Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiomi Redmi 4X - Най-добрия бюджетен смартфон към 15.09.2017 год, Мнения и пре?

Че как така ти ще имаш цели 2 часа повече? Да не би да си направил някакви оптимизиращи настройки за които не е известно на всеки че тр да се правят. Гледах една тема на suffer за настройки за оптимизация на батерията ама още не съм ги сравнил с мойте... 
Според мен 2 часа самного голяма разлика за еднакви телефони. Въпреки това усещам че батерията ми държи повече, поне с половин ден, да не кажа цял. Не съм играл игри тия дни а снимката е от сега.
Redmi 4x MIUI9


Прикачени файлове
.png Screenshot_2017-11-27-23-11-56-512_com.miui.securitycenter.png Размер: 39.43 KB  Сваляния: 42

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Аксесоари

На 8 батерията беше доста неадекватна като издръжливост(при мен) сега вече се оправи.Нямам никакви тайни настройки,които да споделя.Съвсем обикновен потребител съм.Игри 4-5 пъти в месеца,останалото е нет със стоковите настройки.Имам вързани акаунти на гугъл и Ми-то,ако има значение.Ако мога да помогна с нещо,ще се радвам

Определено след ъпдейта батерията издържа повече. Загадка остава, обаче, дали е от 7-цата на Android или от 9-ката на MIUI-то?!

7цата я имаше и на миуи 8 - последния стейбъл

(2017-11-28, 08:57:27)patronaroker написа:  Определено след ъпдейта батерията издържа повече...
Така е, и при мен се наблюдава известно подобрение в тази насока. Като се оптимизират някои неща, резултата е ясен.

 

Да постна и аз първия си резултат:
[Изображение: 734e13fea28e824523f7a3d34c31b7b1.jpg]
[Изображение: 2e1489a3ebbb1b9c244c7d122e0147d8.jpg]

За статистиката ще се включа и аз. [Изображение: 5a0a0b8cece12652ddf6c71e7b2b6317.jpg][Изображение: ca5b4006aff8691747cdd25f00c8c751.jpg][Изображение: 37e1c52155c95c48d26923e3c89ae74c.jpg]

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

Нещо не ми харесват мойте резултати спрямо ваще, ама като дойде време да го зареждам ще направя пак сравнение и "ревю" на мойта батерия. Тея дни не го ползвам много и сега е на 42% за 2дни и 10часа, което пак не може да се каже че е зле, значи още 2 дена ще е жив ако не го ползвам много много.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]

    Нормално ли е две от системните приложения на Андроид да дърпат толкова енергия? При Вас кои приложения са най-енергоемки?

Хрома ти дърпа много, гледам. То зависи и как го ползваш де, ама защо не го деинсталираш за едно зареждане и да го замениш с друг (примерно Opera)?

то въпросът е много отворени табове и оставяне на заден план. Като цяло MIUI браузъра никак не е зле, за хора, които нямат кой знае какво да синхронизират

(2017-11-28, 12:55:56)dobs7z написа:  Хрома ти дърпа много, гледам. То зависи и как го ползваш де, ама защо не го деинсталираш за едно зареждане и да го замениш с друг (примерно Opera)?
А защо не и със стоковия mi браузър направо?

 

(2017-11-28, 12:59:40)suffer написа:  то въпросът е много отворени табове и оставяне на заден план. Като цяло MIUI браузъра никак не е зле, за хора, които нямат кой знае какво да синхронизират
Не съм със стоковия лаунчер, а с Nova. Нещо не мога да свикна с Miui-то. На предишния ми телефон, системните от Android бяха с доста по- ниска консумация. За Chrome знам, но за система Android и другото дали е нормално?

Аз ползвам xiaomi.eu и по-малко от 14% не съм виждал "Системно от Андроид" - става дума за Redmi4X. До сега бях с 7.9.21 xiaomi.eu, но вчера реших да флашна последния 7.11.23 и съжалявам. "Системно от Андроид" ми е 36%, за една вечер падна батерията с 10%, преди най-много 1%. Преди флаша и веднага след него правя Wipe на кеша и далвик. През деня направих още един Wipe, защото батерията видимо заминава. Ще го тествам след зареждане как ще е, после ще пробвам хард резет и ако пак е зле, се връщам на 7.9.21.
Просто споделям, не задавам въпрос защо е така. Тънкостите в MIUI са ми пределно ясни.

(2017-11-28, 13:32:34)NoMaD написа:  А защо не и със стоковия mi браузър направо?
На мен лично стоковите не са ми много удобни, поради неналичието на Speed Dial. Честно казано, не съл поглеждал с какво разполага браузъра тук и за това препоръчах Opera - разполага си с Dial-a и не дърпа кой знае колко ток, или поне мен ме устройва.
Ще пробвам и стоковия, може да ме грабне повече. Smile

ПС: Сега погледах при приложенията да го активирам, а се оказа, че и съм го изтрил. Може ли да се изтегли от някъде? Ще ми е от по-голяма помощ, дори, ако някой ми каже дали има въпросния Speed Dial (thumbnail-чета на запаметените линкове).

Има


Прикачени файлове Миниатюри
   

Интересно.
Линк от където мога да го дръпна има ли, или щом съм го затрил не може обратно?

Китайската версия е това може би:

http://m.app.mi.com/?word=Browser#page=detail&id=105559

Това, което си изтрил вероятно само с руут може да се достъпи като се прерови data дяла

Не съм руутвал, не знам как съм го изтрил окончателно, ако може да се стори това само с руут.
Сега четох из форуми, че има само китайски версии и на браузъра. Не знам дали ще се получи нещо, ако се екстрактне приложението в ApkExtract, примерно.

Извинявам де, че така рязко залитам на друга страна, но имам въпрос за SD картата. На предишния ми телефон (SM-G 388 F) в настройките имаше "демонтиране на SD" и картата може да се изважда без да се изключва телефона, тук все още нямам карта, но има ли такава възможност устройството? Трябва ли да е изклчен нелефона за да я поставя или е plug and play?

P. S.
Не се усетих и SIM картата я набутах на включен телефон!

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

(2017-11-28, 15:15:50)andreti013 написа:  Извинявам де, че така рязко залитам на друга страна, но имам въпрос за SD картата. На предишния ми телефон (SM-G 388 F) в настройките имаше "демонтиране на SD" и картата може да се изважда без да се изключва телефона, тук все още нямам карта, но има ли такава възможност устройството? Трябва ли да е изклчен нелефона за да я поставя или е plug and play?

P. S.
Не се усетих и SIM картата я набутах на включен телефон!

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk


Относно SDcard
Настройки-Хранилище-Спиране на сподел.хран.
Аз винаги си изключвам телефона ако ще вадя карти сим/сдкард

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]

Темата пак се омаза тотално.

@dobs7z - Не е нужен руут да се изтрие браузъра. Той ще се появи след ресет отново, така че го има в телефона в папка, до чиито достъп се иска руут

@andreti013
sim и sd картите могат да се слагат и при включен телефон.

Заключвам темата. Всеки който има проблем да пуска нова тема или да търси съществуваща за проблема му. Затова е раздела. Съжалявам. Предупредих ви и по-горе!
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)