Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бъгове , дефекти и проблеми при LG6

Кой метод, със смяна на кернел, който поддържа приложенията Kcal, kernal auditor или Simply Color control и намаляне на стойностите на червено, зелено, синьо и т.н?


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
Аксесоари

(2018-12-17, 00:37:49)vargala81 написа:  Кой метод, със смяна на кернел, който поддържа приложенията Kcal, kernal auditor или Simply Color control и намаляне на стойностите на червено, зелено, синьо и т.н?
Ами аз съм с Marshall kernel. С Kernel auditor зададох стойностите посочени XDA, като единствено saturation вместо 50-65 я направих 40, защото ми идва в повече. Но това е субективно.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Xiaomi Mi 9T 6/128GB Glacier Blue
[-] 1 потребител изказва благодарност на rosko73 за това мнение:
  • vargala81
Цитирай

От няколко дни забелязвам и при мен дефект в екрана ...примерно разцъкваш в интернет и после като минеш на сив екран се виждат отенъци от иконки и предишни страници в които съм бил ...това значи ли че дисплея е тръгнал да заминава ... Дали е от последния ъпдейт ... И дали ще мине в гаранция според вас
Цитирай

Здравейте колеги, собственици на G6. Днес си взех въпросния телефон, поизчетох темата за проблемите и единственото което ми дава почва за притеснение е проблема с дисплея. Лаик съм на тема "телефони" затова ще си позволя да задам един може би смешен за вас въпрос. Ако сега, още в началото на експлоатацията се руутне телефона и се променят настройките на дисплея това ще намали ли риска от бъдещ дефект, ще удължи ли живота му или руутването е по- скоро лекарство след като се прояви проблема, но не и начин да го избегнем ? Не съм руутвал телефон, постарах се да се запозная със значението на основните термини в процеса, но ми се вижда сложно и рисковано. Има ли тема за незапознати, начинаещи като мен как точно се извършва самото руутване стъпка по стъпка и откъде да изтегля необходимите файлове и програми ? Държа да отбележа, че устройството го ползвам предимно за социални мрежи и интернет, сиреч не съм от хората които ей така експериментират със смартфоните си просто за идеята.
Благодаря на отзовалите се и се извинявам за дългия пост.
Цитирай

Бих те посъветвал да не се занимаваш. Проблема е едва доловим в точно определени условия. Моя го ползвам от почти 2 години стоков без да го ровичкам и съм много щастлив и доволен. Ползвам го по същия начин като теб.

| LG G6 Ice Platinum |
[-] 3 потребители изказват благодарност на methtical за това мнение:
  • Dowper, fifth_root, ufocus
Цитирай

Не барай нищо, дисплея е супер- ползвай си телефона с кеф и не го мисли Smile

                                                                    
[-] 1 потребител изказва благодарност на georgi4a за това мнение:
  • Dowper
Цитирай

Благодаря за бързите отговори. Ще ви послушам и няма да рискувам. Ако все пак се появи проблем в периода на гаранцията ще го пращам за ремонт, но явно не е чак толкова фрапантен проблем колкото си мислих.
След двудневно човъркане, актуализации и настройки ми направи впечатление, че автоматичното регулиране на подсветката не работи много коректно. Прекалено много затъмнява дисплея, чак се налага да се взирам. При вас така ли е ?
Цитирай

Да не би да си пуснал батери сейвър?
Цитирай

Не съм, прерових всички настройки. Най- осезаемо се усеща в тъмна стая, прекалено затъмнява дисплея, но дано само дотам се ограничат недостатъците. Като цяло съм впечатлен от машинката.
Цитирай

(2019-01-11, 19:39:12)todorov93 написа:  Не съм, прерових всички настройки. Най- осезаемо се усеща в тъмна стая, прекалено затъмнява дисплея, но дано само дотам се ограничат недостатъците. Като цяло съм впечатлен от машинката.
Аз също не съм доволен от автоматичния контрол на подсветката. Вечер в добре осветена стая се налага да коригирам ръчно, а нямам зрителни проблеми. Сравнено с другите телeфони в семейството, G6 се представя зле по този показател, но ще го изтърпя докато стане време за нов телефон.

