Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Снимки направени с LG G6

Като натиснеш на екрана, ръчно избираш къде да е фокуса и квадратчето както виждаш стои само на предмета или квото е там и го следи. Натискаш още веднъж по екрана и квадратчето ще се махне. Ако не се появят малките зелени квадратчета, размърдай малко телефона и ще се покажат.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
Аксесоари

Да, това за ръчното фокусиране го знам. Но в Auto режим, когато натисна и това квадратче се "залюпва" за предмете и го следи когато мърдаш телефона. А аз задържам екрана за да се заключи AE и AF и го натискам пак за да се отключи и да се покажат зелените квадрачета за да фокусира

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай

Влез в настройките на камерата и изключи Tracking Focus.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

Благодаря! А това точно за какво е? Виждам, че е позволено само за FHD и HD видеа?

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай

Проследяване на движещ се обект.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

Малко по-подробно да обясниш, ако може?

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай

И аз не разбирам много от фотография, даже въобще. Но то се вижда какво прави - държи на фокус движещи се обекти, примерно хора и фокуса се движи заедно с човека който се движи. Това без да си докосвал ти на даден обект. А когато ти докосне на някой обект, му посочваш ръчно да държи на фокус този обект. Аз лично съм го изключил, или по-скоро не съм го включвал защото по подразбиране си е изключено.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

С колко MP снимате и кой формат на екрана?

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай

13mpx 4:3, но това е отговорено по-назад. Бих те посъветвал да четеш повече. Раздела на G6 е сравнително постен и ако решиш да изчетеш всички теми ще научиш много, но ще изгубиш малко време Wink Това е и отговор на ЛС-то.

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай

Снимката е направена с втората камера на Auto настройки. Focus lenght е 2.09, вие си кажете мнението как е.
http://prikachi.com/images.php?images/670/9249670h.jpg

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай

Снимката е смачкана от сайта на 1024/576 px.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

Понеже съм индианец с фотографията, ако може някой да обясни с прости думи как да работим с ръчните настройки на камерата
Например
1. Вечер на слаба светлина- исо толкова, затвор толкова и тнт.
2. На изкуствнео осветление- това така, онова иначе и тнт.

Samsung S23+
Цитирай

(2018-01-23, 21:41:44)apapazov написа:  Понеже съм индианец с фотографията, ако може някой да обясни с прости думи как да работим с ръчните настройки на камерата
Например
1. Вечер на слаба светлина- исо толкова, затвор толкова и тнт.
2. На изкуствнео осветление- това така, онова иначе и тнт.

И аз не разбирам много, за това си играя само с ISO-то и скоростта на затвора. Колкото по-високо ISO, толкова повече шум в снимката, но повече подробности на тъмно. ISO-то може да се смъкне като се намали и скоростта на затвора, но пък прекалено намалената скорост може да доведе до размазване на снимката или движещи се обекти. Тъй, че без статив или да е подпрян някъде стабилно, не е добре да се смъква скоростта под 1/5 сек. тъй като фокусното разстояние е 4.1 мм.
Виж тази статия, може да ти е от полза http://sagabg.net/PCMagazine/article-950.html


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

Само една корекция. По-ниска скорост важи при DSLR-арите. При нас понеже е директно в секунди, колкото по-висока е скоростта като цифра, толкова по-дълго държи отвора.
Иначе казано, вечерно време е хубаво да се придържаме в рамките на 50-200 ISO спрямо условията а скоростта като секунди я избираме така, че в ляво хистограмата да няма пикове в най-дясната си част (overexposed), защото това води до загуби в бялото. При снимането на бързи обекти в ниска осветеност високо ISO и ниска като секунди скорост, за да няма замазване, но шумът ще е покъртителен. Белият баланс се пипа спрямо вкуса на снимащия. По-ниските цифри са за по-студени цветове (синеещи), по-високите са за по-топли цветове (червенеещи). Аз лично го ползвам в автоматичен режим в 90% от случаите, но като искам да засиля синият ефект примерно от небето дърпам към по-студеното. Фокуса е ясен, макс нагоре всичко на фокус, макс надолу макро Smile

