Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 3.22
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi навлиза в Европа
#1

Xiaomi планира да отвори официален магазин в Атина, Гърция, в партньорство с местната фирма  InfoQuest Technologies. В магазина ще се продават както телефони, така и много от другите продукти на Xiaomi. Осигурено ще е сервизно обслужване и техническа поддръжка. В местния сайт Kariera.gr вече има оферти за привличане на служители за магазина.

Източници: http://www.gsmarena.com/xiaomi_enters_gr...-25611.php
https://www.gizmochina.com/2017/06/15/xi...re-greece/

[Изображение: edac23a5e1fc.jpg]
[url=http://www.gsmarena.com/xiaomi_enters_greece_with_an_offline_store-news-25611.php][/url]

Под чертата мога да кажа, че това е страхотна новина. След напускането на Хюго Бара, в ръководството на Xiaomi като че ли най-после взеха решение за старт на сериозна международна експанзия. Какво се случва в последните два месеца- Xiaomi влезнаха официално в Пакистан, започнаха официални продажби в Русия, навлязоха на огромния латино-американски пазар със старта на продажбите в Мексико. Вече имат официален представител, магазин и продажби в една от най-големите европейски страни- Полша. Сега вече и в Гърция. Очаквам бум в продажбите, лесно минаване на котата от 100 милиона смартфона на година, подобрен престиж и разпознаваемост на марката. Негативни страни- по високи цени, най-малкото заради ДДС (24 % в Гърция). Разбира се, феновете на марката ще продължат да имат възможноста да поръчват на по-ниски цени от Китай.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • kalin.krasimirov
Цитирай
Аксесоари
#2

Добре би било, ако може закупените телефони от Китай да се изпращат и сервизират в Гърция при нужда. Така чакането от над месец ще бъде избегнато.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#3

Те сигурно в региона ще започнат да ги внасят от там.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

@Marto.g, къде да ги внасят, тук ли?

 
Цитирай
#5

Да. Тук търговците.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

@Marto.g, при тяхни цени там + тяхно ддс + надценка за тях на нашите търговци-прекупвачи тук, мислиш ли, че след това ще се предлагат на адекватни цени при нас?

 
Цитирай
#7

Не съм на ясно с тяхните ддс и надценки. Така е. Но мислех, че за обикновен си потребител няма да има такива.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

Някой вече да е закупил нещо оттам?

 
Цитирай
#9

http://www.mediamarkt.gr/el/product/_xia...97284.html - Redmi 4X 32 GB при цена в Китай от няма и 150 долара в Гърция е 200 евро. Даже и БГ търгашите не слагат такива надценки. Айде нема нужда от "официални" партньори...

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#10

Аз днес продадох Асуса и си поръчах Redmi Note 4 версията със SD 625 с 3/32 памет за 150 долара... До сега митница не ме е стигала, надявам се и сега да е така.
И в България да отворят официален магазин и тук цените ще са високи. ЕС...
Цитирай
#11

(2017-07-06, 22:37:38)eksoldier написа:  Аз днес продадох Асуса и си поръчах Redmi Note 4 версията със SD 625 с 3/32 памет за 150 долара... До сега митница не ме е стигала, надявам се и сега да е така....
От Гърция ли е поръчката, защото иначе не виждам какво общо има това с темата.

 
Цитирай
#12

Общото е с предния коментар, който казва, че цените в Гърция са високи. И това е така защото са в ЕС...

Tapatalk
Цитирай
#13

@Forsi Ами цената си е нормална.Колко да е?

