Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ъпдейти за официалния глобален ром на Xiaomi Redmi Note 4/4X

Може да се вкара логото на оператора и по този начин:
http://4pda.ru/forum/index.php?s=&showto...p=48562600
Файлът с емотките NotoColorEmoji се намира в system/fonts и ако разполагаме с такъв файл с вкарани лого на операторите може да заменим оригиналния и при промяна на името на оператора, от клавиатурата избираме емотиконки и търсим картинката на оператора. Обаче в руския файл има само техните оператори. Аз се опитах с няколко програми да отворя този .TTF файл, евентуално да вкарам други картинки, но не успях.
Цитирай
Аксесоари

Да може но дали има някой от българските оператори не се знае,ако все пак има ще е само Теленор.За редакция на шрифт си има специални програми и аз така и не намерих подходяща.Исках програмата на руснака който вкарва иконките във варианта който ползвам аз но той така с узмивка ми написа,че не е лесна работа Big Grin .Като бъдат добавени Мтел и Виваком ще постна шрифта тук така или иначе вече наспамихме темата и който има рут или twrp ще може да го инсталира.
Цитирай

готиното освен иконата на Теленор е че може да се сложи горе МI лого Smile
Цитирай

Колеги дайте мнения,да правя ли системната актуализация или по-добре със заводската ? Как е батерията слес ъпгрейда,тя ми е основна цел...да държи максимално дълго,а в момента не съм много очарован,очаквах повече... Държи два дни максимум.
Цитирай

Някакви идеи защо постоянно ми изкарва това известие? Като цъкна на него, иска да изпраща някакъв международен СМС за активиране.
   

Sony Vivaz - > Samsung Galaxy S - > Samsung Galaxy S2 - > Lenovo Vibe P1 - > Xiaomi Redmi Note 4x 3/32 MIUI 10 - > Alcatel 1S 2020 > POCO X3 NFC 6/64
Цитирай

Да праща, няма проблем.После няма да го имаш.

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай

Има нов ъпдейт със Security patch от януари месец. 9.2.2.0

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Цитирай

И заради противоречивите мнения за живота на батерията си оставам на 8.5. Big Grin

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай

(2018-02-09, 18:38:27)hellkiller написа:  Има нов ъпдейт със Security patch от януари месец. 9.2.2.0

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Добре , защо при мен го няма

Изпратено от моят MI PAD 3 с помощта на Tapatalk

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай

Всичко е до начин на употреба. И ресет след ъпгрейд до нуга или 9ка. Няма как да знаеш дали настройките или приложенията не правят конфликт при различните версии на os/miui
Цитирай

Здравейте,да кажа и аз как успях да флашна.Купен от алито 4х с гаражен ром.Всичко стана само с програмката MiTools .Не се наложи да отключвам буутлоадъра .Така че за тези които са с подобен вид ром-никак не е сложно,нека го направят без да се плашат и да се радват на доброто телефонче. Smile


Прикачени файлове Миниатюри
       

Xiaomi 12 Lite 8 / 256
Цитирай

Направих актуализация до 9.2.2. и сега не иска да ми тръгне igo навигацията ебаси

Huawei P Smart Pro
Цитирай

Направих актуализация до 9.2.2.0. Всичко работи перфектно.

Android
Huawei Mate 20 LiteVIVACOMА1 BG + Huawei Watch GT  Huawei MediaPad T5 LTE: VIVACOM 
Цитирай

Актуализацията 9.2.2.0 е свалена до отстраняване на проблема.
http://en.miui.com/thread-1784190-1-1.html

Xiaomi Mi A3 ,4GB_RAM, 64GB_ROM
Цитирай

След ъпдейта изчезнаха хотспота и достъпа до вътрешната памет (прикачени файлове в пощата примерно НЕ се сваляха , съответно не можех да ги видя ) . След хардресет всичко е ОК
Цитирай

Това пък защо ???


Прикачени файлове Миниатюри
   

Xiaomi 12 Lite 8 / 256
Цитирай

Щото не е вече офицялна стабилна заради проблеми и и са променили статуса.

Xiaomi Mi A3 ,4GB_RAM, 64GB_ROM
Цитирай

По-скоро е получил по-рано стабилката. Винаги пускат на малко хора да видат как се държи и на следващата седмица има и за останалите.

@bokanegra - ако имаш бъгове ги репортвай през вграденото приложение
Цитирай

Изтрих igo primo и го инсталирах наново работи перфектно

Huawei P Smart Pro
Цитирай

Има едно ЗЛАТНО правило:
Винаги при ъпгрейд на версията на Android или ъпдейт на версията на MIUI силно се препоръчва връщане до заводски настройки или така наречения Factory reset (defaults), така най-малко 90% от проблемите изчезват със сигурност.
Имате ли проблем след ъпгрейд просто следвайте ЗЛАТНОТО правило!

Android
Huawei Mate 20 LiteVIVACOMА1 BG + Huawei Watch GT  Huawei MediaPad T5 LTE: VIVACOM 
Цитирай

за сега върви гладко,няма бъгове,с батерията всичко е ок.След ъпдейта ресет съм направил през менюто.Предполагам няма разлика дали ресета е от менюто или комбинацията с бутоните.....или ?

Xiaomi 12 Lite 8 / 256
Цитирай

(2018-02-17, 21:11:26)bokanegra написа:  за сега върви гладко,няма бъгове,с батерията всичко е ок.След ъпдейта ресет съм направил през менюто.Предполагам няма разлика дали ресета е от менюто или комбинацията с бутоните.....или ?
Според мен е от менюто с настройки. Фабричните настройки. После обаче ако си направил бекъп файл и го използваш не знам дали няма и настройките да си се върнат

Изпратено от моят MI PAD 3 с помощта на Tapatalk

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай

Някой знае ли дали тая пръчка ще получи андроид 8 по официалния начин?
Цитирай

(2018-02-20, 13:47:25)TiL написа:  Някой знае ли дали тая пръчка ще получи андроид 8 по официалния начин?

  НЕ, няма да получи.... Bu
Цитирай

Не, си бий главата о гредата, ще получим Андроид 8.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)