:  Странно съждение....Smile
Когато компании като Apple,Samsung,Huawei,Google(да не ги изреждаме всички) помпат цените до безобразие,това си е нормално....Когато обаче OnePlus реши евентуално,казвам евентуално,защото не е съвсем сигурно,реши да увеличи цената на своя телефон,това вече е скандално !!!!
Хайде малко по-сериозно,ако е възможно ?
Дори и €550 да струва,тази цена ще е далеч от тези на "флагманите" на гореизброените компании...А и не виждам нито една причина OnePlus да продължават с подаръците...Smile


Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Никой не е казал, че когато големите компании помпат цените е нормално. Що за глупости?
НО! Те могат да си го позволят - имат изграден имидж и репутация. OnePlus (и по презумция OPPO), въпреки че се превръща в сериозен играч на пазара, все още не са такъв. Като дигнат безобразно много цената на телефона (ти спомена някаква цифра от близо 700 долара) ще си останат с едно милион бройки на склад дет ще се чудат после как ще си ги продадат. Защото хората, които ще изберат OnePlus (освен гийковете, които поназнайват нещо за телефони) пред Самсунг/ Айфон та дори и Пиксел (нищо че него не могат да си го купят реално) ще са нищожно малко.
Това ги отличава OnePlus - ниската цена и добър хардуер. Махнеш ли ниската цена остава само добрия хардуер, а там вече няма как да впечатлят.

Trust nobody who smiles before 10am...

Интересно как се сравняват марки, съществуващи от 50 години с някакви на няма и 5?
Я попитайте 10 обикновени потребителя чували ли са и знаят ли какво е OnePlus?
И ако с договор си взема S8 за 1200 лева, разгледам си го на място, има си гаранция, която за да използвам не трябва да го пращам на майната си и утре ако реша да го продам, ще го продам за 5 минути, какво би ме накарало да взема китаеца за 1100 лева?
Не мога да се сетя нещо...
И то ако всичко му е на нивото на Самсунга. Щото камерата не беше върха на борчето с предните модели...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Ами не са глупости за съжаление...Smile
Помпат си цените и въпреки това си продават телефоните...Или не е така ?
OPPO в случая няма нищо общо....BBK стои зад тях,но това не е толкова важно...Идеята ми е,че този телефон няма как да струва £400 отново при положение,че няма да отстъпва по нищо на останалите...Вероятно дисплея ще е с FullHd резолюция,но това не е болка за умиране....Да си припомним цените на останалите флагмани:

Galaxy S8 - £689.00.
LG G6 - £649.99
HTC U11 - £649.00
Xperia XZ P - 649.99
Huawei P10 Plus - 679.99
Pixel XL - £719

Та колко би трябвало да струва OnePlus 5 при цените на конкурентните устройства ?
Да не говорим,че и за Nokia 9 се прягат цени от порядъка на €750 !
Та така...Да се подготвим за зима,а ако дойде лято...Добре дошло.

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Тонка, ти мислиш ли, че ако устройството на Нокия използваше името HMD щеше има успех при цена от 750 евро?

Huawei Mate 10 Pro

Оставяме подробностите настрана....Smile
А и кои бяха HDM,че си позволяват да отидат на такава цена...Ако се окаже вярно де ?

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

То случайно да си чувал за "малкия" разход за маркетинг, който правят големите реклами. Oneplus като цяло почти нямат такъв.
От както Op3 излезна конкуренцията в сегмента до 450 евро се увеличи в пъти. Има вече не малко телефони до тази цена, които също са конкурентни на флагманите. Според мен това е психологическата граница, която в близките 2 години не трябва да се прескача от OP.
А и както по-горе споменаха колегите за разлика от Samsung и Apple, OP не разполагат с безкраен запас от крайно тъпи и технически неграмотни постоянни клиенти. По-голямата част от клиентелата на OP са там защото не робуват на марки и ако сметнат че вече не си заслужава просто ще минат в друга посока.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Аз продължавам да не доумявам, как може да говориш такива глупости и да не се усещаш.
Ще ти го кажа пак, понеже не можеш да си го набиеш в главата - OnePlus успяват да си продадат телефоните, защото са евтини с добър хардуер. Евтината част не я изпускай, понеже тя е ключова.
След като махнеш евтиното, OnePlus става поредния производител с добър хардуер. Нищо повече няма да ги отличава. Няма да сложат най-добрата камера, няма да сложат дисплей на нивото на Самсунг, нямат маркетинговите възможности на Apple, нямат и brand recognition-а на Google. Нищо от това нямат - единствения им коз е ниската цена. Като махнеш ниската цена какво мислиш че ще успеят да продадат? Събуди се и помириши кафето!

