Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi изненадващо пробива до 4-то място в класацията за продажби в И?
#1

Xiaomi изненадващо влиза директно на 4-то място в класацията за продажби в CEE- Централна и Източна Европа. За второто тримесечие на 2017 г. те са продали 1.1 милиона устройства, с което взимат 7 % пазарен дял и четвърто място в класацията, измествайки Леново. Интересното е, че резултата е постигнат с официалните продажби в само една държава- Полша, през онлайн търговеца Allegro и магазините Media Markt, Media Expert and Komputronik. Представете си само какво ще стане, когато Xiaomi започне да се продава официално и в другите страни от CEE, включително България. В момента в тези страни Xiаоми се внася неофициално от трети търговци и тези продажби не се отчитат от Canalys! Вероятно дори и в момента Xiaomi е на втора позиция, имайки предвид уникалното съотношение цена/качество при нейните продукти!

Източник: официален доклад на Canalys: https://www.canalys.com/newsroom/huawei-...s-top-five


[Изображение: 02ab55ecdbb9.jpg]


Цитирай
Аксесоари
#2

Това би изненадало само слепите (и онези, които продължават да ги наричат "китайки", да питат дали имат българско меню и т.н.)
Браво на Xiaomi! Дано новите Mi Mix и Redmi Note бъдат със същото съотношение цена/качество - и през 2018г. може да са в Топ 3...
Цитирай
#3

дано да продължават в същия дух
Цитирай
#4

Ако имаха и физически магазини вероятно щяха да делят второто място с Huawei. От повечт от година използвам Xiaomi Mi5, в последно време с Huawei P10 и мога да кажа, че от двете марки съм повече от очарован. Истината обаче е, че Xiaomi предлага същото качество, но на по-ниска цена и това би било определящо за много. Иначе имам страшно много неща на Xiaomi , таблет, лаптоп, разни джунджурийки като слушалки, батерия, говорители, крушки, какво ли не, и до сега с нито един теген продукт не съм имал проблеми и определено ще продължавам да им купувам нещата. На скоро си взех и очилата им за компютър и мога да кажа, че съм повече от очарован. Захвърлих скъпи очила правени в една оптика заради тях. Поздрави на всички фенове на марката.
Цитирай
#5

Евала на Xiaomi...Живея в Гърция където ги продават официално и са доста наложени тук, но доста им скаче цената телефон 150 долара тук е 200 евро дано намалят цените защото като че ли не им е в полза да са изравнят със останалите марки, тъй като са най - известни с цена качество Smile

Sony Xperia X Compact - Universe black
Sony Xperia XA1 - white удавен

Цитирай
#6

Вече ще се предлагат и от Мтел. Засега няколко модела. Smile
http://www.mobilebulgaria.com/news/40926...%B0-xiaomi

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#7

^ Страхотна новина! Нещата стават по-бързо, отколкото сме очаквали Smile

Започне ли Xiaomi да се продава от всички оператори, както и онлайн в големите сайтове от всички страни в Източна Европа, марката лесно ще стигне до първото място по продажби!


Цитирай
#8

Като навлизаха Lenovo си мислех, че бързо ще стигнат първото място, ама действителността се оказа по-различна. Дано да не е същото положение и при Xiaomi: високи цени и предлагане само на най-ниския клас телефони за бая дълъг период от време. Като гледам примера с Гърция, нерде $150, нерде 200 евраци...

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#9

Нещата са много различни според мен. Навлизането на Леново в БГ съвпадна с техни проблеми на глобално ниво- организационни трудности, трудности с поглъщането на Моторола, спиране на собствения бранд от продажба на някои пазари, непредставянето на наследници на страхотни модели, например Vibe Z2 pro...  Общо взето сами се простреляха в крака. След покупката на Моторола, вместо общите им продажби да нарастват, те започнаха да спадат... Да се оправят, проблема си е техен.

Xiaomi е съвсем друг случай. Навсякъде, където се появят, регистрират рекордни продажби. Примери- настоящата тема, последния рекорд от 5 милиона продадени Ноте 4 в Индия за второто тримесечие на 2017 г., 5.5 милиона продадени Редми 4А за същото тримесечие, Xiaomi оглави глобалната класация за най-много продажби на носима електроника за Q2 на 2017 г.... Ако успеят да навлязат на повече пазари и да отговорят на огромното търсене, ги чака светло бъдеще!


Цитирай
#10

Трудно ще стигнат до 1 или 2 място, те Huawei още не са, а какво остава за Xiaomi.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#11

мен лично изобщо не ми дреме къде са стигнали или щели да стигат,дано да продължават да правят топ апарати на изгодни цени.а другиите ако ще луната да стигнат
btw а защо не започнат направо ексклузивно с redmi note 5A,ще оберат точките мтел
Цитирай
#12

За Луната не зная, обаче звездите са ги почнали:

[Изображение: ttb95rq.jpg]


Няма компания, чиято цел е да продава евтино. За момента Xiaоmi така напредват. Но да си спомним как бяха Huawei като излязаха на международния пазар и как им се радвахме на цените. Сега си гонят цените на другите флагмани. Неминуемо е да се случи същото и с Xiaomi, когато стъпят на богатите пазари. А и горният дизайн показва, че се готват с премиум продукти.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#13

Xiaomi е доставила над 10 милиона смартфона през септември : https://www.gizmochina.com/2017/10/02/xi...on-phones/

 
Цитирай
#14

В България Xiaomi вече има 5,7% от пазара на смартфони: http://www.mobilebulgaria.com/news/41750...в-българия

 
Цитирай
#15

Мисля, че ще дърпат сериозно напред. Взех на половинката redmi 4x pro от Алито. Той не се вълнува от телефони и аз си поиграх с настройки и т.н. За смешните пари, които дадох телефона е феноменален и сега, въпреки че се точа за Мейт 10 про чакам да видя mi 7 и тогава ще реша.
Цитирай
#16

Дано наистина не започнат да надуват цените, като стъпят в другите държави.

XIAOMI MI5S..
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)