Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мигащ екран
#1

Имам нужда от съвет. Моят S7 Edge е при мен от 23 август 2016 г. Ноември същата година, след изплакване с чешмяна вода, екранът взе да мига. Пратих го в K&K, където ми отказаха гаранционно обслужване, поради реагирал стикер на влага в слота за SIM картата с оферта за ремонт от над 1000 лв. Дали фабрично дефектно уплътнение на слота или небрежност от моя страна – не знам, но здраве да е, като дойде от София явно беше изсъхнал и всичко беше наред, с изключение на леко зеленеене на екрана при определени цветове и условия. След това имах още два-три случая с леки намокряния, един-два дни мигане и отново се оправяше. Сега обаче не знам какво се случи, нямам спомени да е мокрен скоро, но от вчера отново започна да мига. Обаче не мига постоянно, както при предишните случаи, а след определено време употреба – отключвам го, разцъквам колкото си искам време (дотук всичко наред), заключвам го и при последвало включване на екрана той започва да мига. След 15-минутна почивка пак е наред. Сякаш след употреба и натоварване на устройството (когато вдигне температурата или употребата на RAM памет нарастне), дисплеят се прецаква, поне докато не изстине или намали натоварването. Не ми е проблем да изчакам да мине уикенда да видя дали ще се оправи, но за пръв път се държи по подобен начин и е голяма вероятността да не се. Какво можете да ме посъветвате?
Цитирай
Аксесоари
#2

Имаше такава тема мисля от миналото лято.
При мен беше нещо подобно обаче това идваше или от хоум бутона или от този вкл./икл. Но след като изсъхне напълно спира това премигване.
Работата е че явно влиза вода някъде и водата кара някой от бутоните да реагира явно като на натиск.
Иначе ако не ти е затворено сим гнезодто хубаво може да се прецака телефона, явно и за това са ти отказали от сервиза.

gesendet von meinem Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#3

По принцип нали уж го водят водо... Сега аз от къде да знам че ще влезе вода през сим трей-я? Слагам веднъж сим картата и си ползвам апарата. Сега че е влязла вода проблема не е мой , след като са го обявили за водоустойчив. Аз лично поради такива съмнения за отказ на гаранция, не смея да го потапям и да го мокря ( освен когато съм под душа и някой ми звънне на пожар. Дигам го с мокри ръце , но не го вкарвам под душа ) . Знам че в БГ всеки гледа да ти го сложи по най изгодния за него начин. Нали си броил пари за туглата. От тук натам се орпавяй. Търсят под вола теле, само и само да ти откажат гаранция. За мен не са прави да ти отказват.То е ясно че ти не си отворил сим трей-я и не си пуснал чешмата да влезе вода вътре.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)