Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дефекти и хардуерни проблеми при Note 8
#1

Няма да ни се размине и на нас такава тема и затова я отварям Sad .
 Съответно ще се впиша първи. 

Проблема с розовеещите краища на дисплея, какъвто се среща при S8/ S8+ е наличен и тук. Даже е доразвит
На мен ми розовеят и двата края на бял фон, като десният малко повече. Това понеже и на 8-цата го имах, може да се каже че му бях свикнал.
  На моят  Нот 8 му розовее и горният ръб, вижда се когато е на бял фон пр в настройки, тогава една тънка ивица над иконте в статус бара- WiFi и за батерията е с лек, но кофти  изразен червеникъв оттенък.

Няма и засега софтуерен ъпдейт, какъво имаше за S  серията. Сигурно като се натрупат оплаквания ще пуснат и за него фикс
 От личен опит с 2 С8-ци таз година, мога да кажа че на първата не се оправи нищо с този ъпдейт. На втората, която е още в мен не се е налгало въобще да го нагласям. 
Както писах и в темата за S8 покупката си е истинска руска рулетка, ама с 5 куршума - стреляш/вадиш от кутията и шанса дисплея да розовее тук там   е сигурно 5 към едно
Цитирай
Аксесоари
#2

Загледах се и аз , но нямам този проблем.

Samsung Note 8 Midnight Black ... 
Цитирай
#3

И аз се загледах но бялото си е бяло. Нямам абсолютно никакво розовеене. Странна работа ...

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#4

И по ъглите ли е равномерно бяло, както по средата? При по-ниска яркост повече си личи
Цитирай
#5

В технополис и в теленор се за гледах точно за този проблем в мострените им бройки, дори им намалях яркоста на бял фон, но го нямаше розовеенето. Все пак ще си отварям очите внимателно другата седмица като ми пристигне моя ноут. Заради новата технология deep red е напълно възможно и тук да го има този проблем.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#6

При мен го няма този проблем , може да са отделни бройки , аз като се сетя съм нямал такъв проблем въобще с нито един телефон на Samsung , явно е въпрос на късмет въобще не съм го гледал за това розовеене .

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S7 edge -- Black,Onyx --32GB + Samsung Gear 2 Neo !!!
Цитирай
#7

И аз се загледах в моя но не виждам розовеене.

Black Galaxy Note 8, Samsung Galaxy S21 Ultra 512 GB
Цитирай
#8

Нямам розови крайща. Може да е нещо толкова малко че само някои хора с особено остро зрение да виждат

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Цитирай
#9

Малко е като размер в мм, но е ясно видимо като цветова разлика. Ако сте го виждали на С8 ще знаете за какво става въпрос. А това е около 1мм по краищата и ако е само там то някои хора си мислят, че е заради извивката на дисплея, щото там се пречупва светлината и пр..
В случая при мен го има и над иконите в статус бара. Там няма извивка, но ако се загледаш над иконите в бара до края на дисплея има около 1мм разстояние.

Въобще дисплея на С8-цата ми е доста по бял, от колкото на Нота. При едни и същи цветови настройки на Нота сивее. Ако не ги гледам 2-та един до друг не изглежда зле, но при директно сравнение този на С8 ми харесва повече. Той си е и по-хубав и чист де.
Цитирай
#10

Нямам проблеми с розовото или каквито и да е цветови отенъци по краищата на дисплея, за разлика от 8-цата... Не съм пипал никакви настройки. Може да е до бройка, знам ли...

Huawei P40 Pro+
Цитирай
#11

И аз го нямам този проблем. Слава богу.
 В Америка се оплакват от този проблем:


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#12

Телефона на съпругата ми постоянно не приема входящи повиквания, а дава свободно на повикващия. Някой друг да има същия проблем?

Android addictive 
Цитирай
#13

Ако е двусимов как е на другата карта
А ако не е, освен да пробвате с друг сим
Цитирай
#14

(2017-10-01, 21:53:00)rumo написа:  Ако е двусимов как е на другата карта
А ако не е, освен да пробвате с друг сим

Едносимов е. След хард ресет засега се оправи. Четох, че имало някаква настройка ако си отворил приложение да прави така?