Естествено, че си дигат цените - но въпреки по-завишените цени спрямо оригиналния OnePlus One, пак са много под цените на флагмените от големите компании. Ако сложат цената, дето ти я спрягаше (близо 700 долара, което е меко казано налудничево) ще продадат има няма 100ина бройки.
Не разбирам защо трябва да спориш за такива очевадни неща. Arguing for the sake of arguing? Спри да сравняваш OnePlus с големите компании!!!!!! Те НЕ СА такива и не могат да стъпят на малкия пръст на гигантите в сектора по нито един критерии.

OnePlus 5 не би трябвало да струва повече от 500 долара/ евро. Всичко над това би било безкрайно неразумно.

Trust nobody who smiles before 10am...

За пореден път ми се налага да водя битка за OP....Smile
По-малкия в разход ще доведе и до по-ниска цена...Никой не е казал,че цената ще е като на останалите и в този ред на мисли....всичко си е наред.
Друг момент е,че OP си продават телефоните и през оператор в UK( не знам за останалите държави как е),а тук почти никой не купува телефон плащайки в брой ! Не мисля,че по-високата цена ще се отрази пагубно на продажбите им....Вероятно ще има спад,но това ще се компенсира от увеличението на цената...Smile
Всичко все още е на етап "слухове" и в един момент може да се окаже,че няма нищо вярно в тях,но съм склонен да оправдая някакво разумно увеличение.

@smiley,прав си....Няма да сложат розовия дисплей на Самсунг,телефона им няма да се рестартира без видима причина,звука няма да прекъсва пак без причина,няма да го има и бутона за недоразумението Биксби,ще сложат по-голяма батерия и телефона няма да избухва,ще си ъпдейтват телефоните преди Самсунг....Изобщо как можем да ги сравняваме със Самсунг ?Smile

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

tonkata07 не следва да си дава мнението за адекватна покупка след като има Pixel XL Big Grin

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

(2017-05-28, 18:32:04)remixa92 написа:  tonkata07 не следва да си дава мнението за адекватна покупка след като има Pixel XL Big Grin
Ами Тонката има най-добрия смартфон с Аndroid...Не е "красив" като някои други модели,но на него музеен експонат не му трябва.

И от друго място се спряга почти същата цена за OP 5...Sorry за лошия превод,но все пак:

http://cloud.tapatalk.com/s/592afe570b68...23220.jpg?


Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Oх Боже мой. Едно си знаеш, едно си пееш - Samsung та Samsung. Ще ти игнорирам жалките опити за провокация и ще мина по темата, понеже мисля, че тя е по-интересна. Та - цитирам те:

Цитат: Никой не е казал,че цената ще е като на останалите
Напротив, точно ти го каза:

Цитат: $499 за Китай и $688 за останалия свят....

Цитат: но съм склонен да оправдая някакво разумно увеличение.
Естествено. Ние също - ако прочетеш темата назад, ще видиш че всички очакваме цена от около 499 долара/ евро, което спрямо сегашната цена на 3Т е точно "разумно увеличение". 688 долара е малоумно увеличение. Има разлика.

Аз почвам да си мисля, че ти като "спориш" (разбирай - провокираш) наистина идея си нямаш за какво точно спориш. Казваш едно, после забравяш че си го казал, казваш друго което тотално се противопоставя на това което си казал преди... въртиш сучеш и пак стигаме до това колко е добър пиксела и самсунг как не стават за нищо ((:

p.s. само на това ще ти отговоря, че няма как....

Цитат: Няма да сложат розовия дисплей на Самсунг
Да, розовееше и го оправиха веднага (за първи път да свършат нещо умно и те, нали?). Екраните, които слагат те дори ти трябва да се съгласиш, че са най-добрите. Дори безценния ти пиксел е с Амолед от самсунг (:

Trust nobody who smiles before 10am...

За цената,споделих какви слухове се носят....Не съм аз източника и дори и да е такава,нямам вина...А и пак е далеч от $800-900,че и 1000+ в някои случаи,но това е друг въпрос.
Останалото и аз го оставям без коментар.


Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Ко речи?

Цитат:А и пак е далеч от $800-900,че и 1000+

Цитат:Galaxy S8 - £689.00.
LG G6 - £649.99
HTC U11 - £649.00
Xperia XZ P - 649.99
Huawei P10 Plus - 679.99
Pixel XL - £719

Ама ти наистина не знаеш кви ги лафиш. Дори Гугъл не бяха толкова ненормални, че да сложат 1000+ долара за цена на базовия си модел (:

"Останалото и аз го оставям без коментар."

Аплодисменти. Първото умно нещо дето каза от както си в тоя форум. Кееp it up, buddy!

Trust nobody who smiles before 10am...

Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)