Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дистанционно, защо го няма?
#1

Здравейте някой знае ли защо такава удобна екстра не фигурира в последните два модела на Самсунг.
Цитирай
Аксесоари
#2

Защото нямат инфрачервен порт. Samsung са решили че не е нужна повече тази екстра...

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#3

Ако имаш "умен" телевизор, има приложение Smart View
Иначе напоследък има ъпдейти за Samsung connect, но не съм гледал какви са новостите

gesendet von meinem Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#4

Знам , че няма инфра ред но защо нещо което се използва се маха, тази екстра не беше само за телевизори, а за всяка битова техника с дистанционно и работеше безпроблемно. Телефона се пълни с толкова неща които на практика никога не се използват.Но явно тези форуми не се четат от хората които ги правят.
Цитирай
#5

Пак е маркетингово решение - нали гнусмаС искат на всяка битова електроника да слагат WLAN. Сигурно по тоя начин искат да карат хората да си купуват устройствата им. Да не би ANT/ANT+ да е по-често използвано от IR-порт-а или ФМ-радиото, че го бутат навсякъде.
Цитирай
#6

Защото технологийте се развиват с бясна скорост. Опитват се да налагат новите смарт тв-та и така инфра реда става излишен като еккстра. Топ модел не означава да е наблъскан с всевъзможни глупости. А да представя най модерните технологий. Затова за вбъдеще ще има все повече телефони без инфра ред, без 3.5 жак, без копчета, без букси...

The luck is quality.
Цитирай
#7

(2017-06-01, 14:29:19)pl3omax написа:  Защото технологийте се развиват с бясна скорост. Опитват се да налагат новите смарт тв-та и така инфра реда става излишен като еккстра. Топ модел не означава да е наблъскан с всевъзможни глупости. А да представя най модерните технологий. Затова за вбъдеще ще има все повече телефони без инфра ред, без 3.5 жак, без копчета, без букси...

ТехнологиЙте се развиват наистина много! С това "Й" да не би да си древногръцки бог, или философ?
Цитирай
#8

(2017-06-01, 19:23:08)vankatalp написа:  ТехнологиЙте се развиват наистина много! С това "Й" да не би да си древногръцки бог, или философ?

Е какво от това бе Херил Картагенски ли си , какъв си?  Объркал съм една буква. Доживотна ли ще ми дадеш ?

The luck is quality.
Цитирай
#9

Смарт телевизора ако не е включен не работи никакво дистанционно без инфраред. Ако ще търсиш дистанционно за да включиш телевизора се обезсмисля да имаш такова на телефона което работи само през Wi-Fi.
Цитирай
#10

Просто е: няма да изключваш телевизора.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#11

(2017-06-02, 09:45:35)shrike_avatar написа:  Смарт телевизора ако не е включен не работи никакво дистанционно без инфраред. Ако ще търсиш дистанционно за да включиш телевизора се обезсмисля да имаш такова на телефона което работи само през Wi-Fi.

Те затуй им добавят сензори за жестове. Нали са умни Big Grin

Samsung Galaxy S8 Plus / Midnight Black / 64 GB
Цитирай
#12

(2017-06-02, 12:55:56)С.Игнатов написа:  Те затуй им добавят сензори за жестове. Нали са умни Big Grin

И как да си включа умното смарт ТВ с жест!???

Samsung Galaxy s24Ultra5G 1TB
Цитирай
#13

Пробва ли да му помахаш все едно казваш "здравей" на приятел от отсрещната страна на улицата?

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#14

(2017-06-01, 21:08:54)pl3omax написа:  Е какво от това бе Херил Картагенски ли си , какъв си?  Объркал съм една буква. Доживотна ли ще ми дадеш ?

Една буква - два пъти. Въпросът е, не толкова че си объркал една буква, колкото че бъркаш изписването на множествено число. В БГ езика няма дума, която да завършва на "Й", когато е в мн. ч.
Цитирай
#15

(2017-06-02, 14:44:42)ivkos написа:  Пробва ли да му помахаш все едно казваш "здравей" на приятел от отсрещната страна на улицата?

Не, ама как да го настроя за тази функция!?

Samsung Galaxy s24Ultra5G 1TB
Цитирай
#16

(2017-06-02, 12:55:56)С.Игнатов написа:  Те затуй им добавят сензори за жестове. Нали са умни Big Grin

Как ще помахаш на климатика или на сет-топ бокса или на някой друг уред с дистанционно? Или ще трябва да се обзаведем с уреди за няколко стотин хиляди лева за може да се контролират всички през облака?

Извинявай знам ,че не ти си дизайнер на телефона!

Все пак си остава една удобна екстра която е премахната!
Цитирай
#17

Изключиш ли телевизора, WiFi-то спира. Не можеш да го включиш без дистанционното.
Колега, колкото и да му махаш и говориш "здравей" без дистанционно не можеш го пусна Smile

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#18

Всъщност можеш. Имам един мрежов радио-приемник, който дори да е спрян, може да се пуска през мрежата. Управлявам го и през телефона, но с ИЧ дистанционно е много по-удобно.

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
Цитирай
#19

ИванМатин аз съм със Sony KDL-*W805C с aндроид закачен с лан. Video and tv е приложението и с него пускам спирам тв-то без дистанционно, само трябва да съм в една мрежа с телевизора.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)