Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Какво бих променил в S8/S8+
#1

Надявам се, че и тази тема някои модератор не би приел като безмислена и ненужна.
Според мен би била много полезна особенно за хора, който не познават всички възможности на телефонът си. Освен това и нови идей не биха били излишни. Вече отдавна е доказано, че производителите следят форумиъе по света и реализират интересни идеи. 

АЗ ще започна с следното - ако аз имах възможност бих променил разположението на бутоните. След дългото използване на смартфоните на Сони и вече година използването на Самсунг мога съвсем смело да кажа, че разположението при Сони е по-удобно за използване. Освен това се избягва натискането на два срещуположни бутона едновременно . При мен много често се случва с паленето да натисна и бигсби бутона. Ако всичкк бяха от една страна, това не би било възможно и не би ме дразнило. 
Има и още някойдреболий, но за тях ще напиша ако не заключат темата ...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
Аксесоари
#2

А как са разположени бутоните при Сони?

Като чета коментари кой на какво се дразни от телефона, струва ми се, често става въпрос за навици от ползването на предишни други телефони и търсенето на определени удобства от навика в друг нов телефон или модел Smile Ако не беше имал Сони - едва ли щеше да търсиш бутоните едностранно Smile  Не го казвам, като критика към теб, по принцип. Ако правиш скрийншот с бутони - така от двете страни е по-удобно Smile Примерно Smile 

Мен за сега нищо не ме дразни толкова, че да го променям, пък и нямам опит, колкото повечето пишеши тук Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#3

Да...и аз очаквах с навика да се промени усещането. Но след повече от година ползване на Самсунг..... Не е навик. Найстина е по-удобно. Усилването и намалянето на звука по време на разговор е много лесно и удобно.
Но може и на мен така да ми се струва. Затова съм писал, че аз бих променил това Smile

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#4

Бих променил тъпата резолюция и вафлоподобния дизайн, заоблените ъгли на дисплея, гадния сензор за отпечатък бих го върнал нормално на хоум бутона, бих върнал хоум бутона, увеличил батерията, сложил по добра камера, повече рам памет, махнал биксби бутона и сложил бутон за камерата, да има FM Radio и Infrared port. Мисля че тогава би бил достатъчно добър. Става въпрос за S7, S8, S9 и т.н да не си помислите че е специално за вашия модел Wink

Sent from my SM-G935F
Цитирай
#5

Е, няма ли радио? Не съм се сещала да видя ... Sad
Бутон за камерата? Какъв - физически някъде по корпуса?



Ники, аз те разбирам, но тъй като предния ми телефон е бил пак Самсунг - свикнала съм да го правя със средния пръст или палеца :Smile според мен е до навик.

А биксбито - аз бих го ликвидирала. Дразни ме да ми се навира, без да го искам  Lol

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#6

Хубава тема, браво! Бих върнала отново плоския екран, този колкото и да е красив е доста неточен като цветопредаване. Ще премахна Биксби, ще добавя радио, и най-вече ще сложа такъв невероятен софтуер, който ще прекрати окончателно лагването, забиването, замислянето и т.н. Това е, което се сещам на първо време.

The world will be saved and remade by the dreamers.
Цитирай
#7

Едно от нещата дето не ми харесват и бих посъветвал samsung да го направят е да върнат алармата при изключен телефон. Как може телефон за 1500лв. като му наглася аларма и го изключа да не се събуди и да имам аларма. Телефони от по 200лв. като lenovo го могат. Всеки телефон от по 20лв. го може е това е голям резил.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
[-] 1 потребител изказва благодарност на kali_74 за това мнение:
  • kerenski
Цитирай
#8

На първо четене е добре да преосмислят този размер на екрана, наистина прилича на дистанционно телефона. Сензора за отпечатъци също не му е мястото там. Ако ще е на задният панел поне да го поставят на ергономично място така, че да се достига до него с лекота.
Цитирай
#9

Сензора в бъдеще вероятно ще си дойде пак от пред. Работата с бутоните е много относителна, защото един е свикнал както са сега, друг като мен са му удобни на гърба. Трети на една страна като сони. Ама бутона за бигсбито ако можех да го деактивирам направо добре щеше да е, аз редовно го закачам.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#10

(2017-07-31, 08:02:17)divna написа:  Е, няма ли радио? Не съм се сещала да видя ... Sad
Бутон за камерата? Какъв - физически някъде по корпуса?



