Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony Xperia xz premium
#1

Здравейте, искам да си взема Xz premium.
Има ли някой с този модел,  ако може да сподели мнение за модела.
Благодаря ви.

Аз  ли ще съм първият с този модел?

Samsung s21 ultra 
Цитирай
Аксесоари
#2

Ами, няма да бъдеш първия Smile. Но странно защо още няма отделна тема за XZ Premium. Аз лично съм с такъв вече и се надявам скоро да направят тема, че да дискутираме за + и - на устройството Big Grin
Цитирай
#3

Кaто имaш вече въпросният модел сподели впечaтлениятa си от него. Бaтерия, кaмерa, нещо което ти е нaпрaвило впечaтление.

#TeamPixel
Цитирай
#4

(2017-07-09, 18:33:18)bigping написа:  Ами, няма да бъдеш първия Smile. Но странно защо още няма отделна тема за XZ Premium. Аз лично съм с такъв вече и се надявам скоро да направят тема, че да дискутираме за + и - на устройството Big Grin
Преди време зададох същия въпрос за друг модел SONY, но модераторът /супер-трупър/ ми каза, че малко хора са се обявили като собственици и затова няма да се отвори нова тема...Сега собствениците се лутат поединично!
Така я карат тук. Виж къде е забутан Z2, ако го намериш  Huh .
Цитирай
#5

Аз имам телефона още от премиерната му дата с подарък бруталните слушалки. От телефона съм много доволен. Батерията му издържа 2 дни при мен, а аз го използвам доста. Пъргав и бърз. Минус за мен е Super slow motion функцията. Според мен не е направена добре. И снима такова видео само за части от секундата.

Xperia™ X10 Black  >> Xperia™ Neo  >> HTC Incredible™S >> 1) HTC One™X / 2) Galaxy™ S duos >>
  >> 1) Xperia™ Z / 2) Galaxy™ CORE  >>  1) Xperia™ Z2 / 2)HTC 8s  >> Xperia™ Z5  >>>  Xperia™ XZPremium Chrome 
>>> Galaxy™ S9+ blue >>> Galaxy™ S10+ Green >>> Galaxy™ Note 10+ Glow
Цитирай
#6

Здравейте, вчера се сдобих с xz premium от Виваком.
Нямах вчера време да го разгледам.
Като го използвам една седмица ще споделя моите впечатления.

Samsung s21 ultra 
Цитирай
#7

Телефончето е много добре, лично аз много му се кефя. Як саунд (с подходящи слушалки, купих ги отделно), камерата е добра. Само едно не разбирам, защо трябваше да го бавят 6 месеца почти? Предния телефон ми беше Z1, до момента не намирах причина да го заменя с друг модел на Сони, но с XZ Premium ъпгрейта е значителен. Бих препоръчал на всеки ден на Сони, ако им е дошъл момента за смяна на телефона да действат, няма да останат разочаровани.
Цитирай
#8

Здравейте, от няколко дни с телефона се появиха няколко софтуерни проблема:
Не работи here drive навигацията.
Камерата на моменти замръзва и забива.
Имейла не работеше.
Направих хард тест, само имейла се оправи, другите проблеми останаха.
Това е засега.

Samsung s21 ultra 
Цитирай
#9

Почти бях стигнал до покупка, но на няколко места (включително support форумите на сони) излезе информация за distortion (оптическо изкривяване) на заснетите снимки. Може ли някой от притежателите на този телефон (XZ Premium) да качи необработена, неманипулирана, експортната направо от телефона снимка, примерно на вертикална тухлена стена с видими вертикални и хоризонтални фуги (един вид референция на решетка), в която на око фугите да са прави, а.к.а да тества проблема с distortion - изкривяването. За да има все пак някаква референция - резултата да е приемлив за верен, постарайте се телефона да е вертикално срещу стената на разстояние поне 1,5 пъти от нейната височина - 4 метра стена = 6 метра разстояние. Отбелязвам, че ако сте много близо до стената ще се наблюдава изкривяване.
.gif distortion.gif Размер: 4.02 KB  Сваляния: 54

Xperia Z1 Black  14.6.A.1.236- Lollipop stock -> Apple Iphone 8Plus/Space Gray
Цитирай
#10

Направих няколко снимки. Да, има го този ефект на изкривяване.

