Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Странно "приложение" в списъка с приложения използвали батерията
#1
Photo 

Здравейте,
Не отдавана забелязах ново странно приложение, което използва батерията на телефона ми. Името му е "Система Андроид" при все че има и друго приложение, за което съм сигурен че е автентично, със сходно име "Операционна система Андроид". На приложената снимка се виждат и двете. Горното е това което ме притеснява, а долното е това което си го има от самото начало.
В проблемното приложение ме притеснява, първо-появи се неотдавна, а телефона го ползвам от години. Второ- самата икона ми се струва странна и като направена от някой във 2 клас. Трето, като вляза в информацията на двете приложения, във автентичното не се изброени никакви процеси, докато в проблемното са изброени процеси които то изпълнява (точно както и при други приложения, които аз съм инсталирал), общо около 30 процеса, много от тях ключови.
Според запознатите от вас, имам ли основания за притеснения, или ме гони параноя?


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай
Аксесоари
#2

Google те следят, това е тозипроцес:
ss.google-analytics.com
Не можеш да го спреш.

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#3

Изчисти кеша и данните на Play Store и Google Play services.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#4

Благодаря!
Изчистих данните, да видим.
Но ме притеснява нескопосаната икона (ако увеличите снимката се вижда колко балъшки е направена) и многото батерия която дърпа.
Цитирай
#5

Не си споменал с какъв телефон си, но предполагам че имаш Sony. Това е иконката на сервизното меню (в него се влиза, като набереш *#*#7378423#*#* в телефона).


Прикачени файлове Миниатюри
   

#TeamPixel
Цитирай
#6

ДА, не съм споменал, моя грешка.
И ДА, със Sony съм - Sony Xperia T. Очевидно съм прозрачен Smile
Изчистих данните, както ме посъветва rado__8 и сега като знам, че не е някое вирусче (или нещо друго подобно) съм по-спокоен.
Благодаря! Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)