Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

4G LTE мрежите и работа с две сим карти на Xiaomi Redmi Note 4/4X
#1

[Изображение: 98f1d4ec4a37.jpg]

Случайно открих една много добра екстра на телефона. При слагането на втора сим карта тя работи не както досега при всички телефони с  две сим карти на 2Г мрежа. Вместо това втората карта е на 3Г мрежа. Както знаете, на 3Г качеството на разговора е в пъти по добро от античните 2Г мрежи.

И това не е всичко! Директно от менюто на телефона можете да сменяте коя от двете карти да осигурява интернета на телефона. Като и на двете гнезда може да се използва 4Г режим, а втората карта, независимо в кой слот е минава на 3Г! Без физическа смяна,
изключително удобно! Вижте долните два скрииншота, за да разберете за какво говоря: https://postimg.org/image/6jmkwljgb/
https://postimg.org/image/4dmpfynqt/

Забележете как и стрелкичките, индикиращи употребата на нет, се местят от едната карта на другата! Това е екстра, която никога досега не съм виждал на нито един телефон!


Цитирай
Аксесоари
#2

Милене тава е MIUI... Екстрите които до сега не си срещал ,ако не си имал достъп до тази система са много,много повече.
Цитирай
#3

(2017-06-23, 15:28:07)redsys написа:  Милене тава е MIUI... 

Колега, ще подмина леко надменния тон с безразличие... Отдавна съм фен на Xiaomi и ползвам техни телефони. До края на миналата година все още имах Redmi Note 2. При него втората сим карта си беше на 2Г мрежа, съответно и качеството на разговора през нея беше на доста по-ниско ниво. Да не говорим да се ползва нет през 2Г...Smile

Та очевидно е, че не само MIUI има значение. Решаващия фактор всъщност е чипсета в телефона и какво поддържа той!


Цитирай
#4

В голяма грешка си... Тонът ми си е съвсем нормален. Не съм искал да засягам никой...не ми е в стила и не го практикувам.
Цитирай
#5

O.K. няма проблем. Просто имаше две неверни твърдения- че не съм имал телефон с MIUI и че всеки телефон с нея поддържа тази функция. Което няма как да е вярно, притежавах Редми Ноте 2 над 9 месеца...

Сега, предлагам да записваме тук и други телефони на Xiaomi, при които втората сим карта работи на 3Г. Би трябвало при Редми 4 Прайм да е така, той е със същия чипсет като Ноте 4- Snapdragon 625.


Цитирай
#6

Потвърждавам за Редми 4 прайм- и там втората сим карта е на 3Г мрежа. Много добра екстра!
Цитирай
#7

Как става ползването на мобилния нет в този случай? И от двете карти ли?

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Цитирай
#8

При миуи избираш от кояков карта да се ползват данните, не може от двете едновременно
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)