Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi представи MiMix2 и MiNote3 на 11-ти септември!
#51

Сравнение с камерата на Ноте 8:



Цитирай
Аксесоари
#52

Много симпатично и компактно телефонче извадиха. По макъл на размнер от първия Микс.
Харесва ми... Ама няма да си го купя. Избора е направен

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#53

Невероятен телефон,много ми хареса.Само ако дисплея беше OLED...въпреки това е страхотен!
Някой има ли представа защо Mi Note 3 е по-смотан от Mi Note 2 ?!

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#54

Да защото вче ми микс е високият клас телефон

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#55

(2017-09-12, 08:52:10)Gosho223 написа:  Да защото вче ми микс е високият клас телефон

Това какво е Mi Mix 2 няма нищо общо с това какви са характеристиките на Note 3
Цитирай
#56

Общо взето прецакаха представата за Note серията.Така го виждам аз.Какво пречи и Note и mi Mix да са висок клас?Различават се и без това на външен вид.Микса им е безрамков.Galaxy S8/S8+ и Note серията им как са от висок клас и двата?Не беше редно да слагат тоя среден клас процесор във Mi Note 3..

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#57

(2017-09-12, 08:11:41)vesoisthebest написа:  Невероятен телефон,много ми хареса.

В общи линии,това е selling point/'s-a при този телефон - визията и цената.И донякъде софта,ако сте фенове на MIUI.
Камерата не е нищо впечатляващо и,ако под снимките не беше написано коя е от Mi Mix и коя от Mi Mix 2,изобщо нямаше да разбера.Това обаче едва ли е изненада за тези,които следят моделите на компанията.
Ако търсите атрактивен дизайн и премиум материали на добра цена,то покупката е оправдана.Ако обаче искате и нещо отгоре като например "камера",то не това е модела.
Цитирай
#58

(2017-09-12, 10:54:11)TheLegend22 написа:  В общи линии,това е selling point/'s-a при този телефон - визията и цената.И донякъде софта,ако сте фенове на MIUI.
Камерата не е нищо впечатляващо и,ако под снимките не беше написано коя е от Mi Mix и коя от Mi Mix 2,изобщо нямаше да разбера.Това обаче едва ли е изненада за тези,които следят моделите на компанията.
Ако търсите атрактивен дизайн и премиум материали на добра цена,то покупката е оправдана.Ако обаче искате и нещо отгоре като например "камера",то не това е модела.

Правилно,просто споделих,че ми харесва а не че ще го купя.Шанса ми за покупка е просто нулев.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#59

Аз пък 110% ще го купя, макар и батерията силно да ме притеснява. Всичко друго е топ.
А относно камерата няма как с този си сензор да е лоша, колкото в първият микс. И като гледах по-горното сравнение с нот 8 то разлики между 2-та не видях.
В  али-то вече го напускаха на по 600 евро за най-малката версия
А относно Нот 3, то няма смислъл да го правят с топ хардуер, като на микса. Щото ще трябва да го пуснат на горе долу същата цена, а кой ще вземе 5.5 инчов телефон с размерите на 6 инчов такъв, при  условие че  и големият  е на същата цена и са от един производител- еднакъв софтуер
Резнаха малко процесора, оставиха го с големи рамки, но му свалиха значително цената. Пак при същите търговци, сега цената му е с 250$ по-малко от на Микса
Цитирай
#60

Екстра е камерата, съвсем нормални и хубави снимки като за телефон. Ясно е, че истински добри снимки могат да се направят само с фотоапарат, поради чисто физичните закони.

За покупката спред мен е добре да се изчака поне един месец, а най-добре два. Сега реселърите са сложили абсурдно високи надценки. Нещата бързо ще се успокоят, когато има достатъчно наличности от телефона.


Цитирай
#61

@rumo, 600 Евро за малката версия, при обявена цена около $500? Яко товарят цената търговците в началото.
 
   

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#62

Едно въпросче какво е различното при всяка версия само паметта ли или и нещо друго ако е само паметта значи ще е супер

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#63

^  Само паметта е различна.


Цитирай
#64

Е аз няма да го взимам утре, а в някой по-хубав ден Smile

Да, само версията на рома е различна иначе рама е все 6гб
Изключение прави най-голямата версия, която ще е с 8гб рам и 256ром. Тя ще е изцяло керамична и ще има вариант в бяло и черно, докато тези "по-малките" ще са с кермично тяло, но с метална рамка и и само черни.

По-добре е да има метална рамка, щото първият микс, който е с керамична е нудържим в ръка. Държа го, стискам го и пак тръгва да да пада. Метала ще подобри захвата значително. А и рамката има голямо отношение за звука. Тази технология, която без стандартен говорител за слушалка, ползва отражението на звука от рамката и от там по дисплея.
Надявам се новият вид рамка да повлияе добре на разговора, щото с първият определно на моменти имаше проблеми с качеството му
Цитирай
#65

В първите ревюта в Yuotube вече казаха, че проблема със звука е решен и е значително по-силен от първия модел. Все пак Xiaomi точно там много са наблегнали със специално разработения звуков канал и резултатите са отлични!


