Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Mi 6] - покупка
#1

А каква е сумата, при която пратката ще отиде на митница /евентуално/? Аз защо си мислех, че е над 30$, а сега чета нещо за 30лв? Поръчах си Mi6 от Eternal, преди това писах на хората, те ми предложиха да го изпратят като mp4 плеър с цена 15$, аз им предложих да го изпратят като 'подарък' с цена 20-25$. Не знам как точно са го пуснали, ама ако са послушали мен има голям шанс да отиде на митница. Там отварят ли пратката?
Уф, дано не се стига до там, че не искам да се вкарвам във филми. Скоро поръчвах едни водорасли, с цена около 40$, бяха си декларирани за толкова, идваха от САЩ. Не са минавали митници и други такива, дойдоха си направо в пощенския клон в квартала. Ще пиша като пристигне какво се е случило...

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
Аксесоари
#2

Всичко над 15 евро се облага с ддс и 15.50 за обработка на документите от пощите, като посредник.
Така че колкото и да е декларирано, ако те привикат трябва да покажеш скрийншот от поръчката с тракинг номера + банково извлечение за разхода, така че ... или трябва да манипулираш документите, което може да не мине, или да си платиш цялото ддс, което на 800лв си е сума

Защото дори да пише 20-25 ти трябва да докажеш че си го взел за толкова и си платил толкова.., за да платиш ддс само на 25$ + 15.50 за пощата
Цитирай
#3

Ясно, има голям шанс сам да съм се набучил с тия 20-25$. Ще пиша какво е станало...

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#4

Ами .. да се надяваме:
1. митницата, която отговаря за твоя град/квартал, да няма скенер
2. да е разумно декларирана пратката според нашите минимални изисквания
3. - да имаш плащане от същия ден за стойност 25$,. което да можеш да покажеш - но това не оправя проблеът със скрийншота от али експрес
Цитирай
#5

И дори и да е за 25 долара какво ще е писал изпращача във фактурата? И ти ще кършиш ръце на гишето и ще се молиш митничаря да не отвори пратката

Sent from my XT1580 using Tapatalk

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#6

(2017-05-29, 11:40:31)bobyn написа:  И дори и да е за 25 долара какво ще е писал изпращача във фактурата? И ти ще кършиш ръце на гишето и ще се молиш митничаря да не отвори пратката

Sent from my XT1580 using Tapatalk
До тоя извод ли стигна? Че ще кърша ръце и ще се моля на някой си да не направи нещо? Big Grin   Bu   Щом съм поръчал от там, значи съм поел известен риск. Ако трябва да си плащам ддс - ще го направя, без излишни драми. Ама ти си мисли, че ще си кърша ръцете и ще се кръстя да не се стига до там... Visslar

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#7

С една дума всичко е явно до късмет без да зависи от това, като как ще бъде описана стоката от самия търговец.

 
Цитирай
#8

(2017-05-29, 13:20:29)MapTo_D написа:  До тоя извод ли стигна? Че ще кърша ръце и ще се моля на някой си да не направи нещо? Big Grin   Bu   Щом съм поръчал от там, значи съм поел известен риск. Ако трябва да си плащам ддс - ще го направя, без излишни драми. Ама ти си мисли, че ще си кърша ръцете и ще се кръстя да не се стига до там... Visslar
Изобщо не съм имал тебе предвид. Просто по-горе имаше такива идеи...

Sent from my XT1580 using Tapatalk

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#9

Така, питах продавача как е изпратил пратката. Казаха, че са го декларирали като mp5 player с цена 15$. Вчера хвана самолета за към мен, дано другата седмица пристигне и ще видим какво ще става...

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#10

Така, след 11 дни моя Mi6 пристигна. Обявен е за 15$ като MP5 Player, нямаше някакви 'драми и ядове' с митници, взех си го от пощенския клон до вкъщи.
Предварително питах продавача, дали може да се пише ниска цена. По време на самата поръчка също писах съобщение, да го изпратят като Подарък с цена 20-25$. Те са го пуснали по начина, описан отгоре. 3-4 дни се бавиха с изпращането на пратката, но за сметка на това след това пристигна супер бързо, аз я очаквах най-рано събота. 780лв ми излезе апарата + един стъклен протектор, който му закупих, бих казал добра сделка. Добре, че и долара малко поевтиня. Wink

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#11

(2017-06-07, 14:32:57)MapTo_D написа:  Така, след 11 дни моя Mi6 пристигна...
Честито и със здраве да го ползваш. С кой ROM пристигна?

