Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни ъпдейти за LG G6

Не. И попадам на някакви коментари, че ще е август, хаха! Което не би ме учудило.
Цитирай
Аксесоари

А някакво обновление за 8.0 няма ли да ни пуснат като нов security patch или нещо от тоя род? И защо не получихме 8.1, а 8.0?

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай

Хаха! Те със зор добутаха до 8.0, ти за security patch... Аз и не очаквах 8.1, просто тези корейци са измекяри и аз с G6 се отказвам от тях като дългогодишен фен. Не ме интересуват вече нито добрите им идеи, нито цените, нито нищо, конкуренцията е предостатъчно добра, появява се и нова, а и отчитам, че може да съм бил в някаква заблуда.

Някои вече се гласят за Андроид 9, ние чакаме 8... И това при наличието на "великия" им софтуерен център, който с Гугъл работел - да бе, "и един мармот завива шоколада в станьол".

G6 ще види изостанала версия на 9 догодина, когато другите ще са към миграция на 10. И с това ще приключат всичко по този (и не само) модел.
Цитирай

DualSim-ките на LG винаги са последни с ъпдейтите, изобщо не са им приоритет очевидно. Ма и с 7-цата си работи екстра, та ще си чакаме докато ни огрее.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Ами ако не бяха пускали 200 модела с различни екстри тия малоумници, може би щеше да е по-лесно..

Lenovo A536
[-] 1 потребител изказва благодарност на JuStIc3 за това мнение:
  • liya123
Цитирай

А какво стана със добавянето на AI в камерите на G6 след ъпдейта, явно май се оказа слух... тези пичове тотално се е*бават с потребителите и това е най малкото, е явно и на мен това телефонче ще ми е последното от ТЯХ, и не защото не съм доволен, а защото винаги сме една крачка зад конкуренцията, а говорим ли за ъпдейти и security patch-ве изоставаме с цяла обиколка!
Дори си мисля, че андрю P ще го гледаме през крив макарон или по-скоро на някоя друга марка телефон Big Grin

Изпратено от моят LG-H870 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Аз пък не разбирам тази мания по ъпдейтите, щом работи добре със сегашната ОС, не е такъв проблем дали ще получим 9 и реално разлика надали ще има и да го получим. Радвайте се на телефоните и това е, и без друго повечето карат максимум 2г с един телефон.
Цитирай

То е въпрос на отношение към клиентите. И при тях е в комбинация с няколко флагмана с дефекти. Иначе да - работи си идеално и така. Но все пак по-новото при Андроид винаги е по-добро.
Цитирай

Не винаги е по-добро. Предпочитам колкото се може повече максимална защита да има.

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай

Определено не винаги новото е по-добро. Иначе преди да взема G6 се бях насочил към Nokia 7 Plus, там щях да имам редовни ъпдейти, но определено щеше да е по-лошият избор, защото ъпдейтите не са най-важните.
Цитирай

Ами досега не е имало версия на Андроид, която да е по-лоша от предходната, но нямам намерение да влизам в спор за това.
Цитирай

Не самата версия андроид, а умишлено съкращаване живота на батерията, умишлено намалено качество на снимките (Самсунг), бъгове с най-важното - качество на телефонните разговори и др. И всичко това за да се купува следващия модел. Предпочитам бавни ъпдейти, но когато дойде да е без бъгове. Не малко са случаите в които сме се връщали на предишната версия андроид заради бъгове. Връщал съм се с G3 от 5.0 на 4.4.2 и с V10 от 6.0 на 5.1.1. При G3 5.0 беше най-гадния ъпдейт, с 6.0 го оправиха. А при V10 живота на батерията беше минус 1-2 часа сот.
А V20 няма ъпдейти Big Grin , първия телефон със 7.0 и последния който ще го ъпдейтнат до 8.0 - 20-21 месеца без ъпдейт Bu


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

Тази политика едва ли ще спре. Аз лично не съм връщал никога, само съм рисетвал ако нещо в телефона не ми е допадало със споменатите от теб модели. За сметка на това G3 беше с дефект и умря месец преди да му изтече гаранцията за мой късмет, V10 пък беше с редовен screen retention.