Xiaomi Mi 9T 6/128GB Glacier Blue
Цитирай

На мен ми е супер, даже ми е леко по-светло.
Цитирай

(2019-01-11, 21:45:27)Dowper написа:  На мен ми е супер, даже ми е леко по-светло.
Може. Аз не твърдя, че това е проблем, защото усещането е субективно. Но поне при мен, сравнен с три други телефона в семейството и още няколко, които съм притежавал преди, това е първия който ме дразни в това отношение. Иначе си ок телефончето. На фона на всички флагмани родени по времето на G6, бих го оприличил, като "черноработника" във футбола. Върши работа без да блести.

Xiaomi Mi 9T 6/128GB Glacier Blue
Цитирай

Един въпрос имам към колегите собственици:
Взех си гръб и стъклен протектор за G6- цата, понеже както знаете е доста хлъзгав телефон, а и да не го надера.
С гърба всичко е наред, НО по закона на мърфи протектора уж го взех скъп(20 лв) и се води 3D full face с черен кант в горната и долната страна. Поставих го и в момента целия дисплей се вижда на пиксели, особено на светъл фон. Самият протектор е на нещо като дупчици и се вижда отвратително. С какви протектори сте вие, дори ако е възможно да пуснете линк, ако сте ги купили онлайн ( на ЛС ако трябва да не правим реклама). Този хубав дисплей да го оклепам така направо съм бесен, аман от боклуци на пазара.
Цитирай

(2019-01-11, 23:58:32)todorov93 написа:  Един въпрос имам към колегите собственици:
Взех си гръб и стъклен протектор за G6- цата, понеже както знаете е доста хлъзгав телефон, а и да не го надера.
С гърба всичко е наред, НО по закона на мърфи протектора уж го взех скъп(20 лв) и се води 3D full face с черен кант в горната и долната страна. Поставих го и в момента целия дисплей се вижда на пиксели, особено на светъл фон. Самият протектор е на нещо като дупчици и се вижда отвратително. С какви протектори сте вие, дори ако е възможно да пуснете линк, ако сте ги купили онлайн ( на ЛС ако трябва да не правим реклама).  Този хубав дисплей да го оклепам така направо съм бесен, аман от боклуци на пазара.

G6 е с плосък дисплей и няма нужда от въпросните 3D протектори. Проблема при теб се получава от това, че протектора има лепило само по краищата а по средата остава въздух (между дисплея и протектора) и се получава така наречения rainbow ефект. Съвета ми към теб е да си вземеш друг обикновен стъклен протектор (целия да е прозрачен и с лепило по цялата площ) за да нямаш проблеми. Гледай да има олефобно покритие, за да се чисти по-лесно от пръстовите отпечатъци. Препоръчвам ти марката Nillkin, имат въпросното покритие и пасват много добре особено на телефони с плосък дисплей.
[-] 2 потребители изказват благодарност на DxV_pRo за това мнение:
  • chopakov, fifth_root
Цитирай

Разбрах, остава да намеря в България протектор за модела. Блгодаря !
Цитирай

Имам проблем от години и със стария note3 и с G6. Като съм легнал и говоря отсреща не ме чуват! Пробвах в различни позиции на телефона без резултат.
Цитирай

(2019-01-11, 23:58:32)todorov93 написа:  Един въпрос имам към колегите собственици:
Взех си гръб и стъклен протектор за G6- цата, понеже както знаете е доста хлъзгав телефон, а и да не го надера.
С гърба всичко е наред, НО по закона на мърфи протектора уж го взех скъп(20 лв) и се води 3D full face с черен кант в горната и долната страна. Поставих го и в момента целия дисплей се вижда на пиксели, особено на светъл фон. Самият протектор е на нещо като дупчици и се вижда отвратително. С какви протектори сте вие, дори ако е възможно да пуснете линк, ако сте ги купили онлайн ( на ЛС ако трябва да не правим реклама).  Този хубав дисплей да го оклепам така направо съм бесен, аман от боклуци на пазара.

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=95956

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай

Някой може ли да ми каже как да добавя bookmark на homescreen-a. Имам няколко създадени преди време, но след някои от ъпдейтите не мога да добавям отметки на хоумскрийна независимо кой браузър ползвам. Идеи?

