Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Всичко за ASUS TRANSFORMER Eee Pad TF101 на едно място!
#1

[h]Спецификация[/h]
___________________________________________________________
  • Операционна система: Google Android 3.2
  • Процесор: NVIDIA Tegra 2 1.0GHz dual-core CPU
  • Дисплей: 10.1" IPS (1280x800) Multi-touch input w/ Gorilla Glass
  • Памет: 1024MB RAM, 16/32GB Вътрешна памет, Разширима до 48/64GB (с microSD карти)
  • Свързаност: WLAN 802.11b/g/n (2.4Ghz) , Bluetooth v2.1 + EDR
  • Размери: 271 x 176 x 12.9 мм
  • Тегло: 680г
  • Батерия: 9.5 часа
[Изображение: Asus%20Transformer.jpg][Изображение: Asus%20TF.jpg][Изображение: Asus%20TF%20dock.jpg]

[h]Как да руутнем и инсталираме Clockworkmod (CWM) Recovery[/h]
_____________________________________________________________

Universal Root Toolkit - препоръчителен метод
Brk's метод за руут на HC 3.2 WW, US, TW и TB
NVFlash медот - директно флашва РОМ, руутва и инсталира CMW върху стоков фърмуер


[h]РОМ-ове за ASUS TF[/h]
_____________________________________________________________

PRIME v1.7
PRIME v2.0.4 & 2.0.7[27/10/2011]
Revolver v3.7.3 [27/10/2011]


[h]ЕКСТРИ![/h]
_____________________________________________________________

3G Toggler - за да ползваме 3G USB модеми
Shortcut списък на Док-а
Цитирай
Аксесоари
#2

[h]
Това е ръководство за руут на Asus Transformer (TF) TF101
[/h]

Скрипта е осигурен от Brk (XDA) и може да руутне HC 3.2 за региони: WW, US, TW, TB, DE



[note=Автора]Както обикновенно използвайте всичко на свой собствен риск. Може да отворите скрипта за да видите какво прави (тук няма трикове). Ако намерите бъг, моля осведомете за това в оригиналната тема в XDA.[/note]

Ако операционната ви система е Linux не можете да руутнете с този скрипт, за това използвайте този: Universal root for stock firmware. Той прави всичко много, много просто.

[note=Автора]Моля прочетете всичко от горе до долу преди да предприемате нещо. Този метод е проработил за много хора, ако не работи при вас, това е така, защото сте допуснали грешка някъде в целия процес. Ако стане фал, прочетете всичко отново и започнете от начало.
[/note]
  • Разархивирайте файла, кликнете 2 пъти върху "Brk.RootKit.bat" и следвайте менютата.
  • Прочетете About/FAQ опцията в menu-то за инструкции.

Имайте в предивд, че трябва да инсталирате APX драйверът (папка с драйверите е включена в архива) защото ADB има нужда от комуникация с вашия пад.

За да инсталирате APX driver-а:

1. Изключете вашия пад
2. Свържете пада към компютъра (Windows)
3. Натиснете Volume UP + Power Button едновременно
4. Windows ще издаде звук, че е намерен нов хардуер
4.1. Екрана ще остане изключен/черен
4.2. Намерете прозорчето "searching for driver" в windows
4.3. Цъкнете на опцията, която спира търсенето на драйвери.
5. В контрол панел отворете System>Hardware devices
5.1. Наметете жълтата икона с удивителна, казвща APX
5.2. Натиснете десен бутон на мишката и изберете Update driver
5.3. В съветника изберете опцията да намерите сами драйвера
5.4. Посочете driver-a ot папка usbpcdriver
5.5. Оставете windows да инсталира apx driver-а
6. Вече може да продължите със самия скрипт

Този метод не работи за B70 revision Пад-ове
Бележка: някои потребители докладваха, че с този скрипт са успели да руутнат падовете си. Изглежда някои падове с B70 rev. нямат новия bootloader.