 
Цитирай
#12

Къде да се похвали, ако не при предния флагман Smile
Аз ще ги преместя после офтопик мненията. Не бери грижи
Цитирай
#13

@MapTo_D, имам няколко въпроса по него, но след като няма тема за този модел, ще изчакам да бъде направена такава за да няма тук излишен спам.

 
Цитирай
#14

Аз писах предимно за да се знае как стоят нещата по митниции прочее. Не се хваля с нищо. Понеже прочетох други мнения, че от алито вече не пращали с обявена ниска цена и т.нат. Smile

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#15

(2017-06-07, 14:59:39)NoMaD написа:  @MapTo_D, имам няколко въпроса по него, но след като няма тема за този модел, ще изчакам да бъде направена такава за да няма тук излишен спам.

Теми има, но за раздел е мнооого рано още
Цитирай
#16

@MapTo_D, откъде е поръчката, от Eternal Team ли е?

 
Цитирай
#17

Да, от там поръчах.
Първи бегли впечатления - приятно съм изненадан. Супер удобен хват дори и със силиконов протектор /този от комплекта/. Добра сглобка, обичам тежки апарати и тоя се усеща много добре в ръката. Първи апарат ми е с fingerprint сензор, но този е супер бърз и до сега е нямало отказ. Осезаемо по-добър звук в сравнение с Mi4-ката, с която бях. Сензора за осветеност май е леко муден, но може и така да ми се струва. За сега толкова. Малко, но от сърце. Smile

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#18

За сензора може да пречи фабричното фолио
Цитирай
#19

Нищо фабрично не остана, бях поръчал и стъклен протектор, който пасна идеално. И това фолио, с което идва беше разкарано веднага. Най-вероятно си внушавам за тоя сензор. Беше на малко над 60% батерия, сега е на 33% с направено от мен над 2:30 часа дисплей. Утре един пълен заряд ще има и ще видя как ще бъде, но се очертават май 2 дни, а дано. Smile Цената виждам пада, скоро ще го има и за под 400$. Да не казвам голяма дума, но мисля с този апарат да карам поне 2-3 години...така казвах и с предните два, но все изкарвах до около 18 месеца.


П.П. В някое от ревютата се говореше за бързо падане на батерията в stand by режим - потвърждавам. От полунощ, до 06:00 бях -10%, което си е много. Надявам се, че с някой следващ ъпдейт ще бъде поправено.
Не ми тръгва и вайбър, но там проблема май е в самото приложение, нещо са омазали с последния ъпдейт, чета, че проблема не е само при мен. Smile

Бързото зареждане също си е взело почивка - за 35мин зареди 43%. В това време телефона не е пипан. Четох за някакви почти 60% за 30 мин... От 0 до 100% - 100 минути.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#20

Доволен ли си от телефона?

HTC 10 / iphone 12
Цитирай
#21

Speed test Xiaomi Mi6 vs OnePlus 3T - цък

 
Цитирай
#22

От телефона съм доволен. Има някакви бъгове, но предполагам е от уж глобалния стабилен ром. Който се оказа, че е някакво менте. Big Grin Като пуснат нов global stable ще съм още по-доволен може би. Ако и там не одрискат нещо естествено. Иначе като бързина е на светлинни години пред Mi4-ката ми. А той ми се струваше, че не е бавен. Smile

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#23

в xiaomi.eu Има седмичен за ми6

HTC 10 / iphone 12
Цитирай
#24

В Gearbest има на маления на определени модели на Xiaomi. Mi 6 в момента е 400$.
http://www.gsmarena.com/xiaomi_midyear_s...-25581.php

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#25

С курса на долара в момента, това са си под 700лв, според мен си е супер сделка. Wink

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)