Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Достъп до "дълбоките" данни на телефона
#1

Здравейте, нов съм и съм изключителен лаик на тема телефони, реших да попитам знаещи и можещи хора.
Попадам често на теми свързани със сигурността и това как всичко което сме правили с телефона се пази в него. Интересно би ми било да разгледам тази информация и да видя докъде стигат възможностите за проследяване на едно устройство, в случая- моето. Преди да ме обвините ще кажа че искам да си гледам информацията от моя телефон :Big Grin Четох че става с руут на телефона, но понеже както казах съм абсолютен аматьор, не знам как да го направя. Бих се радвал ако споделите как става този номер. Извинявам се предварително ако има вече такава тема или не съм в правилния раздел. Моля за снизходителност. Благодаря предварително.
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако не знаеш какво търсиш не се занимавай. Щом си аматьор, даже и не рутвай щото може още там да оплескаш нещата. С Рут отключваш всичко и имаш достъш до системни файлове.
Ей тъй за кеф не ти препоръчвам.
Те те следят чрес coockies на браузера с който влизаш в интернет, и всеки един сайт който влезеш си пише че ще ти използват "курабийките". Щеш нещеш те вече ги имат.
Фейса те следи от всякъде с рекламна цел.
Гугъл по същия начин. + още щуротий.
Злонамерените програми ти вземат личната информация и използват срещу теб за пари, или да ти откраднат кредитната карта. Повечето са насочени към големите страни Сащ, Англия, Австралия.
Ти какво точно искаш да видиш? И да го видиш няма да го разбереш.

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#3

По принцип ми стана интересно какви данни се пазят на телефона ми, но преди седмица изтрих един смс с важна информация и четох че се пазят на телефона някъде си. Искам и ако мога да върна изтритите смс-и. Пробвах някакви програми, но се оказа че искат руут достъп. Възможно ли е въобще такова възстановяване, понеже знам че на компютъра се получава, възстановявал съм снимки например. Благодаря ти предварително.
Цитирай
#4

телефонът няма кошче за тези неща
ако информацията от смс-а е достъпна, то тя ще е при някой от големите, я облак дето си се вързал, я приложение, на което си дал да чете SMS-ите.
За теб обаче вече не е
Цитирай
#5

Доколкото прочетох (1 резултат в Гугъл) SMS и MMS се съхраняват в следния файл, който се намира в локацията. За да имаш достъп до него ти трябва рут права, а дали може да ги четеш от този файл, не знам, предполагам може, защото формата .db ми е познат.
data/data/com.android.providers.telephony/databases/mmssms.db
А за да няма главоболия след това е хубаво да се инсталира https://play.google.com/store/apps/detai...c3RvcmUiXQ..
С нея можеш да архивираш всички съобщения
Цитирай
#6

@Andon0v базата в андроид е sqlite, но изтриеш ли запис от нея няма как да го възтановиш.

@valerugo не вярвай на всичко, което пише в интернет.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)