Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с актуализация до android5
#1

Здравейте! Със Samsung Galaxy s4 съм. Реших най-накрая и аз да обновя операционната си система. Пакетният файл се изтегля успешно и когато му дам да се инсталира ми изписва да изчакам малко. После устройството се рестартира. След около 2 минути се включва и изписва, че актуализацията е неуспешна. Предлага ми да я инсталирам или през КиЕс, или да го занеса на сервиз на самсунг. Имам свободна вътрешна памет около 3600 мегабайта. Въпросите са ми каква е причината да не иска да се подкара самата актуализация, както и преди да актуализирам Android, задължително ли е да форматирам телефона? П.П, ползвам Google TalkBack, както и SpeechLab. В този смисъл, аз няма как да зная в момента на рестартиране и актуализиране какво точно се изписва на дисплея. Това, което мога да дам като информация е какво се случва след опита за актуализиране, каквото всъщност и правя.
Цитирай
Аксесоари
#2

За тази работа мисля, че трябва да ползваш Odin....
Цитирай
#3

Явно се е повредил пакета при изтегляне често се случва. Предлагам ръчно с Один да го преинсталираш и Да трябва да се форматира за да си започне новата операционна система на чисто. Раздела за твоя модел е тук >> https://forum.androidbg.com/forumdisplay.php?fid=170

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#4

(2017-06-15, 11:55:27)rado__8 написа:  Явно се е повредил пакета при изтегляне често се случва. Предлагам ръчно с Один да го преинсталираш и Да трябва да се форматира за да си започне новата операционна система на чисто. Раздела за твоя модел е тук >> https://forum.androidbg.com/forumdisplay.php?fid=170

 Няколко пъти се опитах да го изтегля. Всеки път ли се опитва да сваля един и същи файл? С один не съм работил до сега. Исках да го ъпдейтна, а не да го преинсталирам, понеже после телефонът ще замлъкне. Освен ако няма някакъв начин предварително да инсталирам говорящата програма, т.е., посредством USB от компютъра или пък няма някакъв жест, или комбинация от бутони, с помощта на които да пусна TalkBack, още щом телефонът се преинсталира.
Цитирай
#5

Така или иначе вече ще трябва да го преинсталираш.
Цитирай
#6

(2017-06-16, 20:56:09)MOHTbOPA написа:  Така или иначе вече ще трябва да го преинсталираш.

Ама това някъде го пише ли? :Big Grinко така или иначе трябва да го преинсталирам, защо ми е да го актуализирам? Т.е., защо се появява това като опция въобще?

Извинявам се, но ако няма как да ми помогнете, отговаряйки на конкретните ми запитвания, моля да не си трупате рейтинг на мой гръб. Вече обясних каква е ситуацията и какво искам да направя. Ок съм с вариант за преинсталация, стига да мога после да се оправя и с другото, за което вече писах. Мерси за разбирането. Smile
Цитирай
#7

Колега,не си пипай машинката,ще съжеляваш!Щом си работи всичко на О.К. цъкай си и това е!Не е повреден файла на ъпдейта,просто системата отчита някаква несъвместимост и не разрешава смяна на фърма,това си е предпазна мярка.Самсунг имат най-читавите ъпдейти,ако всичко е точно,само натискаш О.К. и софта се сменя,просто следваш стъпките,нищо не трябва да форматираш и инсталваш,щом не тръгва,не е точно за този апарат или за този софт.Не си мисли,че с новия софт,ще стане нов апарат,не е така!Но ако наистина си решил да флашваш,дай го някъде!Ако съдя по коментарите ти,не си запознат изобщо с материята,като нищо ще "усмъртиш" самсуняка.
Цитирай
#8

И защо TalkBack трябва да е включен задължително? Като се преймсталне на 5.0 така и така трябва да направиш фабрични

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#9

TalkBack Може да се включи от екрана за първоначално настройване, след като устройството е преинсталирано и без да виждаш екрана
https://support.google.com/accessibility...7100?hl=bg

Аз също бих ти препоръчал да не се занимаваш с ъпдейтване, но ако решиш  можеш да опитай през киес, елементарно е. След ъпдейта телефона трябва да пази всичката ти информация и настройки.  Препоръчва се нулиране до заводски настройки, но ако не ти прави проблеми можеш и да не го правиш.
Цитирай
#10

Стига с тези заводски настройки! Като заповтарате едно и също,никакви заводски настройки не трябва да се връщат!
Цитирай
#11

(2017-06-17, 07:23:17)vertexe написа:  Колега,не си пипай машинката,ще съжеляваш!Щом си работи всичко на О.К. цъкай си и това е!Не е повреден файла на ъпдейта,просто системата отчита някаква несъвместимост и не разрешава смяна на фърмаСамсунг имат най-читавите ъпдейти,ако всичко е точно,само натискаш О.К. и софта се сменя,просто следваш стъпките,нищо не трябва да форматираш и инсталваш,щом не тръгва,не е точно за този апарат или за този софт.Не си мисли,че с новия софт,ще стане нов апарат,не е така!Но ако наистина си решил да флашваш,дай го някъде!Ако съдя по коментарите ти,не си запознат изобщо с материята,като нищо ще "усмъртиш" самсуняка.

Ок, затова питам, което не ми е ясно. Не съм програмист, че да ми е нужно да познавам материята до някакви големи висоти. Освен това аз сам съм си наясно докъде познавам материята. Не съм на изпит и оценка не търся. :Smile Като цяло, не са ми полезни мнения, които са някак едностранчиви и залитат твърде много в едната крайност. А Вие, колега, като очевидно вещо лице в тази област, явно не сте особено запознат, че някои приложения не работят на версии под определената. И съм сигурен, че това, което Ви го казвам, Вие добре го знаете това, но някак тъй удобно го подминавате като факт, а аз не разбирам от материята. Хе хе. Big Grin Предложете ми вариант, в който мога да инсталирам (тествам) абсолютно всяко приложение за андроид независимо от неговата версия и ще призная, че сте напълно прав по отношение на мен за материята. Smile Само че случаят не е такъв, нали? То ако беше, нямаше да има нужда от ъпдейти. Big Grin

(2017-06-17, 17:35:58)megatone написа:  TalkBack Може да се включи от екрана за първоначално настройване, след като устройството е преинсталирано и без да виждаш екрана
https://support.google.com/accessibility...7100?hl=bg

Аз също бих ти препоръчал да не се занимаваш с ъпдейтване, но ако решиш  можеш да опитай през киес, елементарно е. След ъпдейта телефона трябва да пази всичката ти информация и настройки.  Препоръчва се нулиране до заводски настройки, но ако не ти прави проблеми можеш и да не го правиш.

 Това е много полезно мнение. Признавам, че не бях наясно, че може да се активира дори от сляп човек. Много благодаря! Smile
Цитирай
#12

Актуализирах телефона си през kies и съм доволен. Няма никакви проблеми. Благодаря на хората, които помагаха.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)