Стари версии:

За HC3.1 и HC3.2 beta
V5 beta 6 update:
За хора с руутнат 8.4.4.11 е лесно да флашнат 8.6.5.6 US or 8.6.5.6 WW на Roach CWM zip update (Препоръчвам го!).

Ако имате руутнат 8.4.4.11 с CWM Recovery и настоявате да използвате този метод за ъпдейт на пад-а си, за да имате ОТА ъпдейти, вие се нуждаете само от възстановяване на stock Recovery и не е нужно да възстановявате stock boot. След това може да инсталирате OTA upgrade и тогава ще можете да руутнете с този метод.

V5 beta 6 download:
Линк за сваляне: v5 beta 6 here

Ако имате друга версия (пр. HC3.1), моля първо ъпдейтнете до HC3.2

Ако вашия пад е WW (8.6.5.7) v6.2.1
Download Brk.RootKit_WW v6.2.1

Ако вашия пад е WW (8.6.5.9) v6.3
Download Brk.RootKit_WW v6.3

Ако вашия пад е US (8.6.5.6) v6.1
Download Brk.RootKit_US v6.1

Ако вашия пад е US (8.6.5.9) v6.3.1
Download Brk.RootKit_US v6.3.1

Ако вашия пад е TW (8.6.5.6) v6.1
Download Brk.RootKit_TW

Ако вашия пад е TB (8.6.5.7) v6.2
Download Brk.RootKit_TB

Ако вашия пад е DE (8.6.5.9) v6.3
Download Brk.RootKit_DE v6.3


Как да руутнете – Бързо ръководство:

1. Сложете пада си в APX mode и изберете опция 1 за да направите backup на вашия текущ boot.img и recovery.img (препоръчително)
2. Изключете пад-а и рестартирайте в APX отново
3. С вашия пад в APX mode изберете опция 3 за да инсталирате unsecure boot.img и/или CWM recovery (по избор)
4. Рестартирайе вашия пад в android OS
5. Отидете в settings>applications>development и маркирайте USB debugging
6. Проверете дали ADB работи с опция 6
7. Изберете опция 4 за да инсталирате superuser binary и superuser.apk
8. Изберете опция 5 за да инсталирате busybox
9. Рестарт
10. Готово. В приложенията си трябва да видите приложение наречено superuser. Опитайте с програма, която има нужда от руут (пр. titanium backup) и проверете дали тя ще иска да получи root права.



[Изображение: Brk%20TF%20root%20script.jpg]


Темата в оригинал: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1185104
Цитирай
#3

[h]PRIME! v1.7[/h]


[h]Това е tweak-нат стоков ром (HC 3.2) за Asus Eee Pad Transformer TF101[/h]

Този ром е в процес на доработване и всякакъв feedback в оригиналната тема ще бъде оценен. Направен е от стоковия ром и има някои добавени оптимизации. Както обикновенно при инсталиране на всеки ром, моля погрижете се да следвате инструкциите внимателно.



Поради промени направени в launcher-а на 1.7 може да се получи черен фон след първия старт. Wallpaper picker може също да дава force close. Рестарта ще реши този проблем.


Дедайли на рома:
  • Android 3.2
  • GPS - V1.5.0
  • WiFi - V5.2.53
  • Bluetooth - V6.19
  • Kernel - 2.6.36.3
  • Build - HTJ85B.prime_epad-1.7-20110804
  • MobileDock Firmware- EP101-0209 (Пита за инсталиране при първото стартиране ако се изисква)
Download линкове: – Основен ром

PRIME! v1.7 - Alternate Link - Alternate Link 2 - Alternate Link 3

Torrent Link – Благодарение на Aligatro и WoodburyMan

MD5 сума: c30c353e61d89c94437c3218723908c6



NVFLASH VERSION - Includes CWM 3.2.0.1

http://www.sdx-downloads.com/devs/roach2....7.tar.bz2
MD5: 35b5add545a775e932ec5b44e7653c9a

Предни версии:

Вижте тази тема


______________________________________________________________________


[h]ЕКСТРИ ЗА РОМА[/h]

Цитирай
#4

[h]
NVFlash
[/h]

Ще ви представя метод, чрез който може да си ън-брикнете таблета или ако искате просто директно да му инсталирате РОМ с постоянен руут без много главоболия и чуденки Smile

Нуждаете се от NVFlash за съответната операционна система:

За Windows

За Linux

Свалете nvflash версията на ром Prime 1.8

Инструкция:

1. Разархивирайте NVflash на вашия компютъра.