LG G6 32GB (8.0)
Цитирай

(2019-03-07, 10:07:05)zovirax написа:  Някой може ли да ми каже как да добавя bookmark на homescreen-a. Имам няколко създадени преди време, но след някои от ъпдейтите не мога да добавям отметки на хоумскрийна независимо кой браузър ползвам. Идеи?

При мен няма проблем с V20h. Отварям си хрома ,цъкам на трите точки горе в дясно и " Добави към началния екран".

Цитат:todorov93
Един въпрос имам към колегите собственици:
Взех си гръб и стъклен протектор за G6- цата, понеже както знаете
 Жена ми имаше такъв протектор, ужасен е. Чувствителността е намалена, на слънце не се вижда нищо, а под ъгъл се вижда нещо като дъга и оставаха много петна от пръсти. Изхвърли го и и сложих на нилкин. Уникален протектор, няма нищо от горепосоченото. Ето линк ,разцъкай снимките. Nillkin H+ Pro

Note 10+
Цитирай

Здравейте,

Имам LG G6 от година и половина. Доволен съм от бързина, снимки, звукът е ок, но не съм доволен от батерията. Държеше 5-6 часа но около декември това намаля. Все още бях на Андроид 7, понеже по форуми и в youtube бях чел и чул, че Орео намалява времето още повече. Тъй като при мен времето намаля значително след нова година, то преди около месец реших най-накрая да ъпдейтна до Орео. Сякаш стана още по-зле. Първите няколко дни правеше по 2 часа screen on time. След това пуснах battery saver, махнал съм фейсбук, деактивирал съм google play и го активирам само, когато ми трябва нещо, че и той точеше батерия. Всичко, което е възможно да бъде спряно като бекграунд процес, е спряно. Екранът го държа на 50% осветеност. Пробвах известно време с 45%, но ми беше тъмно и не видях особен ефект за батерията. В момента на от 100% до 5% са около 4 часа screen on timе. Може би е важно да споделя, че около час-два от това време е прекарано в игри, останалото е браузване, много рядко пускам уеб радио, ютуб или подобни. Разговорите са макс час, но има дни, в които са и под 10 минути. И пак тоталът е 4 часа, като това до 5%. Ползвах известно време AccuBattery. Може би направих около 20 зареждания с това приложение. Засече, че батерията е паднала на капацитет 2800-2900 mAh, т.е. има известно износване.

Не ми се сменя телефонът, защото е добър, а всички алтернативи, за които бих дал пари или са с добри батерии и супер куци камери, или имат камери, но нямат издръжливи батерии.

Бих се радвал да чуя мнения от колеги със същия телефон.
Цитирай

(2019-03-07, 15:41:40)boXeer написа:  При мен няма проблем с V20h. Отварям си хрома ,цъкам на трите точки горе в дясно и " Добави към началния екран".

Това ясно, но при мен нищо не се случва, дори след фабрични настройки. Реших проблема с приложение - website shortcut. 
Друг въпрос - дали ви е известно приложение, което да създава шорткъти в нотификейшън бара освен за приложения и за отметки?

LG G6 32GB (8.0)
Цитирай

@galaxian немога да споделя мнение за G6 тъй като не притежавам такъв апарат но имам петицата. Птевата година батерията беше доста добра имайки се впредвид че е само 2800mAh. Един два месеца след това телефона започна да се изключва на 10% и си взех друга батерия(оригинална). От начало добре но след три четири месеца забелязах че времето на екран намалява. В момента прави малко над два часа като игри не играя фейсбук нямам. Явно след време лг-тата си ядът батериите повече или приложенията след множеството ъпдейти стават по-лакоми. При петицата има и драма с охлаждането което може да води до повишена консумация на ток може същото да и при вас. Но факта че през 2016г. моя телефон правеше над 4 часа на дисплей при и то с игри а сега без да играя времето е наполовина явна в дългосрочен план лг не е правилния избор.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
[-] 1 потребител изказва благодарност на nedkoff за това мнение:
  • galaxian
Цитирай

Е то коя батерия след години ползване държи същото, нормално е да намалее времето.
Цитирай

Няма батерия ,на която не й пада капацитета това е ясно но и след смяната пак падаше повече отколкото в началото.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай

А откъде взе новата батерия?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)