Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Често срещани проблеми и тяхното решение!

Добър ден, някой от форума да е сменял стъкло на дисплей на HUAWEI P10 LITE и къде го е сменял за района на София и аки може да се каже какви пари излиза смяната на стъклото.
Цитирай
Аксесоари

Някой ползва ли програмата emui tweaker за скриване на приложения от началния екран чрез раздалечаване на пръстите върху екрана, функция която беше вградена в Р9. До скоро всичко беше ок но вече забелязвам че не иска да скрива повече от едно приложение.
Цитирай

Ползвай заключване на приложението с отпечатък! Всичко останало е параноя...
(2018-06-16, 07:15:20)esil2 написа:  Някой ползва ли програмата emui tweaker за скриване на приложения от началния екран чрез раздалечаване на пръстите върху екрана, функция която беше вградена в Р9. До скоро всичко беше ок но вече забелязвам че не иска да скрива повече от едно приложение.

Изпратено от Huawei с помощта на Tapatalk
Цитирай

Пробвах го и аз това приложение и проблема го имам също, но независимо колко приложения съм скрил. Реално трябва да ги махна всички от списъка, след това да ги сложа пак като избера и новите, които искам да сложа и става. Ако искам да добавя още, пак трябва да направя същото.
@Electronium Това е полезно ако имаш приложение, което те дразни в Launcher-а, но искаш да го ползваш може би.
Цитирай

След последното си обновление Messenger вече не може да бъде подкаран на split screen. Работеше до тази седмица, след като имаше обновление и.. вече не може отгоре да си пуснеш видео клип и долу да си пишеш. Не се поддържало split screen от приложението. А си го ползвах така отдавна, даже още от Galaxy A5 2016, който имаше тая опция още с Android 5.

Тия вършат невъобразими глупости, две приложения имат и двете са страшна простотия.

https://www.reddit.com/r/Android/comment...litscreen/

Тук са писали и други по същия проблем от скоро.
Цитирай

(2018-07-08, 13:16:22)alisali1234 написа:  След последното си обновление Messenger вече не може да бъде подкаран на split screen. Работеше до тази седмица, след като имаше обновление и.. вече не може отгоре да си пуснеш видео клип и долу да си пишеш. Не се поддържало split screen от приложението. А си го ползвах така отдавна, даже още от Galaxy A5 2016, който имаше тая опция още с Android 5.

Тия вършат невъобразими глупости, две приложения имат и двете са страшна простотия.

https://www.reddit.com/r/Android/comment...litscreen/

Тук са писали и други по същия проблем от скоро.

Сега предполагам са съсредоточени в новия Messenger и тоя го карат през пръсти. Макар, че доста време го правят и новия вече.
Цитирай

След ъпдейта до андроид орео не мога да наглася автоматичната яркост. Преди като го сложех на автоматична и якрост наполовина дори и на по тъмно място по надолу не падаше а сега не е така яркостта пада почти докрай. Дали не може да се калибрира този датчик например и как
Цитирай

(2018-07-15, 17:03:38)esil2 написа:  След ъпдейта до андроид орео не мога да наглася автоматичната яркост. Преди като го сложех на автоматична и якрост наполовина дори и на по тъмно място по надолу не падаше а сега не е така яркостта пада почти докрай. Дали не може да се калибрира този датчик например и как

Според мен от Орео е така. Взех един Xiaomi с фабрично Орео и там е така.
Цитирай

Някой може ли да даде някакво мнение за Huawei сервиза във София.
Цитирай

Аз съм доволен от сервиза им за София замениха ми телефона след като ми изгасна подсветката с нов 4GB/RAM с по добра батерия и фабричен протектор
Цитирай

Без да искам изтрих вграденото приложение съвети някой знае ли как да си го върна че не ми се връщат фабрични
Цитирай

Някъде имаше apk файл на тези предложения, но не мога да се сетя как ставаше...

