Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Съвети как да тествам S7 преди покупка на старо
#1

Мисля да си взема S7 на старо, от тези с остатъчна гаранция към оператори. Моля да ме посъветвате как най-добре да го тествам за евентуални проблеми - дали е оригинален, дали има някакъв скрит дефект и т.н. Благодаря!
Цитирай
Аксесоари
#2

1. Пускаш телефона и му изкарваш Имея и го сравняваш с кутията, фактурата гаранция и т.н.
2. Влизаш в сервизното меню и тестваш всичко.
3. Огледай го за външни забележки защото ако има забрави за гаранция.
4. Инсталирай му от google play приложението Phone info и там ще видиш какви са параметрите му и дали телефона е бил рутнат /някои фирми ако е извършена тази манипулация не признават гаранцията.
Цитирай
#3

И ако е от Теленор гаранцията ако не е на твое име не важи.Поне на мен във Пловдив ми отговориха така.
Цитирай
#4

Това е пълна глупост.
Няма как да не важи.
Никъде не е записано в закона, че само купилият го има право на гаранция
Най малкото отива с фактурата и гаранцията в оторизиран сервиз на Самсунг и му го взимат без дс го питат как се казва
( ползвал съм си моята, и не ми искаха документи)

Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#5

Казвам го от личен опит.Телефона на съпругата ми се развали/Алкател за 200лв./.Отиде в техен офис да го остави и и отказаха,обиколи поне още 3 офиса и същата работа.На другия ден трябваше аз да го занеса тъй като е взиман на моя договор/Платен е кеш не е на лизинг/.И ако е като мен от пловдив в кой оторизиран сервиз да го занесе,като нямат нито един във Пловдив.
Цитирай
#6

Аз лично съм оставял s6 edge в Теленор за смяна на дънна платка, като гаранцията не беше на мое име, и нямаше никалъв проблем.

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай
#7

(2017-06-16, 12:51:58)dimitar1234 написа:  1. Пускаш телефона и му изкарваш Имея и го сравняваш с кутията, фактурата гаранция и т.н.
2. Влизаш в сервизното меню и тестваш всичко.
3. Огледай го за външни забележки защото ако има забрави за гаранция.
4. Инсталирай му от google play приложението Phone info и там ще видиш какви са параметрите му и дали телефона е бил рутнат /някои фирми ако е извършена тази манипулация не признават гаранцията.

Phone info може да бъде излъган, че телефона не е рутнат и гаранцията не пада при рут!!!

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#8

*#0*# и тестваш наред.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)