Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ъпдейти за официалния глобален ром на Xiaomi Redmi Note 4/4X

Ставаше и с Русия,ако не се лъжа.

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
Аксесоари

Европейския съюз е виновен.
Скоро се очаква като купуваш телефона да не знаеш каква марка е. Да не се сърдят другите, че никой не купува тяхното

Имаше линк към miui.com форума, в който беше обяснено защо се прави това
Цитирай

Здравейте, от 2 седмици съм притежател на телефона, SD 3/32. Телефонът дойде с miui 8.5.8.0 и работеше перфектно, но след последния ъпдейт до 9.5.4.0 забелязвам проблем със скоростта на wifi интернет. Като пусна speedtest не може да надвиши повече от 50 мегабита, а преди с 8.5.8.0 си вдигаше дори над 90 мегабита. Реших, че проблемът е от рутера, но междувременно galaxy s9, свързан към същия рутер, поддържа доста по-високи скорости - над 90 мегабита. Проблемът не е само със speedtest, а с download/upload скоростите като цяло. Някой имал ли е такъв проблем и дали има някакво решение?
Цитирай

@chester_l аз никога не съм правил подобни измервания.Но руснаците говорят за подобен проблем също и на мобилна мрежа.И казват,че проблема излиза при светещ дисплей а когато се изгаси скоростта значително се повишавала.Имаше решение но не си спомням какво точно беше.За мобилната мрежа мисля,че беше да се смени модема но WiFi не се сещам.Но да има такова нещо както е при теб.
Цитирай

9.5.4.0 е свален от официалният сайт. Явно има още проблеми за отстраняване.

Sony Vivaz - > Samsung Galaxy S - > Samsung Galaxy S2 - > Lenovo Vibe P1 - > Xiaomi Redmi Note 4x 3/32 MIUI 10 - > Alcatel 1S 2020 > POCO X3 NFC 6/64
Цитирай

(2018-03-27, 21:59:20)tndrrr написа:  9.5.4.0 е свален от официалният сайт. Явно има още проблеми за отстраняване.
Аз обнових през ОТА и в момента ми пише вечерна версия. При опит за инсталация на пълната версия, която си свалих докато я имаше на сайта, изписва това. [Изображение: 536d974f48f99c5572f2d19b72b83cfd.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Може ли да се даунгрейдне от 9.5.4.0 към 9.2.1.0 през трите топки?

Sony Vivaz - > Samsung Galaxy S - > Samsung Galaxy S2 - > Lenovo Vibe P1 - > Xiaomi Redmi Note 4x 3/32 MIUI 10 - > Alcatel 1S 2020 > POCO X3 NFC 6/64
Цитирай

Може да се опита.
Запази си нялъде всичко важно, защото ако стане ще ти ресетне фабричните настройки
Цитирай

(2018-03-30, 06:58:47)tndrrr написа:  Може ли да се даунгрейдне от 9.5.4.0 към 9.2.1.0 през трите топки?
Не, няма да ти изтрие никакви данни, но ще ти омаже всичко. Поне така стана при мен и се наложи връщане към фабрични настройки.

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Не се знае.При мен изтри всичко,при теб не.Божа работа Wink

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай

по принцип на телефоните с отключен буутлоудър от едно време - redmi 1s, mi 4 т.н не триеше данните и нямаше проблеми да се даунгрейдне.
Даже беше най-безболезнено да се преименува файла на update.zip и да се приложи през стоковото recovery, но на заключен мисля че трие данните, ако изобщо приеме да ти инсталира файла.
Това не е чиста инсталация според мен
Цитирай

При мен беше на заключен.Не е чиста, но тогава нямах друг вариант,компа беше реанимация Smile

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай

Не ми е проблем да изтрие данните. Важно ми е да мога да даунгрейдна, през трите точки, тъй като нямам компютър под ръка,щ.
Иначе, буутлоудъра ми е отключен.

