Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ъпдейти за официалния глобален ром на Xiaomi Redmi Note 4/4X

(2017-12-17, 11:33:21)tndrrr написа:  Извинявам се предварително, ако мнението ми не е за тази тема.
След опит да си отключа буутлоудъра, ми дава грешката от снимката. Трябва да изчакам 72 часа, за да се отключи ли?

Точно така.

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
Аксесоари

Колеги здравейте,качвам скриншот ако може да ме насочите с линк за ромове global stable и beta за моя телефон...За сега знам,че съм с последния стабилен но може да пробвам и бета


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

http://en.miui.com/download-309.html#468
Цитирай

Някакви идеи защо опцията "Разрешавам" е неактивна и като натисна не се случва нищо? 
   

Sony Vivaz - > Samsung Galaxy S - > Samsung Galaxy S2 - > Lenovo Vibe P1 - > Xiaomi Redmi Note 4x 3/32 MIUI 10 - > Alcatel 1S 2020 > POCO X3 NFC 6/64
Цитирай

Здравейте!
Нов съм тук, но само като регистрация, защото чета от години, макар и незадълбочено. Имам питане, което може да прозвучи наивно, но никой не се родил научен, нали Smile От точно 1 година притежавам Xiaomi Redmi Note 4 (c CPU Deca-core Max 2,11), закупен е от български сайт. До ден днешен телефонът не се е ъпдейтнал нито веднъж. Стои си на MIUI Global 8.0 I Stable 8.0.5.0.0 (MBFCNDG). Всеки опит за ъпдейт (ръчен, автоматичният е изключен) показва, че няма такъв. Четох, че моделите с процесори Медиатек няма да получат MIUI 9, но не съм сигурен дали е така. Защо ли?
Защото преди може би 2 месеца при поредното синхронизиране (правя си го ръчно през няколко дни) телефонът ми изписа, че трябва да изтегля MIUI 9, който обаче беше на китайски от горе до долу поне на екран. Не знаех дали няма да изгубя българското меню, на което особено много държа и не посмях да направя нищо. Това съобщение изчезна след 2-3 седмици и оттогава до днес пак ми се дава съобщение, че няма налични ъпдейти.
По-горе обаче е даден линк http://en.miui.com/download-309.html#468 , в който фигурира Redmi Note 4 MTK Global Version: V9.2.2.0.MBFMIEK (MIUI9), както и инструкции за инсталиране през компютър, които изглеждат елементарни.
Питането ми е: наистина ли е толкова лесно да се ъпдейтне, защото колега ми каза, че "ъпдейтването не е работа за всеки и са нужни доста познания извън ръководството". Плащало се на човек, който да свърши работата, но без каквато и да е гаранция, разбира се.
Та, кое е вярното - може ли безопасно (без загуба на абонати, да речем) да се извърши ъпдейта по описания в ръководството начин или да не се занимавам с несвойствена работа? Не се оплаквам от сегашния софтуер, като цяло съм много доволен от телефона.
Весели празници на всички!
Цитирай

Колега рома/софтуера ти е така наречения гаражен ром познава се по това, че е с пет цифри версията 8.0.5.0.0 , а трябва да е с 4 и другото пише Глобален, а в буквите след версията има MBFCNDG това CN е Китай.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай

Колега, ъпдейта не е труден, но при теб трябва да минеш от гаражен на глобален и не всеки начин е удачен. Не пречи обаче да пробваш през ъпдейтъра. При всички положения ще ти се ресетне телефона до фабричните настройки, защото си със заключен буутлоудър. Най-добре с флаштул, чиста инсталация, според мен
Цитирай

Гледам размятат някакъв  ром 9.0.7.0 глобъл стейбъл за Редми нот 4х снап ,а последният който го има качен 9.0.5.0.Та за този 9.0.7.0 казват че е бета-стейбъл,има ли такова нещо като бета стейбъл?
Другия ми въпрос,Ноут 4Х 4/64 и Ноут 4 4/64 глобалната версия и двата са mido това означава ли,че ромовете са еднакви?И двата телефона са с V9.0.5.0.NCFMIEI глобъл стейбъл.
Цитирай

Благодаря за разясненията, момчета, но от тях се убедих колко много понятия не са ми ясни. Като гледам, май ще си остана с гаражната сглобка, за да не оплескам картинката.
Поздрави!
Цитирай

Сигурно е глупав въпрос, но всеки се учи- Как да разбера дали моята машинка е Ноте 4 или 4х? Четох, че и при двата в инфо пише само Нот 4.
Цитирай

An tu tu показва точния модел,инсталирай я
И при мен в настройките пише Note 4 ,а съм с 4x
Цитирай

(2017-12-29, 10:12:13)Eldoraddo написа:  Как да разбера дали моята машинка е Ноте 4 или 4х? 

