Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Mi Band 2] - покупка
#1

След като ми умря първата гривна на Xiaomi мисля да пробвам втората. Изглежда по-яка и има часовник. Бихте ли ми споделили откъде е най-сигурно и изгодно да си я поръчам? Базовата й цена(тази от Xiaomi) каква е? Питам за да не се нахендря на някоя супер голяма надценка и да нахраня някой алчен търговец. И да не попадна на менте разбира се.

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
Аксесоари
#2

50 кинта-OLX

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#3

В момента 19.99 в Gearbest. Мисля, че добра цена.
Цитирай
#4

Гледайте да ви я декларират под 15$
Цитирай
#5

Поръчах си от gearbest и писах да го декларира под 15 долара или като подарък.

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
#6

Моята дойде вече от Гиър. На пакета не видях изобщо каква цена пише, но идва с Холандски пощи. Тоест отиде до Холандия, чака някакъв групаж там и после до тук. Та на пакета пишеше, че идва от Холандия и в пощата изобщо не са погледнали друго.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#7

Май и моята: Shipping method: Netherlands Post Unregistered.
За колко време ти пристигна?

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
#8

И аз взех от гиъра и дойде за 12 дни.
Цитирай
#9

Не съм засичал точно, но около 10 дни.
Сега погледнах: На 29.05 са потвърдили, че са приели плащането. На 12.06 беше у нас. Честно не разбрах кога са хо изпратили точно.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#10

Здравейте,
В събота поръчах и аз гривна от гиъра, днес я бяха изпратили с холандските пощи. Помолих ги да декларират гривната като подарък или с цена под 15 долара, а те ми отговориха това:
Цитат:Dear *******, 

Unfortunately we cannot declare goods at a lower value or as a gift than what the item is truly worth. We are sorry for this inconvenience. 

We regret that we cannot under declare goods due to customs laws or guarantee that our customers will not have to pay import tax. However, we will always strive to ensure that customers do not incur further costs and will always choose the best shipping solution possible for the destination country that the customer has chosen.

Please refer to our shipping and handling terms and conditions, here: http://www.gearbest.com/about/terms-and-conditions.html

If you have any more questions please feel free to contact us. 

Best regards,
Dana
gearbest Customer Service
http://www.gearbest.com/

Въпреки това, се надявам да пристигне бързо и да не ме размотават по митници, защото всички такси ще ми излязат колкото самата гривна, а отделно и отпуск трябва да взимам. 

Иначе как са ви батериите на вашите? Нали по едно време имаше някакви дефектни? Надявам се са го оправили този проблем вече. 

ПП: Като пристигне мисля да продавам моята Ми1А, която е с белите диоди и без пулс. Работи перфектно, а батерията държи по 32-35 дни :Smileишете ще се договорим Wink

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#11

Когато я купих - края на януари, държеше около 14 дни. При последното зареждане ми даде, че е издържала 21 дни. Сега е на 10 дни и 62%. Не я разцъквам много; докато спя мери постоянно пулс; вибрация 1х5 дни в седмицата; вибрира при всички събития на телефона - обаждания, СМС, уатсап и т.н.

Най-много вибрацията хаби. Дисплея и пулса почти не играят роля. Оригиналната програма съм я деинсталирал напълно и ползвам алтернативна.
Цитирай
#12

Здравейте, днес се сдобих и аз с гривната. Доста добре изглежда. Може ли малко инфо относно тази синхрнозаиция с телефона. Винаги ли трябва телефона да е наблизо и с пуснат блутууут? Не, нали? Все пак идеята е точно това...ако си наглася алармата сега и изключа и разкарам тела, гривната ще вибрира ли? Предполагам мога да си я ползвам цял ден и накрая подробно да видя всичко на телефона като се синхронизират нали? Не съм зависим от тела?

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#13

Принципно е така. Гривната събира данни и ти периодично ги четеш с телефона. Алармата също е независима от телефона.
Постоянно активиран блутут е необходим само ако искаш да ти вибрира гривната при събития някакви - обаждане, смс, месинджъри. Блутута на телефона не забелязвам да хаби. При мен е постоянно активен. Естествено 2те устройства не са постоянно свързани, а само при нужда, но става много бързо. Например при мен първо гривната вибрира и секунда по-късно телефона звъни.

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
Цитирай
#14

Да, сега ми пишат във вайбър и е така както казваш ти. Но ако не погледна веднага гривната да видя какво известие имам то изчезва и видях,че няма как да го видя? Така ли е? Очаквах да седи на гривната докато не го видя аз. Тоест това е като моментно известие и ако не обърна внимание до няколко секунди на гривната и все едно нямам? Smile

И втори въпрос малко ми беше кофти да спя с нея за да пробвам функцията сън. няма от какво да се притеснявам дори да лягам върху нея и дисплея е отдоолу. Доколкото виждам е пластмаса, а не стъкло, а и в леглото няма къде да се надрааска. Иначе имам подарък скрийнпротектор който още не съм лепил и втора синя каишка Smile

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#15

С известията е така. Може до накъде да заобиколиш проблема, като зададеш известието да бъде пуснато няколко пъти. Но все пак това не е смарт-часовник и за смешните си пари е просто супер-пре-функционално Wink