Android addictive 
Цитирай
#15

(2017-10-02, 07:13:13)кром написа:  Едносимов е. След хард ресет засега се оправи. Четох, че имало някаква настройка ако си отворил приложение да прави така?

Откъде е закупен телефона,че е едносимов?

Samsung Galaxy Note 8 Midnight Black
Цитирай
#16

Моят пост е в стил по-скоро-Какво не ви харесва в Ноут 8,отколкото проблеми,но да споделя тук,понеже темата Ноут 8 е заключена вече.Та взехме си и ние един Ноут 8, уж за жената,че тя си изпусна 7 едж*а и стъклото ,около сензорите особено е на паяжина и се крепи на магия.Тя обаче,ме навива да го взема аз,защото бил по за мъже,та започнах да му проучвам и обследвам функциите лека по лека.Имам Ноут 3,който все още си работи перфектно,с Кит Кат е и не е актуализиран софтуера/поради лош опит от Айфон,който след актуализации не е същият вече/.Не разбирам от техника,рутване,стоков Ром и тем подобни.Като обикновен ползвател,взимам телефона и го ползвам-за телефон,четене в интернет,фейсбук,вайбър,телевизия,филми,книги,фотоапарат,някои приложения и подобни.При Ноут 8 ,първото нещо което ми направи неприятно впечатление е ,че чета по-зле ,отколкото на моят Ноут 3.Видимо текста е с по- тънък и дребен шрифт.Т.е. на практика,ако на старият телефон чета без очила,сега трябва да си слагам винаги специално очилата за четене,когато реша да ползвам телефона/а вестник например,чета без очила/.Това вероятно се дължи на по-тесният екран/ от Ноут 3/,но за мен е голямо неудобство.Или казано друояче, Ноут 3 и 4 бяха наистина Фаблети,а сега си е един издължен телефон или 8 + ,с писалка,както тук някой го оприличи/ и то за една торба пари/.Преди бях с Айфон 4 ,който почнах да не виждам добре и затова си взех и серията Ноут вместо отново Айфон,но явно този вече не е Ноут .Второ-няма например/или аз досега не намерих/ начин да си настроите различни тонове за известяване на СМС , Вайбър или пощата.Напр.,поради СМС паркирането,аз държа да ми е по-силен тона за СМС и да се повтаря,да го чуя със сигурност,за да не изпусна удължаването на времето за паркиране.А за Вайбър и пощата-по-тих,като съм на работа,съвсем дискретно да ми казва че има съобщение.Не видях и настройка за повторение на СМС сигнала -на 2-3 или колкото минути искате.Трето -отключването съм си го направил с шаблон.Ноут 3 -натискам Хоум бутона,после шаблона и е готов.Сега трябват 3 движения-първо да светне екрана/което сякаш не винаги става от първият опит/,после катинарчето и чак после шаблона/сякаш и други неща стават с повече движения /.Тоновете на звънене също не ме удовлетворяват-липсват по- тривиални тонове като конвенционален звънец или някой по-остър тон за сутрешна аларма.Айде аз ползвам очила за четене,но чувам все още,но за някой човек с дори лек спад в слуха,трябва да има по-голямо разнообразие от видове тонове,а не само разновидности на песни.Засега съм установил само това,но проучването продължава.Иначе други забележки -като работа ,бързина ,екран,снимки-просто е перфектен.Перфектен, ама на теория,като за за презентация.На практика за мен,тези неща,които споделих, вгорчават удоволствието ми от ползването му и май ще си отиде при жена ми ,за където му бе и предназначението.Защото една машина не е само технически данни,тя трябва да е ергономична ,да е интуитивна,да служи на човека.Сега машините и програмите станаха вече толкова сложни,че сякаш ние трябва да обслужваме тях,а не те нас.Та това е засега.Обсъждането и опознаването на модела продължават.
Цитирай
#17

Това с шрифта е въпрос на настойка - има различни шрифтове, с различни дебелини, форми на буквите и големина разбира се. Това със СМС-ите не знам дали може да се корегира. Рингтонове - колкото искаш /свали си Zedge например, там има милиони/. Това с шаблона не го разбирам много, но мисля, че може да се настрои както е при Ноут 3 или 4.

