Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Root] Swapper
#1

Swapper
Приложението създава суап файл на вътрешната памет на телефона. Според мен е много полезно за телефони с 1гб рам, които нямат суап по дефолт.

Moto E2 XT1524 / Stock 5.1 / Squid TWRP 3.0.2-r1
Цитирай
Аксесоари
#2

В момента нямам руутнато устройство и не мога да разгледам приложението. Но гледах и клипчета в интернет и пак не мога да разбера каква функция точно изпълнява. Да разбирам ли че ако имам 1гб рам може да станат 2гб или ?
Ако може малко разяснение за приложението.
Благодаря!
Цитирай
#3

Аз не съм много наясно, но ето какво мога кажа от прочетеното в интернет.
Рам паметта си остава 1гб, но когато има суап файл Андроида прехвърля неактивни мб от рам паметта във суап файла и така остава повече рам памет за кеш.
Аз лично си сложих 252мб суап и резултата е, че мога да имам повече отворени приложения едновременно без да презареждат.
Swappiness от 0 до 100 определя как Андроида да използва суап файла. При 0 е изключено а 100 означава максимално използване на суап файла. Аз когато си създадох суап файла преди два дена и swappiness беше на 100, но това според мен не е добра идея и го намалих на 60, а по късно и на 50, но не съм много сигурен дали е променено, защото не съм рестартирал телефона.
За да разберете дали имате суап инсталирате приложението Memoryinfo & swap file check

Moto E2 XT1524 / Stock 5.1 / Squid TWRP 3.0.2-r1
Цитирай
#4

След известно време ползване забелязах, че при рестарт автоматичното създаване на суап не работи. Файла който е създаден преди рестарта си седи и трябва да се изтрие, след което може да се създаде нов. В момента съм задал 510 мб и swappiness 60.
Сега видях че има ъпдейт от преди два дена и може би проблема е решен, незнам защото като забелязах този проблем изтеглих кракната версия, заради възможността да избера друга директория, но се оказа, че избора е само между външна и вътрешна памет.

Moto E2 XT1524 / Stock 5.1 / Squid TWRP 3.0.2-r1
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)