Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ъпдейти за официалния глобален ром на Xiaomi Redmi Note 4/4X

обикновено е даунгрейд, даже. Ама поне не се занимаваш всяка седмица да ъпдейтваш и докато разбереш дали е по-добре батерията вече да има нов ъп Smile
Цитирай
Аксесоари

Мдаа. Преди малко изтеглих от форума версия, но явно и тя е Демо(Виж снимката долу). Очевидно, че ще почакам още малко за Стабилната официална версия, което донякъде е добре имайки предвид описаните от Вас бъгове.


Прикачени файлове Миниатюри
   

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай

Проблем с консумацията при този телефон почти няма. Визирам това което е Android 7 базирано. Тествал съм почти всичко, което е на 7 - както MIUI 8, така и MIUI 9. Също така и няколко custom ROM-a - Lineage 14.1, Viper OS, Mokee. Всичките "начисто" инсталичани. На всичките използвам едни и същи програми...
Не мога да кажа, че "този" ROM се държи зле или пък, че "онзи" е по-добре. Просто нивото на консумация е сведено до такова, при което разликите са незабележими. И в това отношение наистина е един от най-добрите телефони...
Виж за елементарните грешки в софтуера, които въпреки многобройните bug report-и, китайците с някакво упорито дебелоглавие така и не отстраняват... Но това е друга тема... Спирам да тук.

(2017-11-06, 16:47:05)veso99 написа:  Мдаа. Преди малко изтеглих от форума версия, но явно и тя е Демо(Виж снимката долу). Явно ще почакам още малко за Стабилната официална версия, което донякъде е добре имайки предвид описаните от Вас бъгове.
Колега, отключен ли ти е телефона? Ако е отключен и root-нат инсталирай го през TWRP. Операцията е отработена и проверена - всичко минава безпроблемно.
Ако ли не, отключвай го и го root-вай. Няма от какво да се опасяваш. Това не е Самсунг. Този можеш винаги да го върнеш в "заводско" състояние.
Root ми е любимата дума... И root-натия телефон си е "напълно твой"... На него всичко се получава. Smile

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

И аз изтеглих версията от форума и имам два въпроса. Мога ли да се върна на старата 8 стейбъл, като я изтегля от официалния сайт ? А ако остана с тази 9ка като дойде ОТА ще го получа ли?
Цитирай

1.По този начин - не. 2. След като си с официален ROM - да.

 
Цитирай

Благодаря
Цитирай

А има ли вариант да се даунгрейдне без руут и тем подобни работи?

Sony Vivaz - > Samsung Galaxy S - > Samsung Galaxy S2 - > Lenovo Vibe P1 - > Xiaomi Redmi Note 4x 3/32 MIUI 10 - > Alcatel 1S 2020 > POCO X3 NFC 6/64
Цитирай

(2017-11-06, 21:20:59)tndrrr написа:  А има ли вариант да се даунгрейдне без руут и тем подобни работи?
Трябва да ти е отключен bootloader-а. Не ти трябва root.
Цитирай

(2017-11-06, 17:01:22)plmng написа: Колега, отключен ли ти е телефона? Ако е отключен и root-нат инсталирай го през TWRP. Операцията е отработена и проверена - всичко минава безпроблемно. написа:  Ако ли не, отключвай го и го root-вай. Няма от какво да се опасяваш. Това не е Самсунг. Този можеш винаги да го върнеш в "заводско" състояние.
Root ми е любимата дума... И root-натия телефон си е "напълно твой"... На него всичко се получава. Smile
Не, откакто съм взел телефона само го организитах по мои критерии и си го ползвам, без други намеси... Идвам от LG G2, а там бях силно ограничен при оригиналния ром, та смених много ромове. Ама тук... Та аз дори и името на оператора мога да премахна и то без нужда от права на админсратор(руут), много добре насочен към потребителя софтуеър, това и ме спря да се ровя повече... И все пак, дайте някакви линкове и насоки относно руутване, отключване, инсталация на рековъри, флашване на ромове, намирането на последните...., моля.

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай

(2017-11-06, 22:13:23)veso99 написа:  И все пак, дайте някакви линкове и насоки относно руутване, отключване, инсталация на рековъри, флашване на ромове, намирането на последните...., моля.

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=804582

Този линк е достатъчен. Като отвориш съотетните подточки или като разпънеш спойлерите всичко за което си писал по-горе го има.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

Току що направих актуализацията, дойде по ОТА, телефона е 4/64 от Мтел. Все още нямам мнение за Miui 9, но пък веднага имам въпрос. Защо актуализацията беше само 266Мб и къде отидоха надписите на най-долния ред бутони?
П.с. Не мога да прикача скрийншот на началния екран, голям бил файла...


Прикачени файлове Миниатюри
   

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай

Малък е файла защото е само новите неща. Целият ром само през фастбуут, което препоръчват и от xiaomi.
Цитирай

Опитаx да актуализирам след като дойде ОТА ъпдейт за 9 MIUI, но след рестарта се появи съобщение за грешка. Note 4x 3/32.

LG Optimus One -> Motorola Moto G -> Motorola Moto G 2Gen -> LG G2 - Xiaomi Readmi Note 4x
Цитирай

Да не си с root?
Цитирай

Аз слвд като свалих ъпдейта през ота го оставих, че нямах време. После опитах да го инсталирам, телефона се рестартира и зареди стария ром. Свалих го наново и същата работа. Накрая свалих рома на компютъра и го прехвърлих на телефона. Това сработи при мен, така че го имайте предвид.

А на десктопа, на най-долните икони наистина липсват имената им. Особеност на рома, предполагам

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

locke on
Цитирай

(2017-11-08, 09:32:28)suffer написа:  Да не си с root?
Нямам рут. Първия път ми показа че ъпдейта е 266 МБ, но не стана и го свалих пак, като този път ми показа че е 1,3 ГБ. Втория път  всичко беше ОК.

LG Optimus One -> Motorola Moto G -> Motorola Moto G 2Gen -> LG G2 - Xiaomi Readmi Note 4x
Цитирай

Втория път си свалил целия ROM.
Цитирай

И при мен дойде ъпдейта,в момента го свалям,пък после ще коментирам.

Готово вече съм с Деветката,промяната на пръв поглед е във уиджета за часа и времето и една икона ми се появи за запис на видео на екрана.
Цитирай

Като гледам скрийншота на колегата по горе, версията е същата като тази която беше линкната тук, има ли разлики с версията от линка на по-предната страница или е същия и този който е през OTA? Ако е същия няма да го ползвам , защото е даунгрейд спрямо сегашния Dev.

Xiaomi Mi A3 ,4GB_RAM, 64GB_ROM
Цитирай

Ще видим батерията как ще се държи.
Цитирай

И при мен 9 дойде по OTA. Ще изчакам за отзиви обаче. Нямам намерение после да се връщам пак на стара версия, ако тая има бъгове. В момента съм с 8.2 и телефонът работи над 300 часа без никакъв лаг. За това нямам особен зор от нова версия.

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Aко ъпдейтът включва новия секюрити patch за WPA2 е желателно да го сложиш.
освен това ще видиш какво значи телефона да литне
Цитирай

Снощи четох какво включва и никъде не видях нещо за WPA2...

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk
Цитирай

тогава все тая Smile

но MIUI 9 ползвам от август - много доволен останах.
Цитирай

Батерията ми се струва по-зле с Деветката,ще го видя тия дни но доста по бързо спадат процентите.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)