Не твърдя, че трябва да са чести ъпдейтите (с които често пъти се правят тези мизерии, не с по-новата версията на Андроид, където ако не е чист е пак отговорност на производителя да си го модифицира грамотно), но LG са на другата крайност. А ако пък се замисля на тема сигурност: не познавам човек, хванал вирус на Андроид или да е бил хакнат по някакъв начин.

Добре ме подсети: наистина отива на 20 месеца без никакви съществени ъпдейти, а им е флагман от най-високата серия. Ето защо занапред ще се простя с тях. Дори сега бих сменил G6 с Mate 10 (не Pro) обаче. И с нетърпение чакам да остарее, че да го сменям, защото с калпавия им маркетинг и дефектите бързо им падат и цените, а и търсенето им не е никакво.
Цитирай

Странно ми е това мислене, харесват ви телефоните, но само защото са бавни ъпдейтите и веднага сте готови да ги продавате. Наистина не разбирам тази логика, какво толкова получаваш с новият ъпдейт, което го няма в старата версия, че да си продадеш телефона? Да не говорим, че може да си флашнеш къстъм ром и забравяш за всякакви проблеми с ъпдейти, за разлика от Huawei, където не можеш да флашнеш нищо.
Цитирай

Спрях да флашвам. А за пореден път ще кажа, че ъпдейтите показват отношение към клиента, дори да пренебрегна дребните подобрения, които все пак са удобство.

Не можеш да отречеш, че случая с V20 е прекален: вместо да е дори гласен за Андроид 9, той чака още 8. Повтарям: мощно и към днешна дата устройство и от най-високата им серия.

Отделно виждам някои неща, които не ми харесват в G6 и виждам и все повече подобрения при китайците. Но това го дадох само за пример - на този етап не бих го сменил с по-скъп телефон, защото повечето топ модели в момента са лишени от всякакъв смисъл спрямо миналогодишните, а и с този преобладаващ ноч е смешно, та жалко, както и липсата на аудио жак. Може би не се изказах правилно: имах предвид, че бих го сменил като бартер с Mate 10, като устройство със сходна цена. Но ако трябва да купувам, то бих се замислил сериозно поради изложените причини.
Цитирай

За това света е шарен.. различните хора имат различни разбирания и потребности.

Стига.. ще сменя телефон който ми харесва, само защото производителя не го ъпдейтва "редовно".. без да имам оплаквания.. защото се чувствам обиден от отношението им към клиента. Ама иначе телефона си ме кефи. Не го разбирам това мислене.
Цитирай

Хем светът бил шарен, хем се косиш за мислене, което не разбираш. Все едно аз да седна да мисля що за човек трябва да си, да виждаш, че една компания прави грешка след грешка и не се отнася подобаващо дори към топ моделите си, да съм препатил от дефектите на флагманите й (както си споделил в темата за жълто петно на дисплея на G2) ама да съм й сляп фен.
Цитирай

(2018-06-03, 21:16:41)iago написа:  За това света е шарен.. различните хора имат различни разбирания и потребности.

Стига.. ще сменя телефон който ми харесва, само защото производителя не го ъпдейтва "редовно".. без да имам оплаквания.. защото се чувствам обиден от отношението им към клиента. Ама иначе телефона си ме кефи. Не го разбирам това мислене.

Абсолютно си прав колега. След като телефона си работи перфектно и те кефи, най-малкия дерт са ъпдейтите.
Цитирай

Е.. какво лошо има света да е шарен и аз да не разбирам част от него? Аз не съм тръгнал да те убеждавам в обратното. В тоя ред на мисли и изнасилвачите и убийците не ги разбирам..

