Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мнение за Нокиа 6?
#1

Здравейте, не ми е голям бюджета за нов телефон. Спрял съм се на Нокиа 6. Какво мислите като цяло. Ще го взимам от Виваком към сметката. Чудя се дали да не се напъна още малко, въпреки, че ми е над бюджета за J7 2017?
Цитирай
Аксесоари
#2

(2017-09-02, 14:25:33)Ghost4o написа:  ....Спрял съм се на Нокиа 6. Какво мислите като цяло...  
Като цяло ако си привърженик на чистия Android ще си доволен. В частност, ако те интересува, тема : цък

 
Цитирай
#3

Нищо ли неможе да се променя в интерфейса. Примерно белия фон на екрана с приложения? Предишния ми телефон беше Meizu m1 note, дали този е по добър като цяло?
Цитирай
#4

(2017-09-02, 16:45:40)Ghost4o написа:  Нищо ли неможе да се променя в интерфейса. Примерно белия фон на екрана с приложения? Предишния ми телефон беше Meizu m1 note, дали този е по добър като цяло?

В маркета има доста лънчъри,аз например вече на 3ти телефон(сега съм с Нокиа 6) използвам все един и същ.Телефончето като цяло не е лошо.

Samsung Galaxy ACE 2 4.1.2 Jelly Bean + Alcatel OT Idol 2 + Lenovo A 7000 + Nokia 6 + Nokia 8.1
Цитирай
#5

Взимаш телефон с чист Андроид за да му сложиш лаунчър - не те разбирам.

 
Цитирай
#6

Е ти не си купуваш чист андроид заради лаунчъра... той стоковия гугълски лаунчър като цяло е доста... зле. Нали, работи мазно и т.н. ама опциите за персонализиране са нулеви. Едно приложение не можеш да си скриеш от менюто.
За това Нова винаги е опция - гугълския лаунчър (с всичките му екстри, включително Google Now панела в ляво), с безброй опции за персонализиране (:

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#7

Според мен идеята на чистия Андроид е да си го направиш,както на теб(потребителя) е удобно.Без всички излишни неща които производителите на телефони добавят :0)

Samsung Galaxy ACE 2 4.1.2 Jelly Bean + Alcatel OT Idol 2 + Lenovo A 7000 + Nokia 6 + Nokia 8.1
Цитирай
#8

Днес разцъках една Нокиа 6. Изработката е на ниво. Всичко върви доста мазно и без грам лаг. Не смятам, че има нужда да му слагат каквито и други странични лаунчъри.

 
Цитирай
#9

Здравейте, колеги. Писах и в друга тема, защото не видях тази. Харесал съм си Nokia 6, но искам с 4GB Ram. Имате ли представа от кой по-известен магазин да си вземе, защото я намирам само онлайн и има ли този glance screen, и Led notiffication ?
Цитирай
#10

Някой може ли каже как се активира безжичния дисплей, защото не мога да си споделя екрана на телефона с тв-то. Като натисна на иконата за споделяне на екран от падащия панел ми изписва , че няма намерени устройства и няма горе в дясно опция да се активира безжичния дисплей , както има при други андроид телефони. Като отида на wifi direct  там ми намира тв-то , но по този начин неможе да се споделя екран. Също с youtube нямам проблеми предава съдържанието към тв-то. В гугъл не намерих никакво решение , а само някой , който има същия проблем ... https://forum.xda-developers.com/nokia-6...6-t3676004
Цитирай
#11

Някой, който има телефона и има досег с S7 може ли да направи няколко тестови снимки при еднакви условия ?
Цитирай
#12

От онзи ден съм с бета версията на андроид Орео 8.0.
Първите ми впечатления са, че батерията държи много по-малко, от колкото преди, има промяна в приложението на камерата, но новия начин за "воден знак" не ми допада и след като направиш снимка не можеш да я отвориш директно от приложението на камерата, освен ако нямаш "гугъл снимки"... 
Нямаш опция колко забързано или колко забавено да записваш видео клип, на автоматичен режим с включена светкавица, прекалено светли стават снимките, ако снимате нещо от близо. 
Като цяло съжалявам за това, че си сложих бета версията и сега не знам поради каква причина, не ми изпращат старата андроид версия...
Хранилището е променено, няма опция "изтрий кеш", а забелязах, че доста се трупа и заетата памет се увеличава... Единствено може на всяко едно приложение по единично да се изчиства кеша... 
Преди с плъзгане нагоре с пръст се отваряше менюто, а сега трябва да натиснеш върху стрелкичката иначе не става, също не ми допада... 
Изчезна настройката за Dolby...
При известие, няма единица в червен кръг върху иконката на съответното приложение, а им точка в цвета на иконката, която трудно се забелязва, а понякога дори не се появява...
Общо взето само минуси от новия андроид... Дано по скоро да пуснат официалната версия и да ги изчистят тези поне за мен проблеми Smile

Sony xperia, Asus memo pad hd7, Motorola Moto G, LG K10 K420 
Цитирай
#13

dolby ще има в баш ореото менюто се отваря като плъзнеш нагоре някаде по екрана но не от нав бара кеша май можеше да го чистиш от приложението поддръжка

𝕊𝕒𝕞𝕤𝕦𝕟𝕘 𝔾𝕒𝕝𝕒𝕩𝕪 𝔸𝟝𝟜
Цитирай
#14

Как се справяте със снимките вечер или на слаба светлина... Аз съм с бета версия на Орео, светкавица се засилва когато си пожелае сама, независимо от светлината... Най-често свети само в жълто и снимките стават много тъмни и много бледи цветове.
Ужасно много съм разочарован от камерата на нокия 6... Предишния ми смартфон беше Lg K10 2016г. снимките са в пъти по-добри...??