.............

А биксбито - аз бих го ликвидирала. Дразни ме да ми се навира, без да го искам  Lol

Не, отдавна няма радио, след S4 може би. Както махнаха инфрареда след S6. И бутон за камерата, да, физически отстрани на корпуса примерно. Махането на биксби също.

И да допълня - не е лошо освен по хубава камера да сложат двойна. За прехвалените бокета и оптичен зуум не че на мен ми пука за тях Smile А сензор за отпечатъци в дисплея по скоро не.
Цитирай
#11

В дисплея нещо и на мен не ми харесва много, но май ще сложат в с9 колко му е и в g7.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#12

За камерата е ясно, че от Нот8 натам премиум телефоните ще са с двойна камера. По отношение на бутоните и тяхното разположение е въпрос на свикване и ако на едните им допадне дадена подредба на другите няма да им допадне. За мен това е въпрос на свикване, аз лично предпочитам бутоните отзад на капака като е при ЛГ. Сензора за отпечатъци обаче е много важен къде ще е, според мен трябва да е максимално достъпно и ергономично място за хора със средна и малка ръка. Мисля си, че правилното му място не е на дисплея или под него, а точно от зад някъде по средата на капака. С8+ и малкият му събрат останаха малко ощетени от към РАМ паметта в телефона. Задължителни трябваше да го пуснат с поне 5 гига. Сега този месец като излезе Нот 8 с 6 гига ще е малко тъпо.
Цитирай
#13

(2017-07-31, 09:30:22)degman написа:  Не, отдавна няма радио, след S4 може би. Както махнаха инфрареда след S6. И бутон за камерата, да, физически отстрани на корпуса примерно. Махането на биксби също.

И да допълня - не е лошо освен по хубава камера да сложат двойна. За прехвалените бокета и оптичен зуум не че на мен ми пука за тях Smile А сензор за отпечатъци в дисплея по скоро не.

Ааа, пропуснала съм го това Smile  Aз идвам от S2 и там радио имаше ... Макар, че от години не бях слушала радио през телефона. Сигурно идеята им е  да се слуша онлайн и са го клъцнали, като опция.
Двойна камера? За първи път чувам  Rolleyes Сега тази камера прави боке. Обаче - ако не искаш да е боке, може би трябва да снимаш от далеч и да режеш - сега ме размисли.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#14

Да, темата найстина е добра. Това, че си харесваме телефоните не означава, че не бихме искали още малко. Аз например никога не съм ползвал инфра ред при смартфон, но защо пък не. Защо трябва ходейки от стая в стая да търся дистанционит. Все пак климатиците, домашното кино и булсата ми не се връзват в домашната мрежа. А би било прекрасно да ги управлявам с телефона.
Софтуера... Чак след като си купих S7eg. Разбрах защо собствениците на Самсунг ме питаха, а какво правиш когато забие като нямаш възможност за ресет с бутони...
Не ги разбирах, Сони не ми е забивало нито веднъж за пет години ползване на флагмани. Въпреки, че и там има скрит физически бутон за това не съм го ползвал никога. Но при Самсунг не стоят така нещата. Спецялно при S8+ никога не ми се налагало. Не забива. Но лагвания има понякога, а тва яко дразни. Не струва 100 лева все пак...

А бигсби бутона....тои толкова ме дразни че се бях замислил да го залепя с каниколит Smile но реших, че е твърде крайно и залепих само бутончето на кейса. Купих си кейс с бутони за да мога да изолирам бигсби бутона. Това беше най тъпото което гигант като Самсунг можеше да направи - да пуснеш иновация която не работи.

