Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бъгове , дефекти и проблеми при LG6

Безсмислено е ако е наложителен нов телефон, както с мен се случи. А и V30 ще падне още малко далеч по-скоро от G7, да не говорим за V40, който чакаме да излезе.
Цитирай
Аксесоари

(2018-08-18, 14:20:32)fifth_root написа:  Имах предвид G7. V30 скоро ще падне и още, да не гопворим за G6, който за цена:качество слага всеки в джоба си (както и V20).

V20 няма проблем с качеството, цената също му е доста ниска, но вече не се намира в България. Единия има едни недостатъци, другия други. Аз не харесвам няколко неща на G6 и за това избрах V20:
1. Не обичам да си слагам телефона в калъф, а със стъклен телефон е почти неизбежно при мен.
2. Тогава не харесвах и новото съотношение на екрана, тъй като в началото не всичко беше оптимизирано за него. На скоро купих Redmi 5 за сестра ми и не е зле новото съотношение.
3. Предпочетох да имам лесен достъп до батерията, тъй като аз LG телефон не продавам - пазя си ги всичките. От мен отиват в жената, после в сина и накрая в шкафа.
4. Вторият екран си е голяма екстра и няма как да се замени от една лентичка като в тази на V30.
Имаш пряк достъп само с едно докосване до последните 5 приложения и отделно още много други екстри. Виждаш час, сигнал, батерия и уведомления докато си в пълноекранни приложения.
5. Държах на Quad Dac-а, който пък го нямаше във всички версии на G6, а май по онова време никой в България не предлагаше тази версия.
6. По онова време цената на V20 беше 729-765 лв. а на G6 към 1000 лв.
7. V20 има и инфраред. Не, че го ползвам често, но от време на време влиза в употреба.
8. Продължавам да вярвам, че основната камера на V20 е по-добра от тази на G6, та дори и от V30. Има видео в YouTube с пряко сравнение на камерите между V30 и V20 от собственик на двата, а не от разни блогъри и ясно се вижда, че V30 има по-голям динамичен диапазон, но има по-кофти стабилизация, липса на детайли и по-шумни нощни снимки/видео.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

Е, май съм се изразил двусмислено: имах предвид, че G6 и V20 нямат конкуренция в ценовия си диапазон, че дори и при малко по-високия в някои отношения. До сравнения няма да стигам, но единственият производител, правил втори екран по наистина практичен и идеен начин е LG, аз имам много добри спомени от V10 и как ми служеше. При V30 (на камера няма как да е по-слаб от V20, въпрос на сензор, като само размерът на пиксела е по-малък, но пък лещата е по-голяма, но както и да е, лоши снимки няма да се видят от нито един от двата и изобщо бих казал от G4 насам и V10 вече и за видео) не знам защо го махнаха, явно за да е по-стандартен, но пък вкараха моча при G7, за да са като почти всички останали идиоти и се дочува, че ще го има и при V40.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • vargala81
Цитирай

Някой имал ли е проблем с водоустойчевостта на телефона?
Цитирай

Аз не, снимах в басейн.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Dowper за това мнение:
  • esterbg
Цитирай

Същност lg са си доста добри. Преди няколко седмици разцъквах g6 и съжалих че не се върнах. От g3 имам много добри спомени, беше уникален телефон. Дори не трябваше да го продавам.

Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на Marto.g за това мнение:
  • Dowper, fifth_root
Цитирай

И аз от моя G3 бях много доволен , но накрая батерията падаше на половината ден и бях купил 2 батерии "оригинални" които бяха същите боклуци и се отказах.
Цитирай

Моята беше страшна, като се сетя колко бавно падаше под 99 процента. Само тогава съм се прибирал с около 85 89 процента, а пък ако имам работа и не го ползвам вечер можех и да не го зареждам. Това сега не го постигам. Но G2 и g3.ако не се лъжа, бяха с едни от най-добрите батерии.

Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай

LG G2 си остава телефона с най - добрата батерия от G серията до сега. Просто тази батерия нямаше умиране и 7-8ч СОТ се правеха спокойно. В G3 вече сложиха новия дисплей и отделно се качиха и инчовете и там имаше по-голяма консумация и естествено това се отрази и на самата батерия.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 1 потребител изказва благодарност на ganchev за това мнение:
  • Marto.g
Цитирай

G Flex ако се брои от G серията, първят G Flex все още е на върха в някои класации.


Прикачени файлове
.jpg gsmarena_002.jpg Размер: 47.52 KB  Сваляния: 26


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 2 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • ganchev, Marto.g
Цитирай

Да, забравих за него явно, защото не съм го ползвал

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

А какво ви е мнението за Huawei Mate 10 PRO на цената на V30 и гледам че е с доста добри спецификации .
Цитирай

Мисля, че темата доста се измести, някой ще помисли, че телефона е бъгав. Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на Dowper за това мнение:
  • esterbg
Цитирай

(2018-08-18, 20:53:35)esterbg написа:  А какво ви е мнението за Huawei Mate 10 PRO на цената на V30 и гледам че е с доста добри спецификации .

