Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации за P10 Lite

Така, тази тема можех да я видя по-рано какво е писано, но чак сега. Преди седмица взех моя, стоково си е с 204, след това не са ми излизали ъпдейти. Странно щом няма никой одобрен? Не мога да кажа точно как е, тъй като нямам база за сравнение, но мисля че батерията би могла да се справи по-добре и последните няколко дни забелязвам лек проблем със скоростта на WiFi-а сякаш. Това са само предположения за сега, не знам как е при миналите версии.
Цитирай
Аксесоари
Big Grin 

Чрез FF изтеглих и актуализирах до B206, преди минути...


Прикачени файлове Миниатюри
   

Nokia 7.1 TA-1095
Цитирай

(2018-04-09, 16:12:37)borislav.mikov написа:  Чрез FF изтеглих и актуализирах до B206, преди минути...

Одобрен или директно го свали?
Цитирай

(2018-04-09, 18:42:58)trifon81 написа:  Одобрен или директно го свали?

Одобрен!

Nokia 7.1 TA-1095
Цитирай

При мен все още няма
Цитирай

(2018-04-09, 18:42:58)trifon81 написа:  Одобрен или директно го свали?

Ако не е одобрен, няма как да го инсталираш. Просто ще гръмне с грешка и нищо повече.

При тебе няма, щото или си с едносимов телефон, или заради imei-я. До 2,3 дни и при теб ще е наличен за инсталация.
Цитирай

При мен се ъпна до B203
Цитирай

Аз съм с двусимов от оператор и последния ъпдейт ми е В198. С FF не се занимавам, ако дойде нещо по нормален път добре дошло, ако не здраве да е.
Цитирай

Как се тегли чрез това FF че незнам за какво става въпрос извинявам се но не рабирам много

Huawei p10 lite 
Цитирай

FF=Firmware Finder for Huawei
Инсталирал ли си приложението на телефона?
https://play.google.com/store/apps/detai...warefinder

Huawei P30, Huawei Watch GT2Pro

Цитирай

(2018-04-11, 08:20:07)dtk написа:  FF=Firmware Finder for Huawei
Инсталирал ли си приложението на телефона?
https://play.google.com/store/apps/detai...warefinder

Сега го инсталирах благодаря

(2018-04-11, 08:45:00)chochko7 написа:  Сега го инсталирах благодаря

Как да инсталирам например В208

Huawei p10 lite 
Цитирай

Като си влязъл за първи път трябва да ти е изписало, че има туториал, може да го прочетеш. Smile Освен това преди да сваляш каквото и да е, като отидеш на версията която искаш, трябва да избереш "Check firmware access", за да провериш дали телефона ти е одобрен за дадената версия, иначе няма да стане. А и виж в настройките на телефона - About Phone, на Phone Number, предполагам е WAS-LX1, това е за България, гледай Рома, който сваляш да започва със същия номер.
Цитирай

(2018-04-11, 09:02:38)Stiliyan03 написа:  Като си влязъл за първи път трябва да ти е изписало, че има туториал, може да го прочетеш. Smile Освен това преди да сваляш каквото и да е, като отидеш на версията която искаш, трябва да избереш "Check firmware access", за да провериш дали телефона ти е одобрен за дадената версия, иначе няма да стане. А и виж в настройките на телефона - About Phone, на Phone Number, предполагам е WAS-LX1, това е за България, гледай Рома, който сваляш да започва със същия номер.
Благодаря ще пробвам сега

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Huawei p10 lite 
Цитирай

Как е батерията с новите ъпдейти 203 или 206 не знам точно кой е последния и на кой какво му е дошло след 198
Цитирай

Май Ореото е на път. [Изображение: ab7103e84780d1d99af7bf1abfa57232.jpg]

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Получих разрешение за B206. Дали да го сложа? В момента съм на B204.
Цитирай

Във FF има налични B321(Андройд 8)
ПП:Видях,  че колегата е качил 1 час преди мен.
Цитирай

Нещо много странно става с моя телефона. Има версия B203 която има 2 варианта, единия е за двусимови, другия е за едносимови. Моя телефон според FF е одобрен за едносимов, а телефона ми е двусимов, но не съм одобрен за него, хахаха.
Цитирай

(2018-04-11, 12:42:24)esil2 написа:  Как е батерията с новите ъпдейти 203 или 206 не знам точно кой е последния и на кой какво му е дошло след 198

... с В206 съм точно от едно зареждане... изключих го на 10-ти сутринта от зарядно, в момента е на 21%... вярно не съм го натоварвал много вчера и днес... усещането ми е, че се справя с една идея по-добре...