2. Разархивирайте самия ром в папката където сте разархивирали Nvflash. Уверете се че файловете се намират в основната папка (пр. /nvflash) и не са в подпапка.

3. Свържете таблета и компютъра с помоща на USB кабела и задръжте бутони Volum UP + Power. Екранът ще остане загасен и на компютъра ще даде сигнал за USB устройство. Игнорирайте съобщението.

4. (Само за windows) Отворете “Device manager” и намерете устройство „APX”, което ще е с удИвителен знак. Натиснете с десен бутон върху него и изберете „update driver”. Изберете ръчно драйвера и навигирайте до папка /usbpcdriver намираща се в архива горе и изберете да се инсталира драйвера.

5. Щом драйвера е инсталиран, ще видите на екрана на таблета, че той вече се намира в APX mode.

6. Стартирайте download.sh (за Linux) или download.bat (за Windows) и изчакайте докато всичко се флашне.

7. Готово. Вече имате инсталиран Ром, руутнат таблет и с последна версия на Clockwork mod.


За по-нагледно, можете да изгледате филчето, което колегата от tabletroms.com e направил:

[video]http://www.youtube.com/watch?v=VMHXeYMgP...r_embedded[/video]
Цитирай
#5

Обяви за продажба могат да се публикуват единствено и само в раздел Търся/Предлагам, ако желаете може да публикувате обявата си там, като спазите правилата на раздела.
Цитирай
#6

Перфектна тема Smile а ще можеш ли да опишеш как се пуска видеото на скайпа,във xda пишеше че трябва да си със някакъв нов софтуер за да ти работи Smile

http://xbox360-bg.net
Skype: polkovnika2,HTC One X,Sonyericsson x10i,Nokia 2x 5800xm,N 96,95,73,..,
Цитирай
#7

polkovnika2 написа:Перфектна тема Smile а ще можеш ли да опишеш как се пуска видеото на скайпа,във xda пишеше че трябва да си със някакъв нов софтуер за да ти работи Smile

Скайп/скайп Видео си работи на стоковия фърм. Няма нужда от нищо допълнително в момента. Тествано.


Една информация за тези които се чудат:

Тъй като стоковия ASUS keyboard не поддържа БГ език за писане с Док-а, Bulgarian Keyboard 2 работи перфектно.

Това го казвам във връзка, че някой във форума беше споделил, че не е възможно да пишеш с Док-а на БГ.
Цитирай
#8

Я да те питам за дока, че още се чудя има ли смисъл да го купувам. Когато е с дока до каква степен се доближава като усещане при работа до лаптоп.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай
#9

reaper22 написа:Я да те питам за дока, че още се чудя има ли смисъл да го купувам. Когато е с дока до каква степен се доближава като усещане при работа до лаптоп.

Ами, усещането е като Нетбуук. Все пак не мога да го сравня с 16.3" ми Вайо.

