Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с камерата.
#1

Здравейте, исках да ви попитам дали ми е дефектирала камерата. Значи моя телефон е едж и на един мой приятел е същия като снимаме с двата телефона един до друг неговите снимки са с много повече цветове и малко повече детайли. На камерата настройките са ни абсолютно същите и си сферихме камерите от Phone Info и там са абсолютно същи.Общо взето почти всичко е еднакво а неговата камера е в пъти по добра от мойта. И двамата снимаме на 12мп 4;3.Незнам на какво се дължи това ако може да ми кажете дали според вас ми е дефектирала камерата. Благодаря предварително!
Цитирай
Аксесоари
#2

@Mochkata, може и от ROMа да е. И двата телефона ли са с еднакъв?

 
Цитирай
#3

Не неговият е ROM моя е BTU.Ако е от рома да го сменям понеже камерата му беше много по добра от моята ...
Цитирай
#4

Да не би единия телефон да е със сензор на Sony, а другия телефон да е със сензор на Samsung?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#5

Не точно това написах че двата сензора са на Samsung и са абсолютно същите, ние ги сравнявахме.
Цитирай
#6

Моят телефон е същата работа, прави ужасни снимки, цветовете са измити и няма никаква детайлност, а при зуум на снимката излизат доста зле. За сравнение еджът на един приятел прави уникални снимки, все едно е снимано с коренно различен телефон. Моят сензор е на сони обаче, а неговият на самсунг. Сравнявайки със снимки онлайн обаче моя снима доста по зле отколкото други . Не ,нам на какво се дължи или дали е хардуерен проблем, зашото на моменти доста от снимките ми излизат размазани и се чудя дали няма проблем със стабилизацията.

LG G2 16GB Black -> Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx -> Samsung Galaxy S9+ Midnight Black
Nexus 7 2013 32GB
Цитирай
#7

Знам че е глупаво, но почистете си камерата, моята е Sony, BTU и да чукна на дърво нямам проблем. Качи някоя снимка да видим.
Цитирай
#8

Ето снимка. Първата е моят телефон, а втората е неговият.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#9

Виж ми поста 277 в темата за снимки, там е същото като твоето, и това при мен беше от зацапана камера.
Цитирай
#10

Значи е от непочистено стъкло, но и цветовете ли са от стъклото по бледи, защото наистина ми беше мръсно стъклото сега го почистих и ми се вижда по добре, но не знам за цветовете
Цитирай
#11

Винаги можеш да пипнеш цветовете, въпроса е да отстраниш тая мъглявина, не ми се вярва да се е захабило покритието на стъклото толкова бързо.
Цитирай
#12

като гледам двете снимки, сякаш разликата в цветовете идва точно заради тази мъглявина, ако след почистване на стъклото е изчезнала тя, не се ли оправиха и цветовете? а иначе стъклото тук е доста добро и много трудно би могло да се захаби
Цитирай
#13

(2017-05-12, 13:53:07)Mochkata написа:  Ето снимка. Първата е моят телефон, а втората е неговият.

Интересно, наистина има голяма разлика в цветовете и детайла. Не ми се вярва да е само от зацапана камера.
Ако искат и други да постнат снимки, като уточняват с кой сензор е проблема(ако имат такъв)

                                                                    
Цитирай
#14

Да, здраво е стъклото, и на надраскване. Иначе съм полирал стъкло на Xperia Z преди време с паста за зъби, и се получи много добре.
Цитирай
#15

Ами незнам дали се оправиха цветовете точно, но като сравнявахме и предните камери мойто беше по бледа а неговата по цветна кожата ми беше доста по жълта на неговия телефон а на моя беше бледа. Може ли да е от стъклото пак и за предната камера понеже не виждам да е мръсно ?
Цитирай
#16

Виж дали след почистване на стъклото и хард ресет все още има такава разлика в снимките.

                                                                    
Цитирай
#17

Не пречи да го почистиш, да нямаш протектор който да е кривнал или кейс за задната, незнам колега, щом и настройките са същите. Сравни пак с твоя приятел след почистване с кърпа за очила или екран на ТВ ако имаш, и ако пак е по-зле нямам идея какво да те посъветвам.
Цитирай
#18

А има ли разлика че неговият телефон е 2017 април а моят е направен 2016 октомври, от Phone info така пише?
Цитирай
#19

Не би трябвало, ето ралика от едно мазно пръстче и почистена камера.[Изображение: 59c4460f3d79b88de925b56e2a823d64.jpg]

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#20

И аз я почистих но не ми се струва че има голяма разлика. Фокусирва по добре така, но за цветовете не мисля, има ли шанс да е софтуерно ?
Цитирай
#21

за самите цветове често като пипна екрана за фокус, отдолу нали излиза един плъзгач, почти винаги го намалям една идея и снимките стават, по мое мнение, по-добри, по-контрастни някак.. но пък надали като сте пробвали с двата телефона, сте променяли нещо при единия, а при другия не..
Цитирай
#22

Не сме абсолютно еднакви неща правим и на двата телефона а на моя става по зле... което е малко странно все пак са еднакви телефони не би трябвали да има разлика
Цитирай
#23

Да не би да си пуснал някакъв ефект на камерата?Като влезеш в камерата и плъзнеш на ляво виж там трябва да е на "No effect"
Има един режим на камерата ,който се активира по подразбиране .Става въпрос за "Beauty face".При мен е активен дори на Ауто излза една икона горе в дясно.Като се натисне излиза един слайд и от него нагласяш цвета . Пробвай това и виж как ще е.Това се сещам само за сега .

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#24

Аз и за това се сетих и двамата бяхме без ефект и без beauty абсолютно всичко беше еднакво ... просто много е странно това нещо. Буквално неговия телефон все едно беше с по хубава камера от моя, а пък са еднакви
Цитирай
#25

(2017-05-12, 14:25:01)Mochkata написа:  А има ли разлика че неговият телефон е 2017 април а моят е направен 2016 октомври, от Phone info така пише?
Извинявам се , че няма връзка с темата, но къде точно в инфото на телефона пише кога е произведен, че го прерових цялото и не видях?

Човек се учи цял живот и ненаучен умира!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)