Divna, да, до навик е въпросът с бутоните. Аз добре боравя и с това разположение. Нямам особенни проблеми. Но при примерът, който съм дал е много по-удобно.
Лично аз по дизайна не бих пипал нищо освен бутоните инотпечатъка. Според меотдавна трябваше да измислят как да го вградят в екрана или някой бутон.

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#15

Бигсби бутона се изключва, като деактивирате самото Бигсби!!!
Надявам се, знаете как се изключва Бигсби!

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
[-] 1 потребител изказва благодарност на Naidenoff за това мнение:
  • Ruderford
Цитирай
#16

(2017-07-31, 18:51:05)Naidenoff написа:  Бигсби бутона се изключва, като деактивирате самото Бигсби!!!
Надявам се, знаете как се изключва Бигсби!

Не, не знам..... как ... ???

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#17

Сори... че ви подведох, ама и така не става.
Гадния бутон си вика Бигзби... дори и да си го изключил от хоумскрина, и това е... нема оправия...

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай
#18

Да, пробвах всичко преди време. Помислих си, че съм изпуснал нещо. Честно казано се зарадвах, но...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#19

(2017-07-31, 19:25:45)nedelchev nikolai написа:  Помислих си, че съм изпуснал нещо. 

Изпуснал си урока по граматика кога се пише "Й" /и кратко/ и кога не. 5 пъти си го сложил грешно в първите постове. Lol
Цитирай
#20

Може да се деактивира с Package disabler pro -платено , също вече може и с Adhel /направиха да може освен да блокира реклами и да се спират приложения-програми/,безплатно в Google play .
Даваш чавка на всички бигсби.

(2017-07-31, 19:37:45)etog написа:  Изпуснал си урока по граматика кога се пише "Й" /и кратко/ и кога не. 5 пъти си го сложил грешно в първите постове. Lol

А за това си прав!

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай
#21

(2017-07-31, 19:37:45)etog написа:  Изпуснал си урока по граматика кога се пише "Й" /и кратко/ и кога не. 5 пъти си го сложил грешно в първите постове. Lol

Е аз много уроци съм изпуснал. Ако искаш да ми ги предадеш, а ?
Кога и къде ?

Гледъм и ти в своята забелешка забравяш да поставяш припинателни знаци... Ама то кола в твоето око не се вижда. А треската в чуждото е огромна...

Супер, благодаря gogon . Това  adhell е без забележки. 
Аз съм хепи Smile

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#22

Мен Clear View-то ме спасява от бутона, не го докосвам изобщо. Дразни ме, че понякога, като плъзна по екрана - започва да ми се самопробутва и веднага го разкарвам.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#23

(2017-07-31, 19:37:45)etog написа:  Изпуснал си урока по граматика кога се пише "Й" /и кратко/ и кога не. 5 пъти си го сложил грешно в първите постове.
Стига бе, човек? Сериозно ли ти се занимава за това какво е изпуснал с разправии, а може и с модератори? Много интересно. Нищо лично!
Нищо лично!

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#24

(2017-07-31, 22:06:05)divna написа:  Мен Clear View-то ме спасява от бутона, не го докосвам изобщо. Дразни ме, че  понякога, като плъзна по екрана - започва да ми се самопробутва и веднага го разкарвам.

Това което gogon предложи го изключва напълно. Няма значение как и кога натискаш бутона или плъзваш екрана. Нищо не се случва. На мен ми допада. Вече съм с любимият си кейс. 
Още веднъж благодаря gogon ...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#25

Веднага бих разкарал Touch Wiz, бих направил Bezell-Less версия, Flat версия, Flat Mini версия на телефона.
Бих преместил бигсби бутона, отгоре и бих сложил бутона за камерата долу под бутона за пускане.
Ще преместя пръстовия на Power бутона, и ирис скенера на мястото на слушалката ако има такъв сензор. Слушалката ще се замени с това което ползват Xiaomi на MIX модела, отдолу бих ги направил говорители да са 2 и да са стерео. И микрофона да е вътре във левия говорител скрит, втория микрофон бих го преместил отзад до камерата и като цяло е това. Smile)))

И офф, как Marto G изяде бана кат преди малко пишеше Big Grin

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)