Sony Vivaz - > Samsung Galaxy S - > Samsung Galaxy S2 - > Lenovo Vibe P1 - > Xiaomi Redmi Note 4x 3/32 MIUI 10 - > Alcatel 1S 2020 > POCO X3 NFC 6/64
Цитирай

(2018-03-30, 07:52:17)suffer написа:  по принцип на телефоните с отключен буутлоудър от едно време - redmi 1s, mi 4 т.н не триеше данните и нямаше проблеми да се даунгрейдне.
Даже беше най-безболезнено да се преименува файла на update.zip и да се приложи през стоковото recovery, но на заключен мисля че трие данните, ако изобщо приеме да ти инсталира файла.
Това не е чиста инсталация според мен
Моят телефон е заключен, но докато 9.5.4.0 си беше на 4pda.ru, веднъж свалих до 9.2.1.0, но всичко се омаза и постоянно излизаха някакви грешки. После 9.5.4.0 се появи на сайта miui.com и през ОТА обнових до нея. Сега обаче вече я няма на сайта и както съм посочил по-горе, при опит за връщане към 9.2.1.0 съобщава грешка.

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-03-24, 23:03:23)tndrrr написа:  Имам много досаден проблем с Messenger приложението и последното Miui. Почти винаги, когато е на заден план или при заключен екран, приложението е в офлайн режим и не получавам съобщенията.
Някакви идеи?

Синхронизацията включена ли ти е?
Включи си я ако не включена.
Цитирай

(2018-03-30, 11:50:23)tndrrr написа:  Не ми е проблем да изтрие данните. Важно ми е да мога да даунгрейдна, през трите точки, тъй като нямам компютър под ръка,щ.
Иначе, буутлоудъра ми е отключен.

Като е отключен,защо не си сложил едно TWRP и си свиркаш?

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай

(2018-03-30, 16:00:38)gipso написа:  Като е отключен,защо не си сложил едно TWRP и си свиркаш?

Защото не знам как става  Big Grin

Sony Vivaz - > Samsung Galaxy S - > Samsung Galaxy S2 - > Lenovo Vibe P1 - > Xiaomi Redmi Note 4x 3/32 MIUI 10 - > Alcatel 1S 2020 > POCO X3 NFC 6/64
Цитирай

Щом си отключил, значи знаеш как се влиза във фастбуут.. В този режим се случват и другите неща Wink
Цитирай

Да, но проблема е, че нямам компютър под ръка.

Sony Vivaz - > Samsung Galaxy S - > Samsung Galaxy S2 - > Lenovo Vibe P1 - > Xiaomi Redmi Note 4x 3/32 MIUI 10 - > Alcatel 1S 2020 > POCO X3 NFC 6/64
Цитирай

Аз ще съм някакъв късметлия! Със Сонитата си умирах на мъка, че понякога не ми дава да ги отключа... Този си дойде с отключен bootloader. Big Grin

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай

(2018-03-31, 08:46:17)roni952 написа:  Аз ще съм някакъв късметлия! Със Сонитата си умирах на мъка, че понякога не ми дава да ги отключа... Този си дойде с отключен bootloader. Big Grin
А ти сигурен ли си, че е наистина отключен? Как го проверяваш?

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Не показва ли в developer options unlocked
Цитирай

В настройките за програмисти пише "MI Unlock статус отключено" Телефона го купих чисто нов с гаранция всичко си му беше с лепенките от завода... Принципно купихме още два броя от същия сайт. Всички си работят отлично, но вече няма как да проверя другите два дали са отключени.

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай

Как да направя когато има линк да изкара съобщение с кой от трите браузъра да го отворя, а не да го отваря със вградения в андроида? [Изображение: d9d2fbe835f05ba86d6e42da197af6aa.jpg]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

locke on
Цитирай

Меню, приложения, избираш браузъра и на настройки под подразбиране ги изчисти.

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk

LG G2 16GB with OrionOS -2.2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)