Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Цена на екрана на с8
#26

Абе то мене, ако питаш тия защити са малко 'детска радост-пикня в шишенце', ама карай. Баси зора да си кисна телефона...
Само лъжат хората с търговските си трикове, а после иди доказвай, че водата била от басейн, а не от маркуч. Ай ша ги и измамниците, мазни в магазина, лижат ти задника, докато не те извадят от парите, а после при проблем 'оди си на село'.
Затова си забърсвайте телефоните с мокри кърпички и сух памучен парцал и никакви гъзарии и водни изпълнения.
Младите им се връзват на номерата и после вместо гъзария щета за много над 1000 лева, е мерси, не ща!
Цитирай
Аксесоари
#27

Ники, бях чела за Сони, че в първите си реклами на водоустойчивите апарати са имали снимки - как с него можеш да снимаш под вода и т.н. А после са се оттеглили от тази рекламна кампания.  Big Grin

Ти под душа ли го взимаш, като се къпеш. Чесно да ти кажа - никога дори не ми е хрумвало да го правя и не виждам за какво ще ми е телефона, докато се къпя. Душ кабината е озвучена -  с радио и CD - и музика слушам, но не от телефона.  Всеки път, като напишеш, че се къпеш с него ми е чудно за какво ти е  Stolt

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#28

Да, могат да снимат под вода и Сони и Самсунг. Проблемът се появява обикновено при изпускане и деформиране на рамката. А иначе ето. Това е от Сони Z3...
https://youtu.be/jb_s57ojLJ8

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#29

Добре де, кога най-накрая ще разберете, че тази водоустойчивост на телефоните не се прави с цел снимки на задници под вода, а означава, че при случайно намокряне няма да се повреди. Тоест да си разсипеш чашата с вода върху него, да те навали дъжда докато си с него и т.н. Водоустойчивостта е допълнителна защита при случайно намокряне, а НЕ за къпане и плуване. И дори в рекламите никой не се къпе с телефона, за да се счита за подвеждащо.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#30

Да бе...верно ли няма такива реклами?
https://youtu.be/D8Ert5yjMV4

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#31

Ами не знам колко внимателно си гледал, ама хората скачат в басейна и този който държи телефона ги снима отстрани и водата го пръска само. Никой не е с телефон в басейна...  Sleepy

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#32

Ок, така е ... Прав си. Но там и говорят нещо на клипа. Освен това на кутията му е написано IP68. Това също означава нещо си там. Някакви метри време и тн. Няма проблем да е само от намокряне, но да не пишат че е 68...ОК ..?!?! Иначе е меко казано ЛЪЖА !
А тази лъжа си има име ! И от това име се започват едни работи с подвеждашти реклами и тн.  Абе както и да е...
Не искам да споря. Поздрави...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#33

Всичко е маркетингов трик, факта е ЕДИН.
Намокри ли се един телефон, дори и да е водоустойчив- гаранция НЕ се признава.

Имам приятели и със Самсунзи и със Сонито, влезе ли вода и апарата се развали, гаранция ИОК.
Винаги казват, че си го ползвал неправилно.

Пише си го и в самата гаранция черно на бяло: "Въпреки класификацията ip68 е възможно в определни ситуации устройството да се повреди."- демек стане ли нещо- не ни ТЪРСЕТЕ.

Къпи се с него, дави се, хвърляй го във водопади, но имай едно на ум, влезе ли вода- телефона е за коша.
Със здраве, гледане на клипчета на ютуб под душа...
Цитирай
#34

Аз също не проумявам каква нужда би ме накарала да се къпя с телефона. Виж, като влизам в морето да снимам детето е добре да е водоустойчив, ако СЛУЧАЙНО го изпусна. Но всеки ден да го мокря целенасочено?
Че аз даже и g-shock-а не го мокря просто така.
Въпреки това ако се стигне до дело и съд не знам кой би спечелил. Но аз, примерно, не бих имал нито времето, нито нервите да разбера.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#35

Няма нужда от съд, пише си го в гаранционната карта, ама кой да чете, гаранцията не покрива телефона, ако влезе вътре вода...щом го пише кой точно ще съдиш?

Едно време имаше подобна тема за z-ките на Сони, междудругото и те са същата лайна и вода си влиза,та там пак бяха се изпонамокрили няколко телефона и ходеха по мъките, но като отвориха гаранция, ХА изненада, не се покриваSmile
Имал съм и имам телефони против вода, никога не съм си и помислял, да го мокря, мия или пускам в тоалентата за експерименти.

Имам един приятел така се лигавеше под душа със S5. Телефона му падна във ваната и един клипс на капачето се отщипа, познайте след това дали телефона оцеля, купи си нов- ревеше ми като малко момиченце...

Парите са си ваши, но щом никой не поема отговорност, значи все пак вода си влиза, може да е 10% от апаратите, но влиза, а производителите не искат да се занимават после с тези апарати.

