Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi Max 2
#1

Здравейте,

В 9:00 наше време започва представянето на втория телефон от Макс серията на Xiaomi - Mi Max 2.
ако някой има интерес ъпдейтите в реално време ще се случват тук:
http://en.miui.com/thread-617857-1-1.html


Live stream: http://hd.mi.com/x/05221a/index.html?v=052501


[Изображение: 114310sh0ts9h09vt0thrv.jpg]



Какво разбрах досега от презентацията:
-6.44" дисплей
-5300 милиамперчаса батерия
-quick charge 3.0
- За 1 час зарежда 68%
- подобрена е работата с една ръка
- камера Sony IMX386, 1.25nm

[Изображение: 143745i2o8s8n8bbn83kur.png]



Линк към новината в блога: https://www.androidbg.com/mi-max2
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако представят модел с:
Snapdragon 660, 6/128, 5000(+) mAh, направо ще избият рибата.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#3

A дано. Те си имат добри отношения с куалком и може и да е станало това.

Сега сравняват черните рамки Smile


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#4

Преди около две седмици по погрешка беше качена брошурка в сайта на Шаоми точно за Макс 2 и пишеше SD660 + 4 GB RAM, но снощи в гийкбенч се появи макс 2 със SD625/626...

Ако представят модел 6/128 + SD660 съм мераклия да си поръчам една бройка и да го използвам като малък таблет.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#5

Може да има 2 версии - няма да е за първи път.
Производителността е важна, ама все ще си намери клиенти - особено ако е добра цената
Цитирай
#6

@suffer, очаквам да ни държиш в течение с представянето. ;д

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#7

Ами аз хубаво го гледам, ама като не разбирам китайски...
Сега в момента някакъв веселяк обяснява нещо Smile
Има QR код, който води към нещо, което струва 199 юана
Цитирай
#8

За сега: 5300 mAh батерия с QC3.0 - 68% за 1 час. С някакво паралелно зареждане, което не го разбирам.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#9

Ами имаше лийк вчера, че можело от него да се зареждат други телефони и устройства

http://www.gizchina.com/2017/05/24/xiaom...g-feature/
Цитирай
#10

[Изображение: 145708t3niz6gqeepjgj6x.png]

Това вече си е ъпгрейд, спрямо миналогодишния модел.

Току що проверих Гийкбенч и се появи модел Макс 2 със MSM8953, което би трябвало да бъде SD625. 4 гб РАМ. Single core ~800, Multi Core ~4200.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#11

те не могат ли да се манипулират тия данни, за да не изтекат всичките характеристики наведнъж

p.s - вече е ясно - Snapdragon 625, 4gb ram 64/128 памет.
Скъпата версия е 1999 юана, което е 500лв по днешен курс.
След малко ще допълня още малко пост 1.
Повечето време от презентацията беше представяне на китайски услуги и забава за публиката
Цитирай
#12

Както при Мейт 9 - при лендскейп действат стерео спийкъри. Може би ще си поръчам една бройка от евтиния модел. Голяма батерия, ИР бластър, бързо зареждане. За мултимедийно устройство е достатъчно. 4/64 = $250 по днешен курс на долара.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#13

Вероятно скоро ще се появи и версия със Snapdragon 660 и ще започне едно роене: PRO, PRIME и т.н. Ще е голяма изненада, ако това не стане. Иначе и аз го чакам като компактен таблет.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#14

На мен ми допадна това, което видях.
Сега остава да видим:
1. дали ще има глобална поддръжка
2. колко точно е голям спрямо предния (понеже над 5.5" не става за работа с една ръка - каквото и да говорят Smile)
3. На какви цени ще можем да го вкарваме тук.
Цитирай
#15

4. Дали ще има други цветове, че това "златното"...

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#16

много добра забележка
Черен би бил доста по-невидим, Например
Цитирай
#17

Хем съм доволен от видяното, хем съм тотално разочарован. Доволен съм о това, че съотношението цена/качество(+характеристики) е страхотно. Но съм разочарован от липсата на всякаква логика от страна на Шаоми. Те вече имат устройство със SD625 и 4 GB RAM. Разбира се, батерията на въпросното устройство е с 1000 мАх по-малко, но и един инч по-малък дисплей. Толкова голямо устройство е предназначено за мултимедийно използване. Знае се, че има голяма батерия, но трябваше да използват новия SD660 и да се предлага в две комбинации - 4/64 и 6/128, съответно 250 и 300 долара.. но това е моето мнение де.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#18

Съгласен съм, че двете разновидности са малко странни. От представеното оставам с впечатление, че разликата е само в обема на вътрешната памет, което ми идва малко а ла Apple, и е странно за досегашната политика: различно количество RAM + по-голяма вътрешна памет: 4/64 и 6/128. Освен това виждаме само един цвят. Та всичко това, в комбинация с обявената дата за Индия, ми иде като телефон правен за тамошния пазар. Те си харесват златното, а и конкуренцията не е като в Китай, където 6GB RAM вече са си стандарт. Освен това SD660 се очаква да е по-енергоефективен, та в комбинация с голямата батерия може да изстиска още екранно време, което никога не е излишно, особено за мултимедия.

Очаквам развитие по темата, но ми се струва, че ще е най-рано началото на есента. Дано да греша и скоро да обявят традиционното си роене на различни вариации.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#19

Малко след махането на Hugo Barra нещата с комбинациите изчезнаха.
Реално няма обещано пускане на mi 5c, Mi 6 за Индия, но пък започнаха да продават новия флагман в Русия...
Цитирай
#20

Доста добър е. Може да го бодна.

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#21

Пуснат ли вариант с SD660, взимам един. Удобството на големия дисплей е незаменимо + голямата батерия. Smile

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#22

Аз лично съм разочарован. Не виждам за какво пускат устройство пак със Снапдрагон 625, като вече имат Редми Ноте 4 със същия процесор, 4 GB RAM и 64 GB ROM, който дори и в България може да се намери за 400 лв. Трябваше да му сложат Снап 660 и с тази батерия наистина се превръща в перфектния малък таблет. Все си мисля че това е версията за Индия и по натам ще пуснат истинския Mi Max 2...


Цитирай
#23

Oбикновено повече глезят индийците, така че може това да си остане версията за китай. И все пак в този сегмент нямат друг модел така че щеш не щеш за 6.44 се мяташ на по-новото
Цитирай
#24

Типично шайомска работа,пускат някакъв модел и после хоп най-чаканата комбинация,уж за индия про прайм нига мега
Цитирай
#25

И черна версия няма. Това е просто абсурдно, много хора си купуват само черни телефони.  Още повече се затвърждава мнението ми, че това е някаква версия за Индия/Китай. По натам ще пуснат глобална версия и дано тя е със Снапдрагон 660. Ако не, ще чакаме за Redmi Pro 2 или Note 5.


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)