Минах от G6 на Mate 10 Pro - камерата на мейта е по-различна, иска свикване. Дисплеят на LG е по-хубав от този на мейта заради резолюцията, но мейта е с добро цветопредаване и не е много напомпан, с резолюцията се свиква. LG-то ми беше с QuadDAC, звукът по жичен път при мейта е сериозен даунгрейд, ако е стандартното LG е горе долу ок прехода.
Всичко останало при хуавея е по-добро - звук през говорителите, телефония, софтуерни екстри, фингърпринт, батерия, ъпдейти, volte, dual 4G, пърформанс...

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • esterbg
Цитирай

Ами звука от говорителя не ме радва пък чак толкова. Но другото да, постоянно почти имаш идеална мрежа, от което следва бърз мобилен интернет и супер качество на разговорите. В момента имам и s9 и той в тоя показател изостава бая.

Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Колеги снощи downgrade-нах firmware с версия H87010D и update-нах до V11i-EUR софтуера. Но в камерата нямам опция ръчно снимане и другите. Не е както си бях закупил телефона.

Било първото в дясно където е било A (автоматично) от там се избира ръчен режим Big Grin Забравих бях свикнал с 8-цата но батерията нещо не издържа. Също да попитам някой знае ли коя е последната firmware версия на 7-цата? В момента съм с v11i както споменах.
Цитирай

Вчера докато си скролвах установих, че клавиатурата ми се е отпечатала и се вижда при определени цветове. Учудващо, не ме бърка особено и не ме дразни. Не ми се иска да го давам на ремонт заради това, но ако стане по-зле... до Май месец ще се възползвам от гаранцията. Някой друг да има такъв проблем?

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай

(2018-12-05, 16:48:51)methtical написа:  Вчера докато си скролвах установих, че клавиатурата ми се е отпечатала и се вижда при определени цветове. Учудващо, не ме бърка особено и не ме дразни. Не ми се иска да го давам на ремонт заради това, но ако стане по-зле... до Май месец ще се възползвам от гаранцията. Някой друг да има такъв проблем?
Аз имам подобен проблем от доста време. Не винаги се случва, но понякога ми остава част от образа на предходното изображение. Примерно на фейса горната лента с иконата на меинджър и търсачката се вижда дори, когато съм излязал от фейсбук и съм в някое друго приложение. Доколкото съм запознат това се случва по-скоро при Oled панелите и се нарича burn in ефект. Призрачни остатъци от предходни образи. В общи линии  нищо не може да се направи. При мен се получава когато съм на максимална яркост. Ето тук има инфо:
https://pcworld.bg/polezno/2017/10/24/32...%82%D0%B5/

Xiaomi Mi 9T 6/128GB Glacier Blue
Цитирай

Инсталирайте sFilter или друго приложение за затъмняване на екрана и го затъмнете с 10%. Това решава на 99% проблема, като само софт бутоните ако се отпечатват тях не може да ги скрие. Може да се появи и отпечатване ако дръпнете статус бара за да прегледате уведомленията и не го затворите няколко минути. И почти със сигурност ще се влушат нещата ако не затъмните екрана с 10%.
И проблемът не е точно същия като при олед дисплеите, там появили се е за постоянно, а при LCD е временно.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

Въобще не е временно имам Г5 и това беше една от причините да го дам в сервиз. Това с намаляване на яркоста малко прикрива проблема а не го отстранява. Пробвах с различни приложения и настройки но без резултат. Истината е че имали един и същ образ без да се сменя се отбелязва матрицата на дисплея и си остава там завинаги.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай

Въобще не е вярно. На сутринта примерно нищо няма да има ако цяла вечер е стоял без да се пипа. Но бързо ще се появи отново. При мен е достатъчно да държа дръпнат статус бара около 20-30 сек. за да се появи. И това е защото без рут и смяна на кернела софт бутоните не им се намалява яркостта с приложение. И V10 и V20 са ми с този приблем. На V10 му смениха дисплея гаранционно и вече го няма, но го няма защото жена ми го ползва вече, а тя го ползва само за ало ало. Ако е в мен, съм сигурен, че отново ще се появи. V20 ми е така от няколко месеца, ползвам sFilter Pro и както казах само софт бутоните се виждат, че се отпечатани. Както и ако държа статус бара отворен. но затворя ли го, след най-много 2-3 мин. всичко се изчиства. Рядко го държа отворен за дълго, софт бутоните не ми пречи, че се виждат в определени ситуации и не смятам да се занимавам с гаранции от онлайн магазини.

Пп. Проблема може да се фиксира генерално с рут и смяна на кернел поддържащ Kcal https://forum.xda-developers.com/v20/how...d-t3661631


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • rosko73
Цитирай

Тоя проблем сериозно ли още съществува... още от г3 го има, мина през г4, г5, г6, в10. Нищо чудно и в г7 да се появи след време....

Samsung Galaxy S3 --> HTC One X
Цитирай

От G4. Проблемите на G2 и G3 бяха жълти петна.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

И при мен почна да отпечатва приложения. Като по загрее и в горната част се я появяват, добре че след 3-4 минути изчезват, но не знам до кога ще изчезват. Още е в гаранция ама като знам, че при Г2-ката стоях 1 месец без телефон, започвам да се замислям.
Цитирай

Тъй като имам рут, реших да пробвам предложеният от Vargala81 метод. Това беше преди десетина дни. От тогава до днес, нито веднъж не съм имал призрачни образи. За мен това работи. Благодаря. Smile

Xiaomi Mi 9T 6/128GB Glacier Blue
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)