Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Смяна на IP адрес на камера
#1

Здравейте. Търся програмка като МЕНИДЖЪР УСТРОЙСТВА или друг начин за смяна на адрес на камера. Имам NVR с една камера и чакам втора от Китай чийто ip адрес е като на първата 192.168.1.10. Питах китаеца да ми смени адреса и да завършва на 11 или 12 но не съм сигурен дали това не се прави единствено в мрежата в която използвам камерата. Та да ме светнете по въпроса че ми е интересно да си го правя аз.
Поздрави.
Цитирай
Аксесоари
#2

От твоя лан се прави.
Например вариант е от рутера ти 192.168.1.1 да ѝ зададеш желания от теб айпи адрес 192.168.1.11., ако го има като възможност в control panela на рутера ти, задава се по MAC адрес на камерата.
Друг вариант влизаш през броузер в графичния интерфейс на новата камера, когато старата е изключена, и от там го сменяш ако има опция за preferred ip.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

Pixel 5
iPhone 15 Pro
Цитирай
#3

Рутера е от Виваком и менюто му е орязано някакво, ама пък мога да се обадя през оператор и да ги накарам да го сменят, ако става. Гледах в нета че през програма на компа се прави смяна. А като дойде камерата ще видя какво има
Цитирай
#4

Ако го няма в DHCP client options на рутера, тогава пробвай през камерата, но старата трябва да е изключена, ако ще даваш същото айпи.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

Pixel 5
iPhone 15 Pro
Цитирай
#5

Първо ще пробвам със старата. От Кассаба системс я купих, би трябвало да е по добра и ще видя да сменя нейният адрес първо
Цитирай
#6

От менюто на NVR-а се прави, след като се свържеш към камерата с настоящия и адрес, можеш да го смениш. Поне при HIKVISION и Dahua е така.

Вечния бетатестер!
Цитирай
#7

Ще поровя но досега видях само ай пито на nvr а в неговите настройки, по скоро колегата по горе ме подсети през браузъра да видя какви възможности има софта на камерата

(2017-08-27, 20:04:25)Marcus написа:  От менюто на NVR-а се прави, след като се свържеш към камерата с настоящия и адрес, можеш да го смениш. Поне при HIKVISION и Dahua е така.

Прав си колега, и при TRX се оказа така. 
Да не пускам друга тема, имам чудене какво се случва ако свържа на един монитор с два входа DVI и VGA- компютър и NVR едновременно. Сега местя кабела от компа към NVR а и обратно. 
Сигурно ще купя телевизор но дали има някакъв шанс да изхитрея с монитор само. В нета не намерих нищо .
Цитирай
#8

Какво искаш да се случи? От менюто на монитора се избира от кой вход да показва сигнал. От там се сменят. Иначе има монитори с picture-in-picture и може в едно малко прозорче да ти показва картината и от другия вход. А може да си пуснеш програмата на двр-а или през браузъра на компютъра и от там да ги гледаш.
Цитирай
#9

Искам да ползвам компютъра и Nvr-а на един монитор. Не заедно двата, а с превключване на единия само. Сега вадя кабела от компа и го ръгам в Nvr за да преглеждам записите. Идеята е да не местя букси а да ги включа постоянно и да превключвам когато искам между двете устройства. Монитора е 22'' LG c DVI и VGA входове

Благодаря колеги, точно така става както писахте. С един от бутоните за настройки са сменят входовете.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)