Sony xperia, Asus memo pad hd7, Motorola Moto G, LG K10 K420 
Цитирай
#15

(2018-01-17, 18:48:04)mrysna_usta написа:  Как се справяте със снимките вечер или на слаба светлина... Аз съм с бета версия на Орео, светкавица се засилва когато си пожелае сама, независимо от светлината... Най-често свети само в жълто и снимките стават много тъмни и много бледи цветове.
Ужасно много съм разочарован от камерата на нокия 6... Предишния ми смартфон беше Lg K10 2016г. снимките са в пъти по-добри...??
До колкото четох някъде,ще пуснат ъпдейт за камерата,да не е гугалската на всички нокий.Явно хората не са очаровани от камерите

Изпратено от моят TA-1012 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#16
Thumbs Down 

Здравейте имам Нокла 6 от почти два месеца и след последния ъпдейт до 7.1.2, компилация 00WW_3_700_SP03 нещо се бъгяса отключването и завъртането на дисплея. При всяко отключване с пръстов отпечатък ми иска и пин, парола или фигура, без значение с кой пръст съм направил отключването. Дайте идея как да се справя, ще го изтърпя още малко и ако не мога да го оправя се връщам на Хуавей или Самсунг. За камера използвам приложението Snap и съм по-доволен от снимките...

Huawei Mate 20 pro + Samsung S21 5G 256gb
Цитирай
#17

Много е възможно след такъв ъпдейт да се налага връщане до фабрични настройки.
Цитирай
#18

(2018-01-29, 11:27:46)b_bojilov написа:  Здравейте имам Нокла 6 от почти два месеца и след последния ъпдейт до 7.1.2, компилация 00WW_3_700_SP03 нещо се бъгяса отключването и завъртането на дисплея. При всяко отключване с пръстов отпечатък ми иска и пин, парола или фигура, без значение с кой пръст съм направил отключването. Дайте идея как да се справя, ще го изтърпя още малко и ако не мога да го оправя се връщам на Хуавей или Самсунг. За камера използвам приложението Snap и съм по-доволен от снимките...

Ми направи си корекция от настройките пак и виж как ще е.
Цитирай
#19

Не става от настройки, вкл. и изкл. завъртането без никакъв ефект. Пробвал съм и откл. със сензора, други пръсти, същия ефект 0. А забравих да кажа, че телефона е МЕНТЕлски...

Huawei Mate 20 pro + Samsung S21 5G 256gb
Цитирай
#20

(2018-01-30, 09:18:18)b_bojilov написа:  Не става от настройки, вкл. и изкл. завъртането без никакъв ефект. Пробвал съм и откл. със сензора, други пръсти, същия ефект 0. А забравих да кажа, че телефона е МЕНТЕлски...

Знам, че е крива работа, но пробвай със заводски настройки. Ако не помогне мисля, че сервиз е другото решение, колкото и неприятно да е.
Цитирай
#21

Със заводски стана, оправиха се и отключването и завъртането на екрана. Кофти, че трябва пак всичко да си инсталирам....
Благодаря!!!

Huawei Mate 20 pro + Samsung S21 5G 256gb
Цитирай
#22

Като цяло доволни ли сте от тази Нокиа 6 , даите повече впечатления и ако може също да кажете батерията как се държи?
Цитирай
#23

(2018-02-06, 08:08:05)bog_dan написа:  Като цяло доволни ли сте от тази Нокиа 6 , даите повече впечатления и ако може също да кажете батерията как се държи?

Общи впечатления за около месец и половина ползване:
Хубав дизайн и удобен за ръката
Чист Андроид - персонализираш го според твоите потребности
Бързо сърфиране без лагване - особенно на 5GHZ. Бих казал, че добре се справя и когато е на мобилни данни.
Искам да подчертая, че телефонът може да се свръзва и с 5 GHZ мрежи! Никъде в характеристиките му неможах да намеря тази информация. Отделно, че и консултантите в Теленор не знеха.
Зареждам го на 3 дена, като по цял ден е вързан към мобилните данни и поне от 3 до 4 часа сърфиране.
Цитирай
#24

Днес получих ъпдейт за андроид 8 TA-1003


Цитирай
#25

(2018-02-09, 19:54:12)dany2001 написа:  Днес получих ъпдейт за андроид 8 TA-1003
Супер,дай оценка след ъпдейта,като батерия,бързина и т.н и ми е най-интересно да видя можеш ли да триеш снимки от google photo на sd картата запаметени,че с моята Нокиа 8 не може,трябва през файлов мениджър да ги трия.

Изпратено от моят TA-1012 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)