Сляп фен? Аз съм потребител. Ако ми погледнеш подписа ще видиш, че след G2 взех чак G6.. сляп фен? Телефона е страхотен.. към момента ми прави 0 проблеми, не виждам защо трябва да го сменям, само защото LG не са ми пуснали нов OS.. който съм почти сигурен, че ще направи телефона по-бавен и батерията по-слаба, при това съвсем целенасочено.

И все пак за фенщината.. аз не съм "top Android" зависим и може и да греша, ама точно LG вкараха knock-knock функцията на дисплея.. и бутоните на гърба на апарата. Общо взето по-удобен апарат от G2 не съм имал и виждал.
Цитирай

LG са производителят с най-много иновации, но и този с най-много дефекти при флагманите, както и този с едни от най-бавните ъпдейти, които вече сичтам за глупаво да обяснявам защо са важни и какво означават. Поради което съвсем безсмислено е да изложа сравнение между 7 и 8 (където скокът от версия до версия е голям, не е като между 6 и 7, а и с Project Treble вече ще сме по-малко зависими от производителя на модела, получавайки от Гугъл операционната система), защото не те убеждавам в нищо, а ти споделям моето виждане, но ако не го разбираш, което ти е право, дай да не обсъждаме тогава.

Всъщност се забавят устройствата с по-стара операционна система, за да те накарат да си купиш по-ново. Които устройства иначе могат да работят идеално и съответно да изкарат още някакво време.

Между другото и да разбереш изнасилвачите и убийците, няма да ги направи по-малко такива в твоите очи и пак няма да ги оправдаеш, но те всичките са хора с отклонения, само един е доказано съвсем с всичкия си, но единственото чувство, което е изпитвал в живота си е омраза (и абсолютно никаква любов към нищо) - Карл Панцрам.
Цитирай

А, то няма много за обсъждане. Smile

Иначе бъговете които им даваха устройствата (предимно с петната по екраните) бяха доста дразнещи, да. Това би и ме отказа от марката (пак справка, G2 -> G6).. но това е различно от OS нещата.

А що се отнася до умишленото сбъгясване на по-старите модели с цел стимулиране на нова покупка... даже е смешно хардуера който блъскат в тая кутийка за разговори.. 8 ядра и 3, 4, 6 GB RAM. Стига.. нелепо е. За чий са ми 4 или 6 G RAM в телефон? Освен да му инсталирам VMWare и да си вдигам виртуалки на него, за да осмисля наличието на тоя хардуер.

На времето когато излезна Real Racing 3 играта я цъках без проблем на Galaxy S2-то. В момента все още върви мазно на G6... но след някой скорошен ъпгрейд ще я направят тежка и за него. Сефте... а играта като графика не се е променила изобщо от преди няколко години. Просто е по-голяма като използвано място в паметта, демек добавят ивенти, коли и писти.

Тва е, пари трябва да изкарват хората! Smile
Цитирай

За съжаление са така. И докато процесорите са с различна ахритектура и не могат да бъдат съпоставяни така лесно с настолните, то все пак имат сериозна производителност, но особено откъм оперативна памет - че то малки сървъри могат да оперират с 4 ГБ, те за телефоните вече не стигат - ами ясно е какво правят. Съгласен съм с теб, но уви - или ще започнем все по-често и масово по custom ROM-ове да ходим, или ще си им плащаме за по-новите модели периодично, то е ясно, че оптимизацията не им е цел, оптимизират се само определени аспекти и в някаква степен, но не може да става дума за сериозна такава.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • iago
Цитирай

Колегите със двусимовия вариант да пробват дали имат Орео по ОТА или LG Bridge. И после да почерпят.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 2 потребители изказват благодарност на ganchev за това мнение:
  • fifth_root, vargala81
Цитирай

Да, днес е пуснат ъпдейта за US997 и сега гледам и за H870DS също.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Dowper за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай

Здравейте колеги аз съм с двусимов  и още не съм получил нито през 
 ОТА нито през LG Bridge.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)