Samsung s21 ultra 
Цитирай
#11

(2017-07-13, 15:33:33)mcontract написа:  Направих няколко снимки. Да, има го този ефект на изкривяване.

Качи някоя снимка, за да видим колко е.
Цитирай
#12

Всеки желаещ притежател да се запише тук: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=90593
Цитирай
#13

Здравейте, днес получих системен ъпдейт 45.0.А.7.90.
Не виждам някаква разлика.

Samsung s21 ultra 
Цитирай
#14

Ниво на актуализацията на защитата на Android: 1.07.2017

[Изображение: attachment.php?aid=17619]   [Изображение: attachment.php?aid=17620]


Прикачени файлове Миниатюри
       

#TeamPixel
Цитирай
#15

Да и аз получих въпросният ъпдейт Big Grin
Цитирай
#16

Купих телефона преди повече от месец и като цяло мога да споделя само положителни впечатления.
Батерията се държи изключително добре. Съвсем спокойно изкарва 2 дни и то при доста "ръчкане"
Коментираното по-нагоре изкривяване на снимките от основната камера го има, но мен лично не ме дразни.

Sony Xperia XZ Premium | LG G5 |Xperia Z2 Black
Цитирай
#17

Тъй, някой от "колегите" има ли проблем при гледане на YouTube при Full HD или по-висока резолюция на WiFi?При 4G на Теленор няма проблеми дори при 4К, но на домашната мрежа, забива, цикли, да се гръмнеш просто Bu Рутера е ASUS  RT-N14U.


P.S. Благодаря на модераторите на форума че забиха темата за XZ Premium в трета глуха.
Цитирай
#18

То това може да зависи от много неща.

Какви DNS-и са настроени на рутера. Колко устройства "висят" на WiFi-то и колко трафик употребяват? Връзката се разпределя по WiFi по различен начин от кабелния.

P.S. Форума обслужва Samsung и Huawei. : ) Причината била, че имало повече потребители и е по-раздвижено в тези теми.
Цитирай
#19

На рутера има хард  диск,  тв, лаптоп(чат пат) и два телефона. На лаптопа когато пускам клипове върви ок.  За DNS настройки нищо не ми говори, ако споделиш информация може да опитам да променя нещо.
Цитирай
#20

Може да пробвате за WiFi на рутера да набиете гугълските DNS зони:

DNS1 8.8.8.8
DNS2 8.8.4.4

Също и да проверите телефонът ви на колко Mbps е закачен с рутера. Ако не са достатъчно (20mbps), може от това да ви насичат 4K видеата.
Цитирай
#21

Здравейте, ето един пример за оптично изкривяване на камерата. 
Телефона си има доста добри неща, но камерата, звука на тонколоните са нещата които най-много не ми харесват.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung s21 ultra 
Цитирай
#22

Днес получих нов ъпдейт. Някой има ли информация за какво е ?
Аз със за регион "Customized DE"

Xperia™ X10 Black  >> Xperia™ Neo  >> HTC Incredible™S >> 1) HTC One™X / 2) Galaxy™ S duos >>
  >> 1) Xperia™ Z / 2) Galaxy™ CORE  >>  1) Xperia™ Z2 / 2)HTC 8s  >> Xperia™ Z5  >>>  Xperia™ XZPremium Chrome 
>>> Galaxy™ S9+ blue >>> Galaxy™ S10+ Green >>> Galaxy™ Note 10+ Glow
Цитирай
#23

Security update за август месец

http://www.xperiablog.net/2017/08/08/xpe...y-patches/
Цитирай
#24

Здравейте, в xda четох мнения на потребители, че имат проблеми с водоустойчивостана телефона, с появяващи се линии на бял фон и изкривяване на снимките. Някой от вас да е имал такива или други проблеми!

Android addictive 
Цитирай
#25

кром, няколко поста над вашия се коментира това за изкривените снимки. За другото не се е споменало все още нищо.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)