Изпратено от моят Huawei с помощта на Tapatalk
Цитирай

Ако се сетиш пиши ще е полезно да ги знаем ако някой си изтрие някое вградено приложение
Цитирай

(2018-08-02, 18:22:04)esil2 написа:  Ако се сетиш пиши ще е полезно да ги знаем ако някой си изтрие някое вградено приложение

И аз не намирам, но ако пробваш да го търсиш в гугъл все ще се намери някоя версия на това приложение.
Иначе на мен ми се е случало вграденото приложение за сканиране на вируси да открие вирус във вграденото приложение за теми на Lenovo и ми показа известие и без да чета се съгласих и го деинсталира за секунда, така 2 пъти стана докато се научих да чета такива известия преди да натискам "съгласявам се". Само нулиране и запазване на резервно копие без да трие файловете - след това настройване с избиране на възстановяване от бекъпа - отнема около два часа да инсталира всички приложения (ако са като при мен 70-80 и нагоре понякога).
Цитирай

Здравейте. След като ъпнах до Орео и ми се появи това горе до WiFi, знаете ли какво е и как да го махна?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Спира се от настройки - връзка на устройството - NFC

Samsung A54 256/8 GB Awesome Graphite
[-] 1 потребител изказва благодарност на Plamenchooo за това мнение:
  • Santos71
Цитирай

(2018-08-12, 10:19:39)Plamenchooo написа:  Спира се от настройки - връзка на устройството - NFC

Жив и здрав да си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на Santos71 за това мнение:
  • Plamenchooo
Цитирай

Здравейте, след ъпдейт към орео, телефонът не иска да си ъпдейтва приложенията при изгасен екран.
Тоест пускам ъпдейт, оставям го на бюрото и щом си изгаси екрана приключва ъпдейта само на текущото приложение. По този начин за да ъпдейтна 5-10 неща, трябва постоянно да го държа буден...
На жената апарата е със същата драма. Някъде четох, че ореото агресивно затваря приложения в бекграунда с цел пестене на енергия. Вероятно гаси и ъпдейтъра на гугъл плея. Рових из менюто, но така и не намерих опция за управление на подобни процеси. Някакви идеи?

Интернет и s*x култура, дибидюс по арматура...
Цитирай

Обновяват си се нормално при загасен екран, няма такива аномалии. Не е по-агресивен от 7, няма такова нещо.
По-скоро виж във "мениджър на телефона" какво си забранил за background, което може да не си го правил ти. Така зимата имаше един ден, дето не получавах известия от Skype/Messenger и ми стана подозрително. Влязох в този мениджър и видях, че са забранени всички приложения с цел пестене на енергия (не само messenger-ите, ами всички приложения на телефона). Как е станало не знам. Махнах отметките и се оправи.

Пробвай. И не го ползвай за почистване на телефона в автоматичния му вид (дето брои едни проценти) - това не почиства само, а прави автоматични "еко" настройки и забранява полезни неща в background. Малоумно измислено или бъгаво - не знам, и двете.
Цитирай

Да не е активирана опцията за "приспиване" на wifi при изключване на екрана? В настройките на wifi трябва да има настройка която да нещо от вида "keep WiFi on during sleep" и трябва да е "always ON". Говоря по спомени, понеже нямам emui под ръка.
Цитирай

Не открих проблеми с бекграунд настройките. С WiFi-то също всичко е наред.

Интернет и s*x култура, дибидюс по арматура...
Цитирай

Здравейте от както получих Ореото ,когато някой ми пише по FB и ми се покаже иконката с чата ми се чува и звук на известията ,същия като при напомнянето с енергоемките приложение . Как мога да го изключа ??

Xiaomi Mi 9 SE --> Android 10
Цитирай

(2018-08-16, 21:12:24)ianiovski написа:  Здравейте от както получих Ореото ,когато някой ми пише по FB и ми се покаже иконката с чата ми се чува и звук на известията  ,същия като при напомнянето с  енергоемките приложение . Как мога да го изключа ??


Телефона добавя фейса в списъка с енергоемките приложения. Махни го от там и готово. И при мен имаше такива неща на няколко пъти. Вече няма, като го махнах. Или май имаше опция в настройките да не те известява за това, огледай кое ще ти е най-полезно и работещо, като вариант.
Цитирай

@ianiovski, пробвай с lite версия на приложението - също е вариант.

 
Цитирай

Lite версията е много бъгава пробвах я лично доста често забива пълен боклук
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)