Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

XiaoMiTool - Лесна смяна на ром за всяко Xiaomi устройство
#1

XIAOMI TOOL v2: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1550064



[-] 3 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Ivan_Bonev, tiefighter, valdimi
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз писах и в другата тема за този инструмент. Въпроса ми беше.... успявал ли е някой да флашне ром втори път с този инструмент на едно и също у-во.?

Аз не успях.
Цитирай
#3

Аз, два пъти на ми макс 2. Различни ромове.
Windows 7 64 bit sp1.
Цитирай
#4

Мерси suffer , грешно предположих че заключва функционалност до "самоиниациативно дарение" и си вярвах ,че е напълно оправдано,заради перфектната работа която върши. Започвам да търся проблема.
Цитирай
#5

Може нещо да се обърква по временните папки, които ползва в C:/Xiaomi
Цитирай
#6

Бях затрил всичко на прогрмката,всички предишно инсталирани драйвери,нова инсталация пак не става . Върнах Windows-а към по стара дата, без ефект. Тъпо ....но се оказа от оригиналния кабел на телефона, вместо да започна от него, аз отзад напред.
Пак мерси за обратната информация!
Цитирай
#7

Aми аз бях скептичен, докато не MiFlash не ми изигра ужасна шега с фастбуут-а
(2 различни версии на ми флаш с 4 различни рома) и нямах избор освен да пробвам всичко останало.

Така че благодаря за инфото за програмата. Лошото е че се наложи да я тествам при проблем Wink
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • redsys
Цитирай
#8

Нещо не можах да се оправя с командите на ADB FASTBOOT при опит за слагане на recovery и разбрах , че този програма става. Някой ползвал ли го е за слагане на TWRP и ROOT.

Цитирай
#9

Здравейте,

вече втора седмица, откакто с помоща на XiaoMiTool се мигрирах от 8 глобален стабилен ром, към китайска 9-та девелоперска, а след това и към xiaomi.eu.

Нямам никакви забележки, тулчето е просто страхотно, толкова много работа върши и спестява, че не е истина.

Благодарности на suffer, че ми отвори очите.
Цитирай
#10

опитах се да инсталирам twrp на mi note 2 , след като програмата го инсталира и се появи twrp-to на екрана иска някакъв код. понеже незнам кода му давам канцел и от менюто на рековерито ребот то систем. след това като се опитам да вляза в рековери пак ме вкарва в стоково рековери

1+5T (MI3, MI NOTE2)
Цитирай
#11

ако имаш Pattern си пишеш цифрите на които отговаря всяка от точките, които свързваш
например ако е буквата "Z" - пишеш 1235789

1 2 3
4 5 6
7 8 9
ако си с парола или пин - пишеш паролата или пин-а. Просто ти е криптиран Data дяла.
Ако искаш само да руутнеш по принцип трябва да може да се копира SuperSu в кеша и оттам да може да се приложи в Install

Въпросът ти не е свързан с работата на програмата а с TWRP - казвам го само, за да знаеш че не е от нея проблема
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • nanobanano, tiefighter
Цитирай
#12

Много ценнa информация никъде не намерих нищо за тоя код, благодаря!

1+5T (MI3, MI NOTE2)
Цитирай
#13

Докъм 05.2017 на XiaoMi MI-2s бях cъс седмичен xiaomi.eu ROM. След това през fastboot инсталирах Global dev-последно бях с 7.6.8 (MIUI8) на Mi2S, в Updater-а така и не ми се появи известие за Global dev 7.9.7, за да ъпдейтна. Изненадах се, че тази програма ми показва, че MI-2s e със заключен буутлоудър (което изглежда повече от странно Va ), а за да инсталирам Global dev 7.9.7 (даже Global stable, China dev, China stable и xiaomi.eu) ми изписва, че е необходим отключен такъв.
Тогава реших да ползвам MiFlash. Връзката към него позволява да сваля MiFlashSetup_eng.msi. Windows (7 и 10) предлагат да го отворя с Firefox като уеб страница с дълга поредица от букви и цифри.
Каква програма да използвам, за да се отвори като "нормален" файл (*.zip, *.exe, *.rar и т.н.), чрез който да инсталирам MiFlash?

P.S. В крайна сметка ъпдейтнах ROM-а по обичайния начин през ъпдейтъра, не виждам никаква външна разлика с MIUI8. Smile

P.S.2. Благодаря, @suffer!

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#14

уиндоуса ти е настроен да крие разширението на файла, ти си мислиш, че сваляш зип или exe, а реално сваляш .html
Трябва да изтриеш HTML разширението от името на MiFlash и нещата ще се нормализират.
По-старите телефони си ги дава със заключен буутлоудър, защото не връщат правилна инфорация на командата fastboot oem device-info
Цитирай
#15

Пробвах с тази програма да downgrade ot Miui9 към miui8 , но за жалост не стана. Miui9 ми е много бъгъв с доста лагове за жалост Sad
Цитирай
#16

по принцип трябва да става. къде спряха нещата, дай лог
Цитирай
#17

Приложението има ъпдейт до версия 4.1.0.
Ъпдейтът може да направите през текущото - изпраща ви в облака на MEGA - теглите и няма проблем да инсталирате върху старото
Цитирай
#18

Някакви идеи защо не ми излиза като опция за инсталиране на 8.2.10.0 (маршмелоу) версията?
   

Sony Vivaz - > Samsung Galaxy S - > Samsung Galaxy S2 - > Lenovo Vibe P1 - > Xiaomi Redmi Note 4x 3/32 MIUI 10 - > Alcatel 1S 2020 > POCO X3 NFC 6/64
Цитирай
#19

Ако не е офицялна няма да ти излезе

Enviado desde mi Mi Note 2 mediante Tapatalk

1+5T (MI3, MI NOTE2)
Цитирай
#20

или последната е Нуга вече. Няма как да ти предложи по-стара.
Цитирай
#21

Има ли вариант да се върна на Маршмелоу без да е нужен руут и отключване на буутлоудъра?

Sony Vivaz - > Samsung Galaxy S - > Samsung Galaxy S2 - > Lenovo Vibe P1 - > Xiaomi Redmi Note 4x 3/32 MIUI 10 - > Alcatel 1S 2020 > POCO X3 NFC 6/64
Цитирай
#22

Не. И не виждам причина това да се случи. Да не говорим че ако стане можеш да загубиш IMEI-те
Цитирай
#23

През фастбот не става ли ,Нали рома си пише всичко на ново? Питам понеже така гобвърнах на mi3 и сега съм на път да го направя и с mi note 2 ако не дочакам глобалното миуи 9

Enviado desde mi Mi Note 2 mediante Tapatalk

1+5T (MI3, MI NOTE2)
Цитирай
#24

заключен телефон не може да се флашва през фастбуут
а при ми 3 е още по-сложно понеже за маршмелоу се събират дяловете, които има телефона по подразбиран с киткат
Цитирай
#25

(2017-11-09, 14:35:51)suffer написа:  Не. И не виждам причина това да се случи. Да не говорим че ако стане можеш да загубиш IMEI-те
Ясно. Ще чакам тогава стабилна 9-ка, че доколкото четох, тази уж официална версия е някоя от старите Дев версии.

Sony Vivaz - > Samsung Galaxy S - > Samsung Galaxy S2 - > Lenovo Vibe P1 - > Xiaomi Redmi Note 4x 3/32 MIUI 10 - > Alcatel 1S 2020 > POCO X3 NFC 6/64
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)