Ето аз как разбрах  Big Grin .Също 4Х 4/64 би трябвало да е с по 6 дупчици отдолу при говорителите,докато глобалната версия е с 5.За други не знам как е но мисля,че пак са с по 6 отвора.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

(2017-12-29, 08:31:19)L1892 написа:  Благодаря за разясненията, момчета, но от тях се убедих колко много понятия не са ми ясни. Като гледам, май ще си остана с гаражната сглобка, за да не оплескам картинката.
Поздрави!

Ако си от пловдив ще я отплескаме Wink
Не можеш да му направиш кой знае какво при заключен буутлоудър
Цитирай

(2017-12-29, 10:29:28)@Miro2210 написа:  Ето аз как разбрах  Big Grin .Също 4Х 4/64 би трябвало да е с по 6 дупчици отдолу при говорителите,докато глобалната версия е с 5.За други не знам как е но мисля,че пак са с по 6 отвора.

Redmi Note 4 (MediaTek) е с шесте дупки от долу и има две винтчета покрай USB порта. Целия е метален!

А Redmi Note 4 и 4Х със (SD) са с пет  дупчици и без винтчета  покрай USB порта. Тези двата имат и пластмаса от горе и от долу! За справка Цък

"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto X4 Payton Stock Android - Pie 9
Xiaomi MI 9T Pro MIUI global  Stable 10.3.4
Цитирай

Моя е медиатект с шест дупки без винтчета
Цитирай

Има редми ноте 4х с медиатек също. Малко е мазало с тези модификации
Цитирай

Някой сложи вече 9.0.7.0?
Цитирай

Аз се чудя но не знам дали има български.А и също сега видях във фейса един индиец е написал,че батерията не е добре.
Цитирай

Има си. И батерията е по-добре от 9.0.5.0 Wink
Цитирай

Инсталирал ли си го вече?

Ъпдейтнах,но какво стана Big Grin .В този пост съм Нот 4 и на кутията пише глобална версия а сега е...
Цитирай

Ооо. Дааааа!
Цитирай

По горе исках да кажа ,че след ъпдейта ми пишеше redmi note 4x имам скрийншот но не мога да го кача тук защото някак си е станал 2,25 мб Big Grin.А нормално ми ги снима 70,80кб.Както и да е след ресет изчезна хикса и скриншотовете са с нормален размер.Сега и известията от фейсбук си идват без да изключвам миуи икономията на батерия за фейсбук
Цитирай

(2017-12-31, 11:57:10)avon76 написа:  Има си. И батерията е по-добре от 9.0.5.0 Wink
По-добре от dev-a?
Цитирай

(2017-12-31, 15:32:38)Miro2210 написа:  По горе исках да кажа ,че след ъпдейта ми пишеше redmi note 4x имам скрийншот но не мога да го кача тук защото някак си е станал 2,25 мб Big Grin.А нормално ми ги снима 70,80кб.Както и да е след ресет изчезна хикса и скриншотовете са с нормален размер.Сега и известията от фейсбук си идват без да изключвам миуи икономията на батерия за фейсбук

Не ползвам. Не мога да дам мнение.
Цитирай

Не знам само примен ли е така, но преди няколко дни на моя Redmi Note 4 мина актуализация до MUIU Glogal I Стабилен 9.2.2. (MBFMEIK), след която батерията просто се срива в сравнение с предишната версия. 
Едвам изкарвам един ден. Основен консуматор е стендбай, Включих някакви режими за икономия, дано помогнат. Ако не пуснат бърз ъпдейт ще се принудя да свалям надолу.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 7 гост(и)