Като нетбук, но малко с мауспад-а трябва да се свикне. Иначе си е доста удобна за да работиш с андроид. Има си доста шорткътове за различни финкции.
Цитирай
#10

И аз влязох в отбора - за първите два дни най-важното нещо, което ми направи впечатление на мен, е батерията.
Много яка за такъв размер екран и капацитет на батерията :bow:
Влезе ми обаче една прашинка като точица в долния десен ъгъл - как да я извадя :unknw:
Не е пиксел, защото се вижда и на изгасен екран. Не съм ползвал таблета някъде в много запрашена среда, разнасях го в джоб на една лаптопска чанта, освен там да се е намърдала прашинката. Обаче мен си ме дразни - хем знам, че не е пиксел, хем само там гледам и понеже се личи на бял фон в браузъра - много ме нерви Confusedtupid:
За филми - много качествена, контрастна картина - с много добър ъгъл на виждане. Досега съм пробвал само със 720p филми, ще видя дали ще отлепи с 1080p. :cheers:
Страхотни впечатления оставя и реакцията на капацитивния екран.
GPS-а позиционира адски бързо, WiFi-а хваща много добре.
Дойде с Андроид 3.1, много бързо ме информира, че има ъпдейт, след като му сложих зарядното за има няма 5 минути си се ъпдейтна до 3.2.1 :proud: Не съм руутвал.

Това са ми първите впечатления, все пак темата си е точно за този страхотен таблет :cheers:

Asus Transformer TF101
Цитирай
#11

Браво! Добре дошъл в отбора. Виждам, че и кучето ти му се радва. Smile

Това за прашинката си е кофти. Аз не мога да разбера от къде пък може да му влезе тази прашинка. Единствени мисълта ме навежда на това да е влезнала в завода и чак когато ти си го отворил, ползвал, поразклатил и да е дошла под стъклото. Чудя се ако го раздрусаш добре дали няма да се прибере обратно Big Grin

В xda, четох един пич, че се опитвал да отваря таблета и беше си нанесъл няколко дребни щети...основно по пластмасовите части, тъй като е нямал точно обходимите инструменти.

Ако го занесеп в някой сервиз може и да могат да ти го отворят, тъй като те има необходимите пластмасови шпатулки и тем подобни.

Въпреки това, много хора там се оплакват, че след сервиз в Асус им връщат таблетите (доковете) със следи от отварянето. Което ме кара да си мисля, че този таблет е запечатан и не е помислено за бъдещото му отваряне Big Grin

Дано на никой да не му се налага.

Честито пак и ако решиш да руутваш или нещо друго, ще помагаме ако можем (е, ако изобщо може да ти се руутне твоята партида де)
Цитирай
#12

Определено никой няма да го отваря, тя сама ще се разнесе в някой хубав момент, надявам се :proud:

Asus Transformer TF101
Цитирай
#13

Момчета и аз реших да си купя този таблет, още от първия път ми грабна окото. Също му взех и клавиатура Smile Понеже за първи път работя с Андроид ми е така да го кажем малко трудно с оправянето. Например вчера тръгнах да си търся Live wallpapers но повярвайте ми не намерих нито един добър от Андроид Маркета Sad Същото е и с игрите, някои от тях ми излизат с ужасно качество просто Cry Та може ли някой от вас, който вече има сериозен опит с таблета да даде пе някой линк за добри Live wallpapers и за някоя игра (най-много ми трябва Фифа 2012 или някоя от предишните). Търсих и уникалната програмка която като вали навън прави така че и на екрана ми да излизат капки. Свалих една но просто тревата бе направена много гадно и като цяло самия дизайн. Нека ако знаете и точната програма ако може да я пуснете. И последния ми въпрос е как мога да включа GPS- са на таблета но да не точи интернет. Опитах с Navigation която имам в самия таблет но без нет не бачка, а това не ми върши работа защото искам като тръгна на път за Гърция да кажем да си ми говори по целия път и да ме напътства.