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай

Това за хистограмата въобще не го знаех, сега вече ми е ясно. Благодаря за което! Не знам как е при G6, но при V20 на ръчен фокус има focus peaking, което оцветява в зелено това, което е на фокус.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

При G6 също има focus peaking.Липсват само едни настройки от ръчното видео,а именно контрол на запис на звука от микрофоните-дали да е отпред или отзад.Всички знаем,че V20 е оборудван с невероятни микрофони.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

(2018-01-24, 10:19:09)vesoisthebest написа:  При G6 също има focus peaking.Липсват само едни настройки от ръчното видео,а именно контрол на запис на звука от микрофоните-дали да е отпред или отзад.Всички знаем,че V20 е оборудван с невероятни микрофони.

Факт ....и точно тези "едни" настройки за микрофоните правят завършека на видеозаписа почти като студийно аудио.Особенно при снимане на открито и насрещен вятър,тогава много помага почти да се елиминара шума от вятъра и съответно яснота на говорната реч "изпъква" на преден план.А при нормално условия,тогава аудиото е просто "радост за ушите".

Huawei P30 Pro Aurora Blue + LG V35 for music and concert record
 LG VS995-Verizon .LG G4
 ,SG N7000,SG S2,se k810
Цитирай

И при G6 го има. До някаква степен върши работа, но да си призная не разчитам на него. Повече вярвам на автоматичният фокус ако снимам обект в някакво по-близко разстояние. Хистограмата по принцип е лесна. В най-левият ѝ край са тъмните цветове (черното) а най-дясно светлите (бялото). Идеалното място е между тези 2 крайни точки, но за жалост никога няма перфектни условия за това. Когато се снима в RAW формат, после при обработката по-лесно могат да се възстановят сенките (черното), докато бялото се превръща в безвъзвратно изгубена информация. Има случаи да се извади лееекинко нещо, но то не е било преекспонирано прекалено много. Яка заигравка е телефона с ръчният режим и когато човек му схване идеята, бързо усеща лимитациите му.

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай

Почистил съм темата от излишните коментари. Моля да се придържаме към нея и без заядливи коментари!


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

Една и от мен (тези линии не знам защо така се получиха Big Grin) https://imgur.com/a/RljEo на Аuto режим е правена

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай

Едно снимче от едно рок заведение, докато си пиех бирата (вижда се в отражението): https://photos.app.goo.gl/N98IHWpco5EP7ZRs2
Още една снимка от някой друг рок бар: https://photos.app.goo.gl/JmVfTKNkmrwJbwUO2
Я, пак съм се заигравал с телефона под звуците на рок музика съпроводено с питие някъде другаде: https://photos.app.goo.gl/idY0JuVhNaz9Kk1A2
Тук се възползвах от широкоъгълният сензор и влезе супер адекватно според мен: https://photos.app.goo.gl/I83e71jj3FAXQczf2
И едно видео. Беше доста силен звука, снимал съм с ръчни настройки: https://photos.app.goo.gl/bBWj2CGeXPn4OGMf1

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай

Някой може ли да ми каже настройките на аудиото в ръчен режим трите неща кое за какво е?

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай

Първото е Gain - отговаря за това колко да е силен звука. Примерно ако си някъде, където е много тихо, но има все пак някакви звуци, които искаш да уловиш вдигаш го. Респективно ако си на шумно място го намаляваш.
Второто е LCF - т.е. Low Cut Filter. Това се ползва да изрежеш ниските честоти. Да речем на някой рап концерт си и има много нисък бас, който убива целия звук. Вдигаш на 75 или 150Hz и това ще махне пращенето и пукането от ниските честоти.
Третото е LMT - това е Limiter. Ограничава максималните децибели до определено ниво. Действа на нещо от принципа на компресор. Прави по-тихите звуци по-силни и заслабва по-силните. Лично аз не го ползвам, защото после ми звучи неестествено, плоско и без дълбочина.

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай

Тези секунди в ръчния режим какво означават?

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай

Колко време ще държи обекива отворен Smile Иначе казано, колкото по-дълго държи обектива отворен, толкова по-лесно можеш да замажеш снимката ако мръднеш Big Grin

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)