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#14

@Forsi, линка който си посочил е за Гръцкия филиал на MediaMarkt. Аз останах с впечатление, че Xiaomi ще отворят физически магазин само за техните продукти.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#15

(2017-07-07, 10:19:14)ronnie72 написа:  @Forsi, линка който си посочил е за Гръцкия филиал на MediaMarkt. Аз останах с впечатление, че Xiaomi ще отворят физически магазин само за техните продукти.
http://www.xiaomi-greece.gr/sales-points
MediaMarkt, Germanos, мобилните им оператори и прочее са явно официални дистрибутори на Xiaomi и по подобие на БГ дистрибуторите на Lenovo продават на почти едни и същи фиксирани цени. Не очаквайте цените в официалните Xiaomi магазини да са много по-различни от тези на партньорите им, примерно Леново K6 серията като излезе всички цени навсякъде бяха почти до стотинка еднакви, дори и в онлайн магазина на Леново. Общо взето с тея цени и надценки с по близо 50 процента процента напълно се обезмисля покупката от официален дистрибутор на модел, на който главната му идея е да предлага много за малко пари, а реално с тези цени предлага... като другите.

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#16

То за цените е ясно, ще се купува от Китай. Въпроса е дали ще може при нужда, да се прати телефона до Гърция да се сервизира, вместо по месец транспорт до Китай и обратно.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#17

Е колко е голяма тази разлика в цените?Значи хем да не плащаме по високата цена на гърците,които ще си плащат всякакви данъци и такси и ще подържат гаранционно устройствата,хем да си го купим от китайците защото било по евтино.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#18

@007, поръчваш си оттук и ще я имаш тази разлика в цените - същото е.

 
Цитирай
#19

(2017-07-08, 22:04:01)007 написа:  Е колко е голяма тази разлика в цените?Значи хем да не плащаме по високата цена на гърците,които ще си плащат всякакви данъци и такси и ще подържат гаранционно устройствата,хем да си го купим от китайците защото било по евтино.
Голяма е Колега - сметни в % съотношение! Cool Това за данъците в Гърция не е баш тъй! Давал съм Xiaomi в Москва и Ви потвърждавам, че с разпечатка(от облака, защото не ги носех) на документите от куриера и митниците го приеха т.е. е международна е гаранцията!


Цитирай
#20

(2017-07-08, 23:04:49)NoMaD написа:  @007, поръчваш си оттук и ще я имаш тази разлика в цените - същото е.

Съвсем не е същото, например моя Redmi 4x 32GB варира от 320 до 350 в различните магазини, което е сравнително търпима надценка от 30-на процента (при редовна цена от около 150 долара по международните магазини, а някъде си плащаш и доставка).  При 400 лева редовна цена разликата почва да става абсурдна, от типа на над 60 процента надценка над тези 150 долара.

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#21

@Forsi, разлика в цената нали я има? Не е въпросът каква е, важното, че я има - това е достатъчно. Дали те устройва е вече друг въпроса.

 
Цитирай
#22

(2017-07-10, 10:53:06)Forsi написа:  Съвсем не е същото, например моя Redmi 4x 32GB варира от 320 до 350 в различните магазини, което е сравнително търпима надценка от 30-на процента (при редовна цена от около 150 долара по международните магазини, а някъде си плащаш и доставка).  При 400 лева редовна цена разликата почва да става абсурдна, от типа на над 60 процента надценка над тези 150 долара.

150$ са около 260 лева.За да имаш обаче валидна гаранция 24м. българския търговец който и да е той,трябва да издаде касов бон.Това автоматично са 20% ДДС,ако платиш с карта са още 2-3% комисионна на банката.Тук не включваме мито,ако евентуално има такова.Значи телефона излиза 310-320  лева минимум.За колко трябва да го продаде търговеца?

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#23

Телефонът от Китай също има гаранция. И каква е тая глупост с 2-3% комисионна при пазаруване с карта?! Ще кажеш ли коя банка прибира такава такса, защо аз от години ползвам карти и до сега всичко ми е било абсолютно безплатно при пазаруване с тях!

Tapatalk
Цитирай
#24

Банката взема комисионна за пазаруване с карта от търговеца, който трябва да я калкулира в клиентската цена.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

HP Pre 3 ; Palm Pre
Цитирай
#25

@eksoldier За теб безплатно,за търговеца не е.Това имах предвид.Таксата е за търговеца.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)