Благодаря предварително и поздрави на всички избрали да си купят тази уникална машина.
Цитирай
#14

Мерси и честито и на теб Big Grin

Не ползвам Livea llpapers и за това не мога да ти дам акъл.
Относно игрите, виж разгледай се тук из форума в раздел игри.
За навигация пак може да погледнеш в този форум в раздел Gps.
Приложението Beautiful widgets има опция да ти показва при отключване на екрана метеорологичното състояние.
Цитирай
#15

Здравейте, много се радвам да кажа, че и аз съм горд собственик на Трансформерс Smile Няма да описвам как се чуствам, вие знаете, но малко офф топик Offtopic
Бях в англия и търих по магазините трансформери и един консултант в началото не ме разбра, но след като му обясних че е таблет като иПад той се осети и ми възкликна "OOOO Asus Transformer, i thought you were looking for some f**king giant robot!!" Smile
Както и да е, за жалост имам проблем, който мисля че доста хора са го изпитали, и след като се поразрових във форума тук видях че и други устройства имат подобен, а имено-
-десния говорител ми свири по слабо от левия, и като цяло трансформера свири доста тихо. кажете ми как да оправя звука, да свири еднакво силно с двата говорителя, и като цяло да засиля звука.
друго, преди 2 дена говорих за първи път с трансформера по скайп и хората се оплакваха че ме чуват малко кофти, но не съм натрупал опит да кажа нещо повече, и все пак ако има фикс (маги малки тайни) споделяйте
мерси много, поздрави на всички :tease: :tease:
Цитирай
#16

Хаха, човека не те е разбрал, защото има разлика между трансформър и трансформърс Lol

По въпроса с колоните. Трябва ти руут и http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1118010 този фикс.

За Скайп, не знам. 2 пъти за тест съм пробвал да говоря но не са ми казвали отсреща, че не чуват добре.

Може да има значение, че съм с ром и къстъм кернел.
Цитирай
#17

GH0STFACE написа:Мерси и честито и на теб Big Grin

Не ползвам Livea llpapers и за това не мога да ти дам акъл.
Относно игрите, виж разгледай се тук из форума в раздел игри.
За навигация пак може да погледнеш в този форум в раздел Gps.
Приложението Beautiful widgets има опция да ти показва при отключване на екрана метеорологичното състояние.


Честито и от мен! Да Beautiful widgets добро решение за wallpaper, а колкото до нави,аз съм с Sygic Aura 3.0 и съм адски доволен

NOKIA 6600, NOKIA E51, HTC KAISER , ASUS TRANSFORMER 16GB ICS 4.0.3 STOCK, HUAWEI Honor 3C stock b148, TCL Idol x s950
Цитирай
#18

Някой знае ли дали се очаква ъпдейт на таблета до ICS 4.0? Ако да кога горе долу ще е?

GALAXY S2
Цитирай
#19

Никой не знае, а и да има няма да е скоро. Минимум догодина.
Цитирай
#20

Поразрових се малко, вижте какво открих: http://www.mobilenews.bg/bg/articles/vie...alizacija/

Все пак знаем, че ще има Smile

Ето и още 1 линк: http://androidcommunity.com/asus-eee-pad...-20111019/

GALAXY S2
Цитирай
#21

otnovo se izvinqvam za latineca,
predi vreme kato si tarsih transformera, bqh vidql che ediniq prodavach be6e napravil, flashnal ne6to si na klaviaturata i kaza che bila o6te po funkcionalna
znaete li za kakvo stava duma i ot kade moga da namerq podobreniq za klaviaturata
Цитирай
#22

Не мога да си представя какви пък може да са тези подобрения.
Може да е имал в предвид, че някакъв ъпдейт е бил инсталирал.
Цитирай
#23

Има ли вероятност да се брикне таблета за винаги от тези Ромове, а и също така гаранцията не отпада ли след като се сложи модифициран софт. Може ли по късно да се върне обратно до оригиналния софт?

GALAXY S2
Цитирай
#24

Може, като си направиш нандроид бекъп преди да си сложиш първия ром.
Иначе да, гаранцията се предполага че отпада.
Шанса за брик клони към нула, ако спазваш инструкциите.
Цитирай
#25

Моя таблет е чисто нов не мисля да му махам гаранцията още от сега. А немога ли ако сложа някой ром и съм бекъпнал оригиналния софт да го върна кън него и така да го занеса на сервиз ако му има нещо?

GALAXY S2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)