Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Често срещани проблеми и тяхното решение!

(2018-02-07, 14:06:28)Nikimi71 написа:  Здравейте, бихте ли ми казали коя антивирусна ползвате за нашите телефони и изобщо трябва ли ни?

Софтуерът на телефона има някакъв вграден антивирус. Не виждам обаче смисъл да си затормозявате телефоните с излишни неща, от които в повечето случаи няма особена файда. 
Според мен това е абсолютно прахосване на ресурси и ток.
Цитирай
Аксесоари

(2018-02-07, 14:39:23)srhristoff написа:  Софтуерът на телефона има някакъв вграден антивирус. Не виждам обаче смисъл да си затормозявате телефоните с излишни неща, от които в повечето случаи няма особена файда. 
Според мен това е абсолютно прахосване на ресурси и ток.

Аз никога не съм и слагал, просто питах от любопитство дали някой ползва. Иначе си ми работи много добре и без антивирусSmile
Цитирай

(2018-02-07, 14:06:28)Nikimi71 написа:  Здравейте, бихте ли ми казали коя антивирусна ползвате за нашите телефони и изобщо трябва ли ни?
Не, не ти трябват антивирусна или други подобни приложения - само пречат на нормална работа на устройството.

 
Цитирай

    Здравейте,някой с проблем с приложението на булсатком.Инсталирам и стартирам и се получава това и нищо не може да се направи освен да го затворя.
Цитирай

Намали си шрифта иище видиш другите бутони ....

P 20 Pro  / OnePlus 8t 12/256
Цитирай

(2018-02-09, 20:11:24)viktor11 написа:  Намали си шрифта иище видиш другите бутони ....

Благодаря за пояснението всичко стана.Това не ми беше дошло на акъла.
Цитирай

Антивирус трябва само ако инсталираш приложения извън Store-а, предимно "кракнати" .apk по китайски сайтове. Ей там е бъкано с изродищина, дето и с фабрични не се маха.

Иначе ако не инсталираш външни приложения, а си ползваш Store-а няма проблем. Телефона вграден си има всякакви екстри от антивирусните - филтри на обаждания и SMS, Firewall, почистване на кешове (не го препоръчвам толкова това нещо, ефекта му е спорен, ама айде) , а има си и в мениджъра вграден антивирус от avast междодругото.

От акаунта в huawei можеш да си правиш remote location/lock, или с Find My Device, което си е с телефона (и да не е инсталирано приложението, е вградено play store services).

Така, че телефона си идва с всичко необходимо , и то безплатно, без да има смисъл да плащаш премиум за някой secutity suite.
Цитирай

Не знам точно в тази тема ли е мястото, но не намирам друга подходяща. Имам проблем с мобилния Интернет. Ако телефона се остави и не се пипа около половин час, след това активирам екрана и гледам че търси мрежа. Спирам нета и го пускам и всичко тръгва и няколко съобщения ми идват от Вайбъра пропуснати. Случва ми се вече няколко пъти, някой знае ли какъв е този проблем?
Цитирай

@Nikimi71  Не знам какъв ти е проблема, но за мен лечението ти е: rezet до фабрични настройки, ще го направиш като нов...Аз така лекувам моя. Това е най'-сигурното решение, запазва гаранцията...
Цитирай

(2018-02-19, 18:16:21)person написа:  @Nikimi71  Не знам какъв ти е проблема, но за мен лечението ти е: rezet до фабрични настройки, ще го направиш като нов...Аз така лекувам моя. Това е най'-сигурното решение, запазва гаранцията...
Не съм фен на рисет. Телефона не съм го наблъскал с какво ли не, за да има рисет. Имам усещане, че е нещо от ъпдейтите.
Цитирай

