Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 3.13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Персонализиране на Galaxy S8/S8+
#1

Здравейте, предлагам в тази тема да се задават въпроси и съответно насоки касаещи персонализирането на телефона по наш вкус. 

Имате проблем с намирането на някаква настройка по менюто, не ви харесва темата или тапета, клавиатурата не ви е по вкуса, дайълъра ви дразни, все от сорта проблеми... 
Кой каквото го тормози да пише, а знаещите и желаещите да помагат. Това ми е идеята и мисля, че подобна тема би била полезна на много хора, вместо да се лутат с часове по чуждите форуми търсещи решение на своя проблем. 

Нека дам начало. Телефона успях да го преобразя по мой вкус, тема, тапети, клавиатура, дайълър, който да ми показва снимка на цял екран на отсрешния абонат и т. н., много промени... 
Но, примерно на заключен екран(да не се бърка с Always-on) не ми харесва часовника, че показва часа на два реда. Не намерих опция за промяна на това. Някои знае ли дали въобще има опция за промяна на визията на този часовник?
Цитирай
Аксесоари
#2

Как успя да накараш снимките да излизат на цял екран ?

Samsung Galaxy  S8+  
Samsung Galaxy S7 Edge
Huawei Watch W1  
Huawei MediaPad M3 10''

Цитирай
#3

С програма от Гугъл плей магазина.
Пробвах много, но само една сработва без да сгъбясва оригиналния дайълър на Самсунг.
Казва се Full Screen Caller ID. После в програмата си настройваш да ти ползва посочени от теб снимки, а не дифолтните на телефона. Посочваш ги наново за всеки избран абонат. И така след малко занимавка ще си имаш снимки на почти цял екран и с добро качество. Даже няма да е нужно абонатите със снимки да се намират на устройството. И на сим картата да са, пак става.
Цитирай
#4

Можеш ли да посочиш кой е автора, че има доста програми с това име

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#5

Само да напомня, че линкове към кракнати приложения са забранени в този раздел.

Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#6

(2017-05-29, 17:29:43)nasco_era написа:  Можеш ли да посочиш кой е автора, че има доста програми с това име

Производителя е Fun apps studio. Верно, че много такива програми има и все с такова име.

(2017-05-29, 19:02:38)ganchev написа:  Само да напомня, че линкове към кракнати приложения са забранени в този раздел.

Че то има ли в Гугъл плей стора кракнати приложения? 
Аз поне такива не съм срещал там.
Цитирай
#7

Колега, какво не разбра от това, което съм писал?

Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#8

(2017-05-29, 19:25:10)hollyshit написа:  Че то има ли в Гугъл плей стора кракнати приложения? 
Аз поне такива не съм срещал там.

Ако ще има кракнати приложения темата ще се премести в друг раздел който се вижда само от регистрирани потребители. Това не е заплаха, намек и т.н просто инфо за да на не се учудвате, ако в един момент темата се премести. Продължавайте си с персонализирането на Galaxy S8/S8+ Smile Линкове към Play Store не са забранени така, че си давайте директен линк вместо само името да пишете по-удобно е.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#9

(2017-05-28, 22:14:19)hollyshit написа:  ...клавиатурата не ви е по вкуса...
Как може да се персонализира клавиатурата?

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#10

Здравейте имам две въпросчета на които не намирам отговор как да ги оправя:
1.Когато приключа разговор винаги ми показа "Преглед на контакта" и така стои няколко секунди! Работата ми е по динамична и нямам време да го чакам да стои и д аго гледам това , въобще не искам да се появява. Намерих някаква опция уж за това, но нищо не се промени! Някакви идеи?
2.Когато ми звъни Viber, телефона не се отклюва. Трябва д а го отключа с плъзгане (както обикновено) и след това да отговоря на повикването??

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай
#11

(2017-05-30, 10:12:51)divna написа:  Как може да се персонализира клавиатурата?

