Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Multimedia център за връзка с PC
#1

Здравейте. Имам си един Android TV Box с андроид 7.0 и ми се иска да мога да гледам филмите от лаптопа ми БЕЗ кабели HDMI и т.н. 
Главния проблем е да зарежда и субтитрите !


За сега ползвам eHome media center , KKPlayer  и още един MediaCenter , всички намират шернатите папки и файлове, пускат филми, без грешка, но субтитри - НЕ. Субтитрите са в папките при видеофайловете със същите имена като виедо файловете и, не ги зареждат. ККplayer има възможността ръчно да ги посочваш, но пак не ги вижда.

Някакви идеи за Плейър или медиа център, които да работят с БГ субтитри?

Много програми си ги зареждат, ако са на флашка, но през мрежата защо не ги виждат !? :/

SGS4 i9505 CM 7.1.1 , Xperia M stock , Xperia Z3 stock Z5 premium stock (Търся си нов смартфон) - XDA- grosseader
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробвай това,на мен ми вършеше работа https://www.playon.tv/features

Redmi Note 9 Pro
Цитирай
#3

Навсякъде ползвам Kodi, няма проблем с шернати директории (Samba, NFS)

Вечния бетатестер!
Цитирай
#4

(2017-07-26, 21:36:23)sme6ko написа:  Пробвай това,на мен ми вършеше работа https://www.playon.tv/features

Ето за това говорим, още при добавянето на папка с филми и си избираш да види и субтитрите на кирилица и всичко е 6+
Браво и благодаря !!!

(2017-07-26, 22:06:30)Marcus написа:  Навсякъде ползвам Kodi, няма проблем с шернати директории (Samba, NFS)

Ползвам го и аз , но не иска да види субтитрите , посочвам ръчно и пак не иска . Нито srt  нито sub.

SGS4 i9505 CM 7.1.1 , Xperia M stock , Xperia Z3 stock Z5 premium stock (Търся си нов смартфон) - XDA- grosseader
Цитирай
#5

Просто си шерваш филмите на лаптопа, на бокс-а си инсталираш VLC или BSplayer примерно и си ги гледаш. Най-простия вариант
Цитирай
#6

(2017-07-27, 08:33:27)vaso22 написа:  Просто си шерваш филмите на лаптопа, на бокс-а си инсталираш VLC или BSplayer примерно и си ги гледаш. Най-простия вариант

Мхм, шервам ги, виждат ги всички плейъри, но не виждат файловете на субтитрите :/ А VLC дава грешки на всеки 2ри филм, Cannot locate directory ..........
Смарт бокса за ТВ ми струва 45лв и е бокс , не е донгъл, с 2гб рам и 16гб Ром, китайче, може и той да бъгясва нещо, макар че, не виждам какво.

реших въпроса с PlayOn само шернах папката в PlayOn на лаптопа a на ТВ-то си ползвам eHomeMediaCenter, има много настройки и е всичко е идеално Smile

Благодаря колеги!

SGS4 i9505 CM 7.1.1 , Xperia M stock , Xperia Z3 stock Z5 premium stock (Търся си нов смартфон) - XDA- grosseader
Цитирай
#7

При мен си работи нормално. И ВЛЦ и БС. Незнам защо при теб е така. Иначе ползвам и Плекс
Цитирай
#8

И Плекс не ми хареса... не знам и аз, до сега никое приложение не виждаше субтитрите! Ако са на флашка или носител към бокса- Да, всичко е точно ама през WiFi, не ставаше.

Хареса ми Play On, вкарах си акаунти на каналите който ползвам, Discovery, NG , YouTube и т.н. и даже изтрих вече половината приложения от бокса.

SGS4 i9505 CM 7.1.1 , Xperia M stock , Xperia Z3 stock Z5 premium stock (Търся си нов смартфон) - XDA- grosseader
Цитирай
#9

Ей има си програма която е стандарт за тия работа и се казва Коди. Почети малко как се настройва има хелп в мрежата много от до, на всичко отгоре Коди може да ти стриймне или да ти смъкне от мрежата каквото искаш,дори и субтитри от бг преводачески сайтове.Не става нищо да го извадиш от кутията и да тръгне. Пиши ми на лични ако искаш да ти настроя кутийката ,че като чета какви работи ползваш...DLNA защо по дяволите ти трябва като прави хиляда излишни неща !!Какви плексове ,какви плейон това е вместо от точка а да стигнеш до б е да ползваш половината азбука ! Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)