Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Качих SuperSu на телефона, но от там не го намирам (Samsung J7(2016)
#1

Здравейте, колеги!
 
Измъчих се 2 седмици с този телефон(Samsung J7(2016)), големи мъки-голямо чудо, а колко нерви... Първоначално след пoставянето на twrp правех грешката да форматирам телефона и след това да слагам SuperSu, при което излизаха сума ти съобщения като това "invalid argument" по време на форматирането и по време на инсталирането на SuperSu. Колега ми обясни, че не трябва да форматирам и да слагам SuperSu след това. Аз съответно го послушах и стъпка по стъпка направих така: 



1. Инсталирах най-новия 4-файлов firmware от ТУК с Odin3 v3.12.7 

Слагам отметки на OEM и USB debugging - изключвам телефона - включвам в режим Download - пускам Odin - закачам телефона към USB -телефона е открит - зареждам файловете в съответните им места - Start - всичко минава нормално и телефона веднага се рестартира - излизам от Odin, изключвам от USB и настройвам.



2. Опитвах се да инсталирам SuperSu през twrp

От компа прехвърлям в паметта на телефона UPDATE-SuperSU-v2.76-20160630161323 или SR1-SuperSU-v2.82-SR1-20170608224931 - Вадя от USB и изключвам телефона. Зареждам twrp-3.1.1-0-j7xelte.img по начина в точка 1, с разликата, че тук зареждам само в АP и с махната отметка от Auto Reboot - стига се до PASS! при което: излизам от Odin - вадя телефона от USB и махам батерията за около 10 секунди - слагам батерията и влизам в режим TWRP - влизам в Install и там нов проблемм...SuperSu го няма, а останалото е само празни папки и никакви файлове, докато от компа всичко се виждаше..забелязах, че и Mount-Storage e 0MB. Инсталирам в телефона, защото нямам SD

И така, отново опрях до вас Smile  Къде ми грешката колеги? 
Пращам и скрийншот на инсталираните програми на PC 
Между другото всичко в Mount е 0MB

Благодаря предварително!

Ако темата ми е на неправилното място, моля да бъде преместена където трябва Smile


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
Аксесоари
#2

Влез в раздел Mount на TWRP и монтирай всичко което ти даде после ще виждаш зипа, който трябва да не е в папка, а свободно копиран във вътрешната памет.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#3

Не става и по този начин, пробвах всичко одеве. Сега пак опитах за да видя точно какво ми дава да маркирам. Дава ми да маркирам system, cache, FSP, които са 0MB(щях да го добавям, но нещо не съм довършил изречението(поправено)) и най отдолу Mount system partition read-onlu. Връщам се в Install и всичко си е същото. 

*Архива си е самостотелен и неразархивиран.
Цитирай
#4

Колега а след като цъкнеш на install,пробва ли на external_sd?Просто няма как да не е там след като си го копирал на картата памет.След като влезеш в external_sd после виж долу вдясно какво пише install image или install zip.Защото тези опций могат да се сменят при компилирането или портването на рекавърито и сега по дефолт може да ти е на install image и затова да не виждаш zip файлове.
Цитирай
#5

(2017-07-15, 21:44:23)Miro2210 написа:  Колега а след като цъкнеш на install,пробва ли на external_sd?Просто няма как да не е там след като си го копирал на картата памет.След като влезеш в external_sd после виж долу вдясно какво пише install image или install zip.Защото тези опций могат да се сменят при компилирането или портването на рекавърито и сега по дефолт може да ти е на install image и затова да не виждаш zip файлове.

Без карта съм. Инсталирам в паметта на телефона, писал съм в края на 2т.

Но мисля, че пишеше image някъде.
Цитирай
#6

А да не съм видял ,че нямаш карта.Ами тогава install след това sdcard,internal sd ,internal storage с подобно име ще ти е вътрешната памет.Там трябва да е.И махни отметката от keep system read only ако си слагал и след това инсталираш.
Цитирай
#7

Всички папки са празни, а в тази даже няма и други папки.. хаха..страшна работа
Цитирай
#8

Цъкни install след това select storage и виж покаьва ли ти мегабайтите на втрешната памет.Срещу картата памет ще пише нула със сигурност.Но ако е така и при вътршната,значи не е монтирана.Не ми се вярва ,че не е монтитана но все пак провери.Та ако не е монтирана сложи карта памет и копирай зипа в нея.А и дори да е монтирана все пак пробвай с карта памет.Аз за друго не се сещам.

Доп:а щом не не виждаш папките в sdcard което в случая е вътрешната памет и там със сигурност имаш папки,значи със сигуност не е монтирана.Слагай карта памет и си готов.
Цитирай
#9

Да не би да е криптиран телефона?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)