Huawei P40 Pro+
Цитирай
#18

Така, сега да обясним и да ти помогна.

За текста ще те съветвам да провериш резолюцията на телефона, ако е на най-висока, може да я намалиш. Имаш 3 възможности.
Сега, Note3 е стара генерация и стар диспей, този диспей показва по ситно заради гъстота на пикселите.

За събщенията можеш индивидуално да си настройш мелодия за всеки един номер. Намерир ако смс-а който получаваш за паркирването е от един и същи номер, запази номера и му задай мелодия...
Вибер, Whatsapp също имат тази настройка. Простро трябва да разгледаш в настройки. Дори може да ги заглушиш нотификацийте за определено време. 

За отключването, Андройда е 7.1.1 не може да виниш Note8 защо се отключва по този начин. Аз например използваш оключване с ириса на очите и трябда да плъзна нагоре. Не е болка за умиране. Махни заключване и с едно плъзване и си в менюто.

За алармата има толкова много избор в интернет. Сваляш mp3-та и си готов. Да не издребняване. Това не е iPhone.

Успех. Дано съм помогнал

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#19

Всички тези неща могат да се направят от настройки приятелю.Отключването на тел. също. Шрифта може да стане огромен. Можеш да си сложиш всякакви рингтонове различни за всяка апликация та дори и за всеки човек. Но като гледам ще имаш нужда от помощ. Като за начало си инсталирай приложение за звънене. Например ZEDGE


Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Цитирай
#20

Да за всичко си има лек...само без издъженият външен вид, който и на мен много не ми харесва

Аз да ти кажа за шрифта кое е най-удобно. Без да му променяш заводският вид - просто влез в настройки- достъпност- зрение и там има шрифт с по-висок контраст. всичко ще ти изпъкне изведнъж пред очите, а ако искаш можеш и леко да го увеличиш.

За звука в пощите- добави си акаунтите в gmail, отдавна позволява добавяне на всякакви акаунти. Там са ми и абв-то и майкрософската поща. та и там можеш да зададеш отделен звук за всяка поща.

Минус, за мен голям. Отказва да се опреснява гмейла в зададеното време
Но това е бъг в самият него отдавна и ми е адски чудно, защо основно гъгълско приложение работи най-зле на собствената им платформа
Цитирай
#21

Пичове , имате ли някакви проблеми със спийкъра ? Забелязвам ,че е значително по-слаб от S8+ и има и по-малко баси , та дали има някаква програма за малко увеличаване на обема и баса на звукът (не ме устройват настройките на еквалайзера на телефона)

Samsung Note 8 Midnight Black ... 
Цитирай
#22

(2017-10-03, 21:07:14)TVD написа:  Пичове , имате ли някакви проблеми със спийкъра ?  Забелязвам ,че е значително по-слаб от S8+ и има и по-малко баси , та дали има някаква програма за малко увеличаване на обема и баса на звукът (не ме устройват настройките на еквалайзера на телефона)

Не знам как е спийкъра на Ноута спрямо другите телефони, но предвид факта че спийкъра е единичен и разположен надолу не мисля, че може да се очакват чудеса. Ограничението е хардуерно, демек с приложение нищо няма да постигнеш. Предполагам с руут има как и да се намери начин да свири по-силно, но да увеличиш баса извън еквалайзера е меко казано невъзможно.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#23

Действително със сравнение между S8+ и Note 8, S8+ го бие с доста по-висок звук и качествен и повече бас ...

Samsung Note 8 Midnight Black ... 
Цитирай
#24

можете да компенсирате този недостатък с безжична тон. колонка

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Цитирай
#25

Напълно потвърждавам мнението на колегата TVD ,S8+ свири доста по-силно и ясно .
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)