Екрана не е пластмаса. Стъкло, при това устойчиво на надраскване. Аз моята ня съм я свалил вече 1/2 година и не забелязвам да има нито една драскотина.
Цитирай
#16

Аз пък сложих единя протектор и то уж добре, но явно отстрани се подава леко и като я пъхам в гумата и се отлепя и влиза прах, ахаха. Иначе да, супер доволно!
Може ли малко извън MiBand да ви питам нещо. Искам някаква евтина подобна гривна която да се ползва за аларма. Става въпрос за човек който не чува. Искам да пробваме дали ще може да се събужда с нея. Тоест ми трябва нещо simple, телефона му е нормален nokia touch and type 03-02 ли какво се водеше. Тоест има блутуут. Трябва ни само аларма и примерно ако го търсят също да вибрира. Какво бихте ми препоръчали? Аз сега тестово ще му дам моята, но не му е нужна чак такава тъй като ще се ползва само за това и няма смартфон?

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#17

Защо не ми банд 1/s.
По 10$ вървяха по нова година.
А тази нокиа с андроид ли е? Трябва да е минимум с 4.4 за ми банд
Цитирай
#18

Не, това е обикновен телефон, от онези първите с тъч дисплей и кейборд...аз заради това питам. Има ли такава която може да работи с обикновен телефон. Или такава която да е самостоятелна. В противен случай ще трябва да се взема смартфон, след което и да се показва... та въпроса ми е има ли по-прост и неангажиращ начин за този човек, защото не е много в час с технологиите.

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#19

Най-простия и неангажиращ начин за човек на ВИЕ с технологиите е часовник. И не, няма как да се синхронизира на този стар телефон. Дори за Андроид минимума е КитКат, както и блутут 4.0 и нагоре, с поддръжка на LE. Има евтини "умни" часовници, които могат да работят самостоятелно. Дори има и такива със сим карта, но това на мен ми идва в повече Smile

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#20

Здравей
След като първата MiBand ми омръзна я използвах само за аларма и супер много свикнах с нея. След като умря търсех същото което и ти, но така и не намерих. Пробвах няколко месеца без, но ми липсва и си поръчах 2ката.
Сега обаче намерих една независима гривна  Big Grin 

https://www.amazon.com/dp/B0027A573Q//re...elprods-20
изглежда малко голямо
Има разни Casio-та с вибрации, но за мен лично нещо такова голямо и ръбесто е неудобно за спане: 
https://chilirambo.com/products/casio-vi...735h-2avcf 

Този пич е направил страхотна концепция, но не е осъществено:
http://www.fandimeng.com/neirong/work1.html

П.П
тука има една вибрираща джаджа която се слага в нещо като накитник:
https://www.amazon.com/dp/B005N5OY2C/ref...B0027A573Q
https://www.amazon.com/Suddora-Colored-Z...CHX7K8FSTP

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
#21

Това са големи топузи, как може да спи човек нормално с подобни устройства на ръката?

Аз също свикнах гривната да ме буди и направо не мога да си представя пак да мина на пищящите аларми. Още повече, че е дискретно и никой друг наоколо не се събужда, а понякога това е важно. Направил съм само за определените дни и часове да вибрира и повече не я пипам.
Според мен най добре е да вземете един по-нисък клас смартфон + някой от предните модели гривни за събуждане. По-дребни са и по-евтини. Старите телефони, няма как да се свърже с нещо да вибрира, тъй като никой не е мислел тогава за подобни устройства.
Цитирай
#22

Да не говорим че LITE Мод-а на MIUI е идеален за възрастни хора
Цитирай
#23

Благодаря ви! Честно казано на мен втора вечер ми е трудно да спя с тази гривна. Просто защото обичам доста често да спя по корем и ръката ми е в такава позиция опъната, че дисплея на гирвната е с лице към матрака. Тоест е неудобно и ми убива на ръката, а понякога дори светва дисплея... Та може би аз лично ще се "лиша" от тази функционалност. Но през другото време почти се сляхме с нея. Big Grin
Днес особено ми беше много полезна. Цепя дърва, телефона настрани и не се чува и благодарение на гривната успях да отговаря на важно обаждане.

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#24

Значи за да не свети дисплея можеш да настроиш Do not disturb на гривната в определени часове или като те усети че спиш.
Аз също не спя с нея. ПОлзвам я като часовник и за известия през деня
Цитирай
#25

(2017-06-20, 09:21:52)jivkojj написа:  Когато я купих - края на януари, държеше около 14 дни. При последното зареждане ми даде, че е издържала 21 дни. Сега е на 10 дни и 62%. Не я разцъквам много; докато спя мери постоянно пулс; вибрация 1х5 дни в седмицата; вибрира при всички събития на телефона - обаждания, СМС, уатсап и т.н.

Най-много вибрацията хаби. Дисплея и пулса почти не играят роля. Оригиналната програма съм я деинсталирал напълно и ползвам алтернативна.

Моята държи по 30-40 дни. Фърмуеър ъпдейтвал ли си скоро ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)