Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Сензор на камерата Сони или Самсунг?
#1

Здравейте, опитах да пиша във темата за снимките, но въпроса ми възприет като спам, така че ще " спамя " в нова тема. Smile Въпроса ми е към собствениците на С8, какъв сензор на камерата има в устройствата им Сони или Самсунг? Наблюденията ми при с7 са че Самсунг сензора издиша в нощната фотография с нефокусирани омазани снимки, червен оттенък и ужасно бавно фокусиране.  Ползвал съм и двата варианта при с7 и Сони определено е много по добре. Има ли собственици на с8 със сензор на Сони тук и примерно във темата със снимките може да се описва с какъв сензор е телефона с който е снимано?Smile Мерси на отзовалите се и се надявам да има Сони сензор за нашите географски ширини иначе ъпгрейда няма смисъл поне за мен Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

Не разбирам от сензори, но погледнах какво пише в нета, за да се ориентирам какво да търся - и попаднах на тази публикация https://www.dpreview.com/news/7887658820...ra-sensors

Според нея в S+ са вложили 2 сензора - един на Сони (Sony IMX333) и друг на дъщерна компания на Самсунг (S5K2L2 ISOCELL).

Съответно инсталирах и едно приложение, което да покаже image сензорите, понеже другите изкарват другите 23 сензора. Ето ги:

[Изображение: 17926039.png]

Относно нощните снимки - какво имаш предвид - отблизо, отдалеч. Много общ е въпросът. Аз тъкмо бях на Витоша - да видя как ще се получи снимка отгоре Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#3

Divna, благодаря ти за отговора. С тази програмка, която тестваш не дава инфо. Може да пробваш с програмата: Samsung phone info" в раздел хардуер най долу. Smile За нощните снимки, почти винаги небето със сензор самсунг има червен фон, и фокуса е бавен, по бавно снима и шанса да омажеш снимката е много по голям, поне при с7. Със Сони става по добре и по бързо, интересно е дали е така и при с8 Smile
Цитирай
#4

Това приложение ползвах и аз, но там в сензорите, които са посочени в раздела HW - онези 23 сензора, за които споменах в предния пост - не видях тези за изображения, за които четох в статията. Нали за това иде реч:

[Изображение: 17926244.jpg]

Нощни снимки - снимах един залез в Рила, но все пак не беше непрогледна нощ:

[Изображение: 17904057.jpg]

Днешната снимка е на стъмване, но все още имаше светлина, фокусът не е много добре. Предполагам, че фотограф, който знае какво прави, може да си нагласи настройките и със статив да направи нещо хубаво. На авто - толкова:

[Изображение: 17925946.jpg]

И на последното пълнолуние, понеже бяхме в Рила - реших да пробвам да снимам Луната. Разбрах, че не става така и започнах да чета как се снима луната, но поне снимките са нощни и можеш да видиш небето, нищо, че са кофти:

[Изображение: 17926243.jpg]

[Изображение: 17926242.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#5

Аз се радвам, че при мен сензора е на Самсунг. Не съм сигурен, че Сони снимат по-добре...


Прикачени файлове Миниатюри
   

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#6

Аз съм с S8 и при мен е samayng
[Изображение: 32ed1bbf08e7ec7e98cc81f70a2ca725.jpg]

Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)