Цитирай
#66

(2017-09-12, 16:13:15)rumo написа:  По-добре е да има метална рамка, щото първият микс, който е с керамична е нудържим в ръка. Държа го, стискам го и пак тръгва да да пада. 

Това предполагам е лесно решим проблем с един скин. Хем можеш да си го персонализираш телефона както искаш (:

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#67

На 6,4" като сложиш кейс, става вече бая големичко. Носих го постоянно в кожен гръб. Той си върви в комплекта и беше много качествен. Мисля, че и 2-ката има такъв кейс.
Хубавото на керамиката е че е по-твърда за драскане и мислех да не го крия и уголемявам, уви не става без кейс
Цитирай
#68

За това казах скин, не кейс. Скина не придава никакъв обем на телефона + го прави с по-добър захват.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#69

(2017-09-12, 18:38:27)rumo написа:  На 6,4" като сложиш кейс, става вече бая големичко.  Носих го постоянно в кожен гръб. Той си върви в комплекта и беше много качествен. Мисля, че и 2-ката има такъв кейс.
Хубавото  на керамиката е че е по-твърда за драскане и мислех да не го крия и уголемявам, уви не става без кейс

Прав си за твърдостта на керамиката - много е твърда и устойчива на драскане, но е трошлива. Аз лично не бих си купил изцяло керамичен телефон. При падане на твърда повърхност, дори от малка височина, ще стане на трохи. Просто характеристики на материала. Иначе е крсив и стои, като излят, но...

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#70

(2017-09-12, 19:57:02)emski_vas написа:  Прав си за твърдостта на керамиката - много е твърда и устойчива на драскане, но е трошлива. Аз лично не бих си купил изцяло керамичен телефон. При падане на твърда повърхност, дори от малка височина, ще стане на трохи. Просто характеристики на материала. Иначе е крсив и стои, като излят, но...

По принцип си прав. И аз така даже мисля. Но...
Да наклоним малко към офтопик, който има връзка с темата.

Essential Phone също е с керамичен гръб и преди няколко дни излезе дроп тест-а на Зак (JerryRigEverything) и от толкова хвърляне и пускане здрав остана точно керамичния гръб. Явно новите технологии напредват и керамиката използвана в телефони се оказва не толкова трошлива. Друг е въпроса, за тези безрамкови дисплеи...че веднага се чупят при падане.
Цитирай
#71

Телефончето е супер, обаче "тънките" рамки са далеч от тънки, няма нищо общо с рендерите. Дисплеят си има черни ленти отстрани и изглеждат по-дебели от Galaxy S8 Smile.

[Изображение: 21457498_10154613016676612_8440095432436...e=5A44BFB0]

[Изображение: 21641119_10154613016746612_5986886330565...e=5A482A30]

[Изображение: 21457497_10154613016811612_8920853713028...e=5A4A0CF7]

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#72

(2017-09-13, 10:05:01)stenlius написа:  ...Дисплеят си има черни ленти отстрани и изглеждат по-дебели от Galaxy S8 Smile.

Особено горната нали?
Иначе кой е този телефон на снимките? Определено това не е Mi Mix 2 ... Няма sound hole ... а дупката е ясно видима особено при тези снимки трябва да е там ...
https://youtu.be/Ib3x9apyHCw?t=131
https://youtu.be/iOnNXJs6FUU?t=83
http://prikachi.com/images.php?images/696/9181696q.png
[Изображение: 9181696q.png]
[Изображение: 9181696q.png]
Цитирай
#73

(2017-09-13, 11:23:40)bodonance написа:  Иначе кой е този телефон на снимките? Определено това не е Mi Mix 2 ... Няма sound hole ... а дупката е ясно видима особено

От светлината не се вижда добре. Вгледай се във втората снимка. Има точно същата дупка за говорителя.
Цитирай
#74

(2017-09-13, 11:28:50)GH0STFACE написа:  От светлината не се вижда добре. Вгледай се във втората снимка. Има точно същата дупка за говорителя.

Вглеждам се ... 9:11 ден преди представянето му ... На всички снимки ...
[Изображение: hugo-barra-xiaomi-mi-mix-2-photo-unboxin...00x750.jpg]
[Изображение: hugo-barra-xiaomi-mi-mix-2-photo-unboxin...00x750.jpg]
[Изображение: hugo-barra-xiaomi-mi-mix-2-photo-unboxin...00x750.jpg]

Е така ли не мръдна този часовник ... Дано да греша, Но всичко сочи за "конспирация" при това испанска Smile
Цитирай
#75

Идеята е ясна, 9 и 11, да показва на коя дата ще го обявят.
Часовника може на ръка да върне да показва този час...колкото и време да е продължала фото сесията.

Интересно е софтуера...не ми прилича на муй
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)