Търси мрежа или само се е изключва мобилният интернет, защото са две различни неща? Ако търси мрежа, все едно е минал на самолетен режим, т.е. е загубил обхват, единствено решение е наистина фабрични настройки. Ако се откача само от мобилния нет и светвайки екрана де закача за нет, провери в настройките, включително и мениджъра на телефона за опциите свързани с оставяне на активни мобилните данни по време на сън. Имаше из настройките, на мобилната мрежа, опция за активни данни при изключване на дисплея.
Цитирай

(2018-02-20, 09:34:09)srhristoff написа:  Търси мрежа или само се е изключва мобилният интернет, защото са две различни неща? Ако търси мрежа, все едно е минал на самолетен режим, т.е. е загубил обхват, единствено решение е наистина фабрични настройки. Ако се откача само от мобилния нет и светвайки екрана де закача за нет, провери в настройките, включително и мениджъра на телефона за  опциите свързани с оставяне на активни мобилните данни по време на сън. Имаше из настройките, на мобилната мрежа, опция за активни данни при изключване на дисплея.

Мисля, че е второто, трябва да поровя да видя къде в настройките е това.

Оправих проблема.
Цитирай

Препоръчително е да се опише решението на даден проблем, за да помогне и на други в подобна ситуация.

                                                                    
Цитирай

В настройките беше спрян мобилния когато си в неактивен режим. И след време явно се изключва. Активирах го и сега няма проблем и на заключен екран.
Цитирай

Някой има ли проблем с Фейсбук и Месенжер? При мен понякога при стартиране замръзват още в началото и след малко ми дава да избирам дали да изчакам да ззареди или да го изключа. Рядко се случва, но го има.
Цитирай

Имах подобни зорове с въпросните приложения, но с по-стари версии. Дори, понякога, фейсбукът ме изхвърляше и изписваше, че сесията е изтекла с въпроса дали искам да се логна отново.
Цитирай

Приятели, някой знае е ли как се местят инсталирани приложения от паметта на телефона в SD картата?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Цитирай

Като вариант да има root устройството ти.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Krotal
Цитирай

Имам питане, мейл клиента който си е на телефона, не може да се върже към Gmail. Искам да си обединя пощите, но тази не може. Има ли начин да се върже?
Цитирай

Сега го пробвах, виж си email-а, предполагам че проблема е същия като моя.[Изображение: c2d41a842f387a312a5f085e8da7e08a.jpg][Изображение: 4ece880f17efcc402392eec4e092f384.jpg]
Цитирай

(2018-05-25, 13:37:50)Stiliyan03 написа:  Сега го пробвах, виж си email-а, предполагам че проблема е същия като моя.[Изображение: c2d41a842f387a312a5f085e8da7e08a.jpg][Изображение: 4ece880f17efcc402392eec4e092f384.jpg]
На мен ми пише само Не може да се осъществи връзка със сървъра. Нямам нищо друго.

Добре де, никой друг ли е нямал този проблем за да помогне?
Цитирай

Задал съм при заключен екран чрез задържане копчето за намаляване на звука и изговаряне името на даден контакт да го набира. При самото задържане на това копче телефона дава сигнал след който трябва да се изговори името на контакта, но ми прави впечатление че понякога този сигнал е доста тих и неясен, едва след като рестартирам телефона вече се чува добре. Та въпроса ми е някой има ли подобен проблем и евентуално ако го е решил как.
Цитирай

Предварително се извинявам, ако въпросът някъде е обсъждан, нов съм във форума и като прехвърлих заглавията на темите, не успях да видя някоя, където би могло да се разглежда следният въпрос:

Къде е настройката за това часът да се показва във формат 00:00, т.е. като на снимката на този раздел от форума - 08:08, а не 8:08, както е при мен (в малките часове на денонощието)?
Цитирай

За 24 часов формат на часа
Настройки > Разширени настройки > Дата и час > Използване на 24 часов формат (активирай опцията)

Huawei P30, Huawei Watch GT2Pro

Цитирай

Това ми е активирано, но момента пише 9:01.

Аз питам може ли да пише 09:01? С 0 отпред.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)