Иначе е перфектен този стандарт от инциденти- непохватни сервитиорки или внезапен дъжд...но до там.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#36

По принцип, само по принцип всеки може да напише всичко в Общите си условия, гаранционни условия и т.н.
Но те не трябва да противоречат на закона. Нали се сещаш, че в противен случай могат да напишат в гаранцията, че става невалидна ако не ползваш оригинален калъф на Самсунг примерно.
Много е спорен въпросът, защото IP68 е СТАНДАРТ. От там нататък те трябва да докажат, че си удавил телефона при условия, различни от тези, които покрива този стандарт.
Иначе какво се оказва - Самсунг твърдят, че телефонът покрива някакъв стандарт, но всъщност не го покрива. Това не е ли заблуда? Това е несъответствие с характеристиките, които е обявил самият производител.
Ако е устойчив на 3 и половина капки вода така да го напишат, но когато пишат някакъв стандарт, който гласи метър и половина дълбочина, значи наистина трябва да отговаря на него.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#37

Точно така. Един адвокат с малко повече мерак да се докаже може да ги накара да се поизпотят доста при отказ от гаранция...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#38

Успех с адвокатаSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#39

Пардон за невежеството, ама адвокатът и съдебните разноски няма ли да струват n-кратно по-скъпо от цената на поправката и/или чисто нов телефон?

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#40

Тук в България имаме един основен проблем. Страх ни е да си търсим правата. Има много, ама страшно много електроника която е сертифицирана по IP68, и си работи нормално на открито и в неблагоприятна среда. Защо телефоните да правят изключение?
Щом са написали, че покрива сертификата, то трябва да го покрива. 
Иначе по същата логика може и да не му работи екрана и пак да не покрива гаранцията такъв дефект.

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#41

Ти си пример, че телефонът покрива сертификата, нали? Системно го мокриш, но ползваш "чиста вода" и не го топиш на голяма дълбочина. Аз лично нямам съмнение в това, че телефонът е проектиран и произведен така, че да покрива сертификата - да бъда устойчив за 30 минути в чиста вода до метър и половина. Предполагам, че са правени множество тестове в лабораторни условия. Все пак тук става въпрос и за репутацията на марката.

Но, когато в телефона проникне течност и го повреди - ти можеш ли за всеки един друг човек да си заложиш честта и името, че той не го е изпуснал от яхтата в морето, в кладенеца на баба си, в чаша с водка или нещо друго, което е течно. Течност в телефона - не е непременно пръски от къпане под душа. И когато повредата е налице - как ще гарантираш какво се е случило - "думата на потребителя" срещу "стандарта"?

Макар и аз да съм потребител, като теб и да съм от страната на риска в телефона ми да проникне течност, постави се и от другата страна Smile  Инциденти може да има всякакви, на всеки може да се случи да го изпусне в неподходяща среда и белята да стане. Е, във всеки случай ли, поради личното невнимание или случаен инцидент - трябва да се подарява нов телефон?

Аз предполагам, че главно по такива съображения - гаранцията не се признава при проникнала течност, защото телефонът е защитен при определени условия (30 мин. до 1.5 м. в чиста вода) - това е тествано и потвърдено, и всичко извън тези условия - може да го увреди, за което отговорност си носи потребителя Smile

Ники, не приемай поста ми, като "срещу теб"  Smile Излагам една друга гледна точка.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#42

Да, така е Divna...
Аз съм пример с моето използване, че телефонът издържа на вода. Но ако след някакво време(преди изтичането на гаранцията) пропусне бих искал да ми го поправят безплатно. Както се случи с Сонитата, които ми пропуснаха вода. Едното директно го замениха с ново. 
А ако не го бяха направили щях да си търся правата...
Аз също съм от другата страна. Предлагам услуги, които въпреки тестовете, които преминават трябва да се докажат и в ръцете на собственикът. Случвало се е да не мога да се вместя в договорените срокове и тогава загубите в допълнителни срокове се поемат от мен. Редно е когато взимаш пари за нещо да можеш да го  предоставиш...
И в случая с телефоните е така. Поне би трябвало да е така...
А иначе не го приемам като нещо лично срещу мен. Странно ми е просто, че бихте се съгласили да не ви удовлетворят гаранцията... Нищо повече. Просто ми е странно Smile

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#43

Никой не може да докаже какво си правил с него, затова фирмата приема, че е топен неправилно и гаранция- НЕМА.
И да си търсиш правата- се тая, пише в гаранцията, че телефона намокри ли- гаранция няма. не съм си го измислил аз- прочетете какво пише в гаранцията буква по буква.
Може при Сони политиката да е друга- но доста изреваха, че им отидоха телефоните.

Аз пък съм склонен да вярвам, че телефона може да се развали и с едно заливане на чаша с вода, дори и да го има този стандарт- риск винаги има и то доста голям.

Адвокати шмадвокати, права, будали...пише ли едно нещо в договора/гаранцията можеш да говориш на лампата после.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#44

(2017-08-05, 14:47:16)nedelchev nikolai написа:  С една дума имаме защита от вода, която при гаранциони претенций се явява  стойка - АйСиКтИр 68 Smile
Обаче има еди закони за подвеждащите реклами... Май зависи от способностите на адвоката...

Няма толкова пари за адвокати, иначе го знам. 
Благодаря на всички, може да заключват темата.
Цитирай
#45

Това е от официалната страница[img][Изображение: 18219825_m.png][/img]

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)