Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с wi fi на galaxy s8
#1

Колеги имам проблем с Wi-Fi,телефона е на две седмици,свързва се с Wi-Fi  за около две секунди 
След което изгубва връзката.Пробвах всичко,рестартирах телефона,рутера,нямаше никакъв ефект.Четох в нета че самсунг ще се справят с този проблем със нова актуализация на софтуера ама кога ще е тва.Много ме е яд защото нов телефон за 1500 лв и вече започнаха проблемите,на всичкото отгоре сега не мога да си ползвам интернет имам мобилни данни около 2000мб които не стигат за нищо,моля ви помагайте Bu благодаря предварително
Цитирай
Аксесоари
#2

При гаранционно събитие - сервиз.

 
Цитирай
#3

Пробвай да настроиш рутера, смени канала на безжичния сигнал, пробвай също 20-40 мхц или само на 20.
За проба също можеш временно да махнеш паролата за свързване.
Пробвай да се вържеш на някой друг рутер.
Варианти много, просто трябва малко проби, за да установиш дали наистина телефона прави проблема или просто рутера ти прави ядовете.
Цитирай
#4

Пробвах,с друг телефон се връзвам без проблем,ще пробвам да се вържа на друг рутер,то друго не ми остава,тъкмо взех да си харесвам телефона баси.Пък то работата направо за смях.Възможно ли да е от софтуера или чипа за wifi-то се ебава
Цитирай
#5

1. Пробваш с друг рутер, не с друг телефон на същия рутер.
2. Правиш хард ресет.
3. Ако не се оправи - сервиз.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#6

Какво означава хард ресет

Колеги пробвах нещо друго,използвах друг телефон на който пуснах пренос на гореща точка и хванах чрез Wi-Fi на моя телефон интернет,значи Wi-Fi на телефона работи а директно с рутера не мога да се вържа,къде е проблема.Рутера работи връзвам други телефони към него,лаптопа,само моя телефон не иска да се върже,преди това нямах никакви проблеми
Цитирай
#7

(2017-07-16, 17:03:15)vankata8511 написа:  Какво означава хард ресет
Връщане до заводски настройки на телефона.

 
Цитирай
#8

(2017-07-16, 17:03:15)vankata8511 написа:  Какво означава хард ресет

Колеги пробвах нещо друго,използвах друг телефон на който пуснах пренос на гореща точка и хванах чрез Wi-Fi на моя телефон интернет,значи Wi-Fi на телефона работи а директно с рутера не мога да се вържа,къде е проблема.Рутера работи връзвам други телефони към него,лаптопа,само моя телефон не иска да се върже,преди това нямах никакви проблеми
Нещо си пипал и настройвал по телефона и сега стават ядовете.
Пробвай друго-пусни wi-fi на телефона и като ти излезне домашната мрежа си задръж пръста върху нея и задай да я забрави. После рестартираш wi-fi на телефона и даваш свързване към домашната мрежа, вкарваш наново паролата и пробваш дали ще се върже.
Цитирай
#9

Нищо не съм човъркал колега,пробвах това което каза и нищо
Цитирай
#10

Добре де, а доскоро свързвал ли се е телефона с точно този рутер?
И друго, някой да не е задавал в настройките на рутера допълнителни защити, като по Мак адрес или от сорта?
Цитирай
#11

Постоянно се връзвам с този рутер,никой не е пипал нищо
Цитирай
#12

(2017-07-16, 23:40:28)vankata8511 написа:  Постоянно се връзвам с този рутер,никой не е пипал нищо
Колега, виж в настройките на рутера да не би да е зададен лимит на ай пи адреси и в момента да е пълен и затова да не ти приема телефона.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#13

Не разбирам на рутери,но ако имаше лимит и преди тва нямаше да мога да влизам,рутера го ползваме едни и същи по принцип
Цитирай
#14

Защо не опиташ да ресетнеш настройките на рутера?
Цитирай
#15

(2017-07-17, 06:11:49)DaDiablo написа:  Защо не опиташ да ресетнеш настройките на рутера?

Защото е написал, че не разбира от рутери. Ще се справи да го рисетне отзад от бутончето, ама после кой ще му вкара настройките наново?  Smile
Цитирай
#16

Значи мислите че ако се ресетне рутера ще стане
Цитирай
#17

Не, не е задължително, ако проблема не е в него.

 
Цитирай
#18

Е, толкова ли е проблем да се пробва със същия телефон да се свърже с друг рутер? 
Това е първото, което аз бих направила. 
Почти във всеки дом има рутер вече Smile

А отворени Wi-Fi мрежи също има на доста места, поне колкото за проба Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#19

(2017-07-17, 12:49:15)divna написа:  Е, толкова ли е проблем да се пробва със същия телефон да се свърже с друг рутер? 
Това е първото, което аз бих направила. 
Почти във всеки дом има рутер вече....
Рутери във всеки дом може и да има, но достъп на всеки към тях - едва ли.

 
Цитирай
#20

(2017-07-17, 11:25:31)vankata8511 написа:  Значи мислите че ако се ресетне рутера ще стане

 Мислим, че някой с малко познания по мрежи, който има и желание трябва да прегледа устройствата. И двете.
Ти нямаш нито желание, нито познания и е безсмислено да те напътстваме, че ще вземеш да омажеш настройките на рутера и ще стане още по-лошо.
Казвам, че нямаш желание, защото, ако имаше вече щеше да си обиколил поне 5 места с телефона си и да пробваш да се вържеш за някоя свободна или на приятел мрежа.
Цитирай
#21

(2017-07-17, 13:18:20)NoMaD написа:  Рутери във всеки дом може и да има, но достъп на всеки към тях - едва ли.

Приятели, съседи - колкото за пробата - едва ли ще откажат Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#22

Връзва се към други рутери,вкъщи е проблема,но незнам къде,с друг телефон влизам няма проблем,с моя не мога,не съм забранявал мрежи,нищо не съм правил
Цитирай
#23

Добре, дай да направим нещо друго, което трябва да изпълниш абсолютно точно, без да пропускаш нищо.
Значи, пускаш wi-fi и виждаш полето с мрежите. Горе вдясно пипваш Разширени и, ако имаш отметка на Превключване на умна мрежа го махаш!!!
Връщаш се обратно в полето с wi-fi и задържаш пръста върху името на домашната ти мрежа, задаваш да я забрави!
После отдолу пипваш опцията за добавяне на нова мрежа.
Ще ти излезнат опции, които трябва да добавиш ръчно, но без грешки, името на мрежа-буква по буква да е вярно и спазваш главни и малки букви. Защита задаваш да е WPA/WPA2 и вписваш внимателно паролата, без грешки. Слагаш отметки на автоматично свърване и на показване на разширени функции. В излязлото отдолу поле отмяташ да бъде на DHCP и да не се ползва Прокси. Друго не пипаш и отдолу пипваш свързване. Това е всичко, пиши после дали си успял да се справиш!
Цитирай
#24

Мерси колега ще пробвам довечера
Цитирай
#25

Според мен канала на рутъра трябва да се смени, ако горния пост не оправи работата. Ако има комшийски рутър на същия канал удостоверението между рутъра и устройството често дава грешки. За да се провери ... ето приложение >> https://play.google.com/store/apps/detai...i.analyzer

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)