Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ъпдейти за официалния глобален ром на Xiaomi Redmi Note 4/4X

Има ли публикуван някакъв график.
Цитирай
Аксесоари

В, тубата валяло от графици, поне 1ще е верен, и най важното е да не губим надежда.
Цитирай

няма редми което да е имало повече от един ъпгрейд на OS
ще получите MIUI 10
Цитирай

До преди малко бях с версия 9.2.2.0, която се появи по някаква случайност като обновление, но след това изчезна от страницата за сваляне.
Наложи се да върна до 9.2.1.0 през "трите точки", защото днес положението стана нетърпимо. По време на разговор телефона стана "неуправляем", разговорът си върви, но нито един бутон не действа. Наложи се да прекъсна всичко със задържане на бутона за включване/изключване и последващо рестартиране на телефона.
Освен това с тази версия много често се случва да не мога да прекъсна разговор и започва да изписва слаба мрежа, като понякога зависването изчезва, а в други случаи телефонът се рестартира.
Цитирай

Аз също съм с 9.2.2.0 откакто излезе, нямам никакви проблеми с телефона, но съм любопитен как става този даунгрейд. Бях чел, че това не може да се направи през "трите точки". Изтрива ли се всичко от телефона при тази манипулация?

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай

при заключен буутлоудър, ако мине изобщо инсталацията, трябва да ти прави ресет до фабрични настройки
Цитирай

Аз съм го правил, минава,но трие всичко.Даже си пишеше "внимание,правите даунгрейд,информацията ще се изтрие"!

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай

При мен не изтри нищо, но проблемът си остана. Днес реших да върна телефона към фабрични настройки и вече всичко е наред.
Цитирай

Здравейте, просто споделям преживявания с телефона напоследък. Бях с MiUI 9.2.2.0. но накрая взе да го изписва като dev, nightly и ... нещо взе да ме съмнява. Тъкмо бях рутнал телефона и нещо не се получи опита ми за даунгрейд. (не помня вече защо) . Реших да премина към множеството ROM -ове листнати на XDA. Избрах Pixel Experience (Орео 8.1), защото беше и с вградени Gapps. Тръгна, но започнаха да се появяват проблеми с някои приложения. Реших да си поиграя още малко и му сложих Franco Kernel. Неочаквано системата просто заспа и вече 4-5 дни няма никакви проблеми. Pixel-ската камера работи, макар с някои изключения (Slow Motion) и понякога иска рестарт на приложението. Рутващата програма Magisk v.16 не пречи на Google Play Protect. Не съм му сложил Dolby още.
В заключение, MIUI-то е правено с голям мерак и е оборудвано с голямо количество глезотийки и всички възможни оптимизации,  които иначе трябва да се извеждат ръчно. Телефонът обаче едва ли някога ще получи официално Oreo . Пуснах едно Antutu ( v.7) - изкара над 80 000 точки (може и да е от новата версия). CPU-то е с опция Performance. ( С MIUI-то поведението на батерията беше ... скучно, няколко дена да я чакам да падне - скандално Smile
Не видях тема за Custom Roms в раздела за RN4 да споделим там опит.   Прекрасен телефон, приключенски бих казал. 
* нагазих леко в офф топика, но се надявам да ми простите.
Цитирай

Защо да няма Oreo, някъде четох че ще бъде част от моделите които са вкл в списък с потвърждение за ъпдейт до Орео

Изпратено от моят MI PAD 3 с помощта на Tapatalk

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай

Redmi-тата обикновено имат само по един ъпгрейд на Андроид. Този вече получи своята Нуга.
Така че разчитането на къстъм не е лоша идея в случая
Цитирай

Някъде из нета прочетох, че прз май ще бъде пуснат новия Андроид 9. Все още има някаква надежда и ние да получим Андроид 8. Макар и да е малка.
Цитирай

Новия андроид е пуснат на разработчиците вече. Под МИУИ няма много голямо значение с кой андроид си и докато направят стабилно орео ще мине поне една година. Радвайте се на стабилната нуга и що годе стабилния миуи 9
Цитирай

Къде изчезна ъпдейт менюто след последния ъпдейт [Изображение: 1ab9b7712618bdcd87270d4f0c7ce49e.jpg]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

locke on
Цитирай

най-отгоре Wink

Xiaomi 12 Lite 8 / 256
Цитирай

Видях го.. Ама защо ръчкаха там

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

locke on
Цитирай

https://www.gizchina.com/2018/03/17/miui...k-replies/


Иде Wink
Цитирай

Сега ако направя фактори ресет на същата версия - 9. 2. 2. 0 ли ще остане телефона? [Изображение: 6d32cb9348b4cf9ac920205578b5f1f1.jpg]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

locke on
Цитирай

Да,същия ром

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай

(2018-03-17, 22:10:19)suffer написа:  Иде Wink

Е този го има от няколко дни вече.А чайна от повече време.

Доп;Явно пак е станало като с 9.2.2 пускали са го и са го махнали.На сайта го няма а руснаците имат модем за 9.5.4.
Цитирай

(2018-03-18, 12:48:13)gipso написа:  Да,същия ром
А ако искам да се върна на стар мiui и аndroid - трябва да си сваля желания ром и да го инсталирам нали

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

locke on
Цитирай

ами.. твърде е вероятно да не ти даде даунгрейд и да се налага отключване на bootloader-a.
Също така тази или другата седмица трябва да има ъпдейт до 9.5 Препоръчвам да го изчакаш. да ресетнеш, ако имаш пак бъгове и тогава да мислиш за понижаване на версията
Цитирай

(2018-03-18, 13:02:47)suffer написа:  ами.. твърде е вероятно да не ти даде даунгрейд и да се налага отключване на bootloader-a.
Също така тази или другата седмица трябва да има ъпдейт до 9.5 Препоръчвам да го изчакаш. да ресетнеш, ако имаш пак бъгове и тогава да мислиш за понижаване на версията
Стабилен ли?

Изпратено от моят MI PAD 3 с помощта на Tapatalk

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай

Да. Ако не се лъжа малко по-нагоре пуснах линк с „новината“...


https://www.gizchina.com/2018/03/17/miui...k-replies/
Цитирай

(2018-03-18, 13:02:47)suffer написа:  ами.. твърде е вероятно да не ти даде даунгрейд и да се налага отключване на bootloader-a.
Също така тази или другата седмица трябва да има ъпдейт до 9.5 Препоръчвам да го изчакаш. да ресетнеш, ако имаш пак бъгове и тогава да мислиш за понижаване на версията
Буутлодъра ми е отключен от доста време. А това, което ужасно дразни е че както си ползвам някое приложение - фейсбук, инстаграм, месинджър, олх, тапаталк и изведнъж приложението се затваря. Все едно памет не му достига. А не е така.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

locke on
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)