Има си в Гугъл плей магазина приложения за целта. Аз лично си избрах Swift keyboard и в нея има теми, много цветове. Понеже съм с тъмна тема на телефона си избрах и тъмна клавиатура. Нещо подобно на това е в момента, ама на снимката е малко по_зле от реалната, ето виж.:
https://blog.swiftkey.com/content/upload...ress-k.jpg
Цитирай
#12

Kaк се копират контактите в телефона

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#13

(2017-05-30, 12:28:17)hollyshit написа:  Има си в Гугъл плей магазина приложения за целта. Аз лично си избрах Swift keyboard и в нея има теми, много цветове. Понеже съм с тъмна тема на телефона си избрах и тъмна клавиатура. Нещо подобно на това е в момента, ама на снимката е малко по_зле от реалната, ето виж.:
https://blog.swiftkey.com/content/upload...ress-k.jpg
И аз съм със swift, много добра клавиатура.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

(2017-05-30, 12:32:38)TNTKZ написа:  Kaк се копират контактите в телефона
Даваш редакция на контакт и от там къде да се запамети. Но за всички контакти и аз не намирам опция за прехвърляне.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#14

(2017-05-30, 13:47:49)nasco_era написа:  
Даваш редакция на контакт и от там къде да се запамети. Но за всички контакти и аз не намирам опция за прехвърляне.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Не става. На Ноут 4 беше много лесно

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#15

Благодаря за помощта за клавиатурата, предположих, че е само с приложение, но реших да се допитам Smile

Моите контакти бяха във файл, който импортирах.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#16

контакти - настройки - експортиране - създадения vcf файл се прехвърля в новия телефон и си импортира.
Цитирай
#17

Да, точно така го направих и аз Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#18

(2017-05-30, 14:45:51)TNTKZ написа:  Не става. На Ноут 4 беше много лесно

Става, но е малко по-различно при S8. 
Трябва да се отвори не Телефон, а се кликва на иконката Контакти. После горе вдясно трите точки, после се избира опцията Управление на контакти и там се кликва на Импортиране/Експортиране на контакти. 
Там вече ти предлага да ги извади на VCF файл или да си добявиш записи в устройството пак от VCF файл.
Цитирай
#19

Аз до колкото си спомням и при Ноут 4 беше така, но може и да бъркам.
Цитирай
#20

Имам въпрос относно ползването на GPS. Няма изведен бутон, като на стария ми телефон. Виждам, че в настройките => Gogle => Локация => метод на намиране - има 3 опции:
  • Висока точност - ползва GPS,  Wi-Fi  и мобилни мрежи;
  • Пестене на батерията - ползва само Wi-Fi;
  • Само телефон - използва само GPS;
При мен по подразбиране е отметнато първото, действително - много добре ме локира. Виждам, че приложението карти е ползвало малко мобилни данни.

Сега пред мен стои въпроса ако тръгна на път и реша да ползвам приложението "Карти" за навигация - ще ми глътне ли много данни? Очевидно трябва да пробвам, но допускам, че някой може вече да го е правил. Предполагам мога да си мина само на GPS сигнал с горната настройка, стига тя да не се ползва само за локация, а и за приложението "Карти". Би било идиотия - да не може  Smile  Ще гълта повече батерия но ... 

Има ли друг път към включване/изключване на GPS, освен горния?


И за финал да ми препоръчате приложение за GPS навигация Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#21

Честно казано не гълта кой знае колко. Или поне когато за последно съм я ползвал, но само gps трябва май да си навигацията вече да е стартирана, защото карти няма да работи офлайн поне докато не е стартирана да води.
Аз ползвам хир теглиш си необходимите ти карти и си работи офлайн без никакъв интернет. Можеш да търсиш и задаваш без интернет връзка.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#22

(2017-06-02, 22:06:26)divna написа:  Имам въпрос относно ползването на GPS. Няма изведен бутон, като на стария ми телефон. 

Ако правилно те разбирам, трябва само да плъзнеш пръст по екрана от най-горната му част надолу. Там има бутон за включване на GPS, WI-FI, Мобилни данни и т.н.
На всички телефони с Андроид е същото, даже и на такива с Уиндоус ...
Цитирай
#23

Правило ме разбираш Smile На стария ми телефон имаше, тук не виждам, но ще загледам пак Smile И за мобилни данни няма, само за Wi-Fi. Може би се персонализира - това не съм гледала Smile

П.П ...трябвало да се плъзне ооооще надолу - аз виждах един ред, а те били доста повече и на 2 страници Smile Благодаря! Супер, даже могат да се подреждат  Lol

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#24

Аз съм си подредил там най-използваемите за мен. Поиграй си малко с настройката и на първия ред си сложи най-нужните.
Те се влачат, за да си ги подредиш.
Цитирай
#25

Без интернет и без предварително изтеглени карти за районите където ще ползвате навигацията не вярвам да стане. Картите ще изчезнат и GPS ще ви локализира само върху сив екран без да знаете къде се намирате.

'g'SM-G955F
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)