(2018-04-11, 14:19:54)ganchev написа:  Май Ореото е на път. [Изображение: ab7103e84780d1d99af7bf1abfa57232.jpg]

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

... определено ме усмихна новината... Angel Tongue Smile Big Grin

Nokia 7.1 TA-1095
Цитирай

Голямо чакане за ОРЕО-то и ще го дочакаме, но мой приятели с P10, които вече имат ОРЕО, казват че е доста постен, нямало доста от екстрите. Та да не се окаже, че стоковия РОМ си е най-добър за нашите телефони. Така беше и с предния ми телефон - беше с Андроид 4 с много екстри, а след като се ъпдейтна до Андроид 5, нямаше и помен от тях.

Huawei P30, Huawei Watch GT2Pro

Цитирай

(2018-04-12, 12:20:48)dtk написа:  Голямо чакане за ОРЕО-то и ще го дочакаме, но мой приятели с P10, които вече имат ОРЕО, казват че е доста постен, нямало доста от екстрите. Та да не се окаже, че стоковия РОМ си е най-добър за нашите телефони. Така беше и с предния ми телефон - беше с Андроид 4 с много екстри, а след като се ъпдейтна до Андроид 5, нямаше и помен от тях.

Ако под предишен телефон визираш този от подписа ти, Lenovo P70, аз преди време също го ползвах, ще уточня, че когато пуснаха андроид 5 за него, хората си бяха казали, в анонсите, че ще е базиран на чист андроид.. Съответно не може да се очаква от AOSP да е тъпкан с екстри. То за това е чист андроид. Даже напротив, максимално орязан и семпъл... Дават ти базата - АOSP плюс някоя друга "екстра", от там насетне си го модифицирай. 
Колкото до хуауей, няма как да имаме EMUI шел и в същото време чист андроид. Емуи-то се слави като силно модифицирана среда.Вероятно търсят някакъв баланс между емуи и чист андроид, защото последният просто търпи доста повече мачкане що се отнася до къстъмизации.
Цитирай

Ами то и при мен миналия телефон Lenovo A6000 беше много орязан когато пуснаха 5.0.2, но не беше чист андроид, а даже VibeUI 3.0 ако не се лъжа. Не стига че орязан, а и заемаше повече място, трябваше да си ползвам SD картата за приложенията, понеже от ОС-а не оставаше много място, а и беше зле оптимизиран. Така и не успяха да го оправят.
BTW вижте FF, излезли са нови B203 и B206. Като гледам същите ги има и по-надолу, а не мога да ги сложа, въпреки че старите мога, даже сега съм с B206. Някой да има обяснение?[Изображение: 0d30db68fe360fd0df021b88b500ce81.jpg]
Цитирай

Някой забелязал ли е новата опция "Движеща се картинка" в камерата? Мисля, че се появи след като ъпнах до B203. Като я активираш и снимаш снимка, тя може да се движи за няколко секунди. Нещо като гиф.
https://imgur.com/a/qYHPc
Цитирай

(2018-04-12, 20:21:28)trifon81 написа:  Някой забелязал ли е новата опция "Движеща се картинка" в камерата? Мисля, че се появи след като ъпнах до B203. Като я активираш и снимаш снимка, тя може да се движи за няколко секунди. Нещо като гиф.
https://imgur.com/a/qYHPc

Аз в B198 я нямах, сега като ръчно ъпдейтнах до B231 което е Oreo я получих.
Явно тази опция е добавена от 200 нагоре.
Цитирай

(2018-04-12, 20:19:02)Stiliyan03 написа:  Ами то и при мен миналия телефон Lenovo A6000 беше много орязан когато пуснаха 5.0.2, но не беше чист андроид, а даже VibeUI 3.0 ако не се лъжа.

Пак да повторя, базиран, натъртвам на базиран на чист андроид. Това е различно от чист андроид, поради простия факт, че базиран, означава чист, плюс някой специфични функции. В счучая функции типични за VibeUI. 
Те и моторола и нокия предлагат "чист" андроид, ама телефоните им са "бъканини" с фирмен софтуер, който е далеч от андроида който е при nexus и pixel апаратите.

Както и да е, няма да разводнявам темата, още повече, че ме ползвам и без друго стокови и EMUI базирани ромове.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 4 гост(и)