Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ъпдейти за официалния глобален ром на Xiaomi Redmi Note 4/4X

Сменяй смело тогава

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
Аксесоари

(2018-03-18, 19:20:32)gipso написа:  Сменяй смело тогава

Благодаря за линка. Точно тези нотификейшъни чакам. Много ме радват жалко че са само за уатсъп

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай

Линка е на @suffer,на него благодари

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай

Хахха, не е мой.. Дано да е достоверен. Аз съм с 9.5 китайски, но не виждам разлика в нотификациите
Цитирай

(2018-03-18, 22:52:50)suffer написа:  Хахха, не е мой.. Дано да е достоверен. Аз съм с 9.5 китайски, но не виждам разлика в нотификациите
Благодаря. Ми мисля, че са като на Орео както са на Мi a1

Изпратено от моят MI PAD 3 с помощта на Tapatalk

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай

(2018-03-18, 22:52:50)suffer написа:  Хахха, не е мой.. Дано да е достоверен. Аз съм с 9.5 китайски, но не виждам разлика в нотификациите
Така наречените "Notification shadows" за сега ги има само в глобалните ромове. Та за това и тези, които ползват xiaomi.eu ромове ги нямат.

Sent from my MI 6 using Tapatalk

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай

С последният Global Dev отново започна да яде батерията. Имам още 3 самсунга вкъщи - при тях батерията пада по 1-3 % нощем,а при китаеца с "оптимизираното" miui и супер мощната батерия - по 20-30%.
Система Андроид + Андроид операционна система са 26% +13% или общо 39% от общото потребление на батерията.
Цитирай

От всичките ти постове до сега се разбира само колко добри телефони правят самсунг и как ги хвалиш. Не се разбира само защо си купил шайоми, може би заради цената?

Sent from my MI 6 using Tapatalk

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай

Не, просто сравнявам с друга марка телефон. Телефона го купих защото се подведох по раздела за марката, в който 99% са хвалебствия. Но реално за малко по-ниската цена получаваш липса на гаранция, по-лош дисплей, много по-лоша батерия, ежеседмични/ежемесчни ъпдейти, при които едно се оправя, а друго се разваля.

Теми за точенето на батерия , без решение на проблема :

https://forum.xda-developers.com/redmi-n...7176/page5

https://forum.xda-developers.com/redmi-n...e-t3754437
Цитирай

Гаранция има,зависи от къде си го взел.Батерията на Самсунга трудно стъпва и на малкия пръст на този телефон.Единственото вярно което каза,е за дисплея!Проблемите са явно при теб и употребата на устройството.

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай

Диспллея е като всички останали 450 нитя дисплеи:
Ми макс 2, а1, ми 5х, редми 4/х/прайм, редми 5/плюс и т.н
Ако „оптимизирото“миуи не ти допада отключваш, шиеш един lineage и ако софтуерно се приключва със сагата.
Друг вариант е да не ползваш глобал а еу ром, или ако не ти пука - китайски стейбъл
Цитирай

(2018-03-21, 15:12:39)suffer написа:  Диспллея е като всички останали 450 нитя дисплеи:
Ми макс 2, а1, ми 5х, редми 4/х/прайм, редми 5/плюс и т.н
Ако „оптимизирото“миуи не ти допада отключваш, шиеш един lineage и ако софтуерно се приключва със сагата.
Друг вариант е да не ползваш глобал а еу ром, или ако не ти пука - китайски стейбъл
Някой пробвал ли го е [Изображение: f1c2c7fbb18080910a55f5b5da01707a.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk

Prestigio Multiphone 4055 DUO,Lenovo A3000-H,ZTE Nubia Z7 mini
Цитирай

Redmi Note 4X MIUI 9.5.4.0:
Recovery ROM
Fastboot ROM

Xiaomi Mi A3 ,4GB_RAM, 64GB_ROM
Цитирай

(2018-03-22, 11:12:55)ICATA написа:  Някой пробвал ли го е [Изображение: f1c2c7fbb18080910a55f5b5da01707a.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk
И при мен се появи ОТА обновление, но вече го пробвах чрез файла от 4pda.ru и се появи проблем с темите. Наложи се връщане към 9.2.1.0 и фабрични настройки. Сега съм в размисъл дали пак да обновя.

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Какъв проблем с темите?

Sent from my MI 6 using Tapatalk

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай

Аз Сложих 9.5.4.0 на чисто (Fastboot ROM) по горе съм дал линк, и няма проблем с темите и с каквото и да било, от вчера го ръчкам не забелязвам бъгове, даже и батерията имам чувството че се държи по-добре...

Xiaomi Mi A3 ,4GB_RAM, 64GB_ROM
Цитирай

(2018-03-22, 11:47:55)naskoagag написа:  Аз Сложих 9.5.4.0 на чисто (Fastboot ROM) по горе съм дал линк, и няма проблем с темите и с каквото и да било, от вчера го ръчкам не забелязвам бъгове, даже и батерията имам чувството че се държи по-добре...
Сега няма как,че няма Wi-Fi но довечера като се прибера ще го сложа да видя как ще се държи.

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk

Prestigio Multiphone 4055 DUO,Lenovo A3000-H,ZTE Nubia Z7 mini
Цитирай

Колеги, какво е новото в този ъпдейт или различното? Моля, който е пробвал да сподели.
Предварително благодаря!

- Добър човек е този, който се отплаща на другия с добро /Платон/
Motorola Milestone, XPERIA Arc S, Samsung GALAXY Ace 3 Duos, Motorola Moto G 2014, Moto G 3rd, XAOMI Redmi Note 4X
Цитирай

(2018-03-22, 11:47:14)Friz написа:  Какъв проблем с темите?

Sent from my MI 6 using Tapatalk
Няма я иконката.

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk
Цитирай

В настройките няма ли я също?
Цитирай

Така си и мислех. Най-вероятно няма да я има при всички, които са с регион България. От Xiaomi са премахнали темите, заради някакво изискване на ЕС. Който няма теми да си смени региона.

П. П. В настройките я има, но са само 2-те стокови няма го магазина.

Sent from my MI 6 using Tapatalk

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай

(2018-03-22, 12:44:49)suffer написа:  В настройките няма ли я също?
Не, и дори след инсталиране на приложението извежда съобщение, че не съм в съвместим регион. Явно самият файл е нещо объркан. Иначе новото в 9.5.4.0 са уведомленията. Вече излизат като на Орео.

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk

(2018-03-22, 11:47:55)naskoagag написа:  Аз Сложих 9.5.4.0 на чисто (Fastboot ROM) по горе съм дал линк, и няма проблем с темите и с каквото и да било, от вчера го ръчкам не забелязвам бъгове, даже и батерията имам чувството че се държи по-добре...
А какъв регион си избрал?

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-03-21, 11:56:07)aladin написа:  Имам още 3 самсунга вкъщи - при тях батерията пада по 1-3 % нощем,а при китаеца с "оптимизираното" miui   и супер мощната батерия - по 20-30%.
Много е 20-30%! Това е недопустимо! Проблема е само в твоя телефон, явно не е от марката.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай

(2018-03-22, 12:48:29)Joro711 написа:  Не, и дори след инсталиране на приложението извежда съобщение, че не съм в съвместим регион. Явно самият файл е нещо объркан. Иначе новото в 9.5.4.0 са уведомленията. Вече излизат като на Орео.

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk

А какъв регион си избрал?

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk
Русия
Цитирай

Който има проблем с регионите, може да пробва и с Индия - дано има късмет.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)