Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Redmi 4 prime не ме чуват
#1

Здравейте колеги!Днес ми пристигна телефончето Redmi 4 pro prime,което купих за подарък на сестра ми,но като говоря,отсреща който съм набрал не ме чува,а аз чувам набраният от мен номер.Пробвах през Вайбър,Скайп,Фейсбук,пак не ме чуват.А ако направя видео клип,звук има и всичко се чува на клипчето.Изключил съм VoLTE в настройките на сим картата,но пак не ме чуват.Телефона е с официален глобален ром.Някой имал ли е такъв проблем?Благодаря ви!
Цитирай
Аксесоари
#2

тествай инженерното меню - *#*#6484#*#*

ако там хардуерно си чуваш гласа през тестовете за микрофон, значи някое приложение те бърка.
С кой ром си?
Виж в приложението Security-Permissions - до микрофона кое има и кое няма достъп.
Ако трябва първо върни фабрични настройки
Цитирай
#3

На снимките се надявам да се вижда всичко нужно                     .От [size=small] инженерното меню с този код - *#*#6484#*#*,не зная къде точно трябва да отида за да чуя класа си.Аз имам ''МИ6 '',там е различно това меню и ясно е написано къде се тестват микрофон,.........Върнах и фабричните настройки но нищо не се оправи за жалост.
Цитирай
#4

Тестваш наред Wink наистина е раз лично от останалите

Иначе си с последния Глобал стейбъл, което е добре.
Цитирай
#5

Извинявай suffer,мога ли да оплескам нещо друго от това меню?
Цитирай
#6

Ами то е за тест. Няма какво да се оплеска, по принцип
Цитирай
#7

Няма оправяне това телефонче!!!Дадах му заводски настройки,сменях сим карти от различни оператори в гнездо за сим1 и сим2,но като набера някой все не ме чува.А ако направя видео клип с камерата си има говор клипа.Чудна работа
Цитирай
#8

Ъпдейтвал ли си го, може и от рома да е ....Има една функция за неутрализиране на шума, опитай да я махнеш . Не знам дали е функция на самия микрофон или се контролира софтуерно.
Цитирай
#9

игра ли си с мрежите, 2г,3г.... комбинирано... искаш да си тестваш микрофона... ами качи си една програмка и се запиши...

Sent from my Redmi 4 primE using Tapatalk
Цитирай
#10

Пробвай също така да изтриеш кеша. wipe cashe data

“Luck is what happens when preparation meets opportunity”
Цитирай
#11

(2017-09-30, 07:20:04)redsys написа:  Ъпдейтвал ли си го, може и от рома да е ....Има една функция за неутрализиране на шума, опитай да я махнеш . Не знам дали е функция на самия микрофон или се контролира софтуерно.
Рома е последния глобален,който съществува за телефона,функцията за звука е VoLTE.И да е включена или изключена тази функция,резултатът е нулев.Микрофона на телефона е в изправност,тествах го с програмка и зписва гласа ми.Най вероятно проблема няма да е от микрофона а някакъв друг,но какъвто и да е,който набера,не ме чува.
Цитирай
#12

Мисля че услугата VoLTE все още не се предлага от нашите оператори.

 
Цитирай
#13

(2017-10-01, 21:48:47)jivkobets написа:  Рома е последния глобален,който съществува за телефона,функцията за звука е VoLTE.И да е включена или изключена тази функция,резултатът е нулев.Микрофона на телефона е в изправност,тествах го с програмка и зписва гласа ми.Най вероятно проблема няма да е от микрофона а някакъв друг,но какъвто и да е,който набера,не ме чува.

Опитай с друга карта и на друг оператор..
Цитирай
#14

виж с кой модем си... версията!

Sent from my Redmi 4 primE using Tapatalk
Цитирай
#15

(2017-10-02, 07:33:21)suffer написа:  Опитай с друга карта и на друг оператор..

Опитах с карти на Мтел,Теленор и Виваком,в двете гнезда за сим карти,и пак не ме чуват.Версията на модела къде да я погледна,и знаете ли коя версия трябва да бъде?Благодаря ви!
Цитирай
#16

(2017-10-02, 08:59:21)jivkobets написа:  Опитах с карти на Мтел,Теленор и Виваком,в двете гнезда за сим карти,и пак не ме чуват.Версията на модела къде да я погледна,и знаете ли коя версия трябва да бъде?Благодаря ви!
   

Най-отдолу V047 е версията на модема

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#17

(2017-10-02, 09:04:02)gipso написа:  
Най-отдолу V047 е версията на модема

Същата е версията,може да я погледнеш да я погледнеш от снимките в началото на темата.Благодаря ти за отговора.
Цитирай
#18

и аз имах в определен момент проблеми с тоз модем... ама в момента съм с 48 версия!

Sent from my Redmi 4 primE using Tapatalk
Цитирай
#19

(2017-10-02, 11:47:31)Smakl написа:  и аз имах в определен момент проблеми с тоз модем... ама в момента съм с 48 версия!

Sent from my Redmi 4 primE using Tapatalk

Лесна ли е смяната,как мога да го сменя?
Цитирай
#20

(2017-10-02, 11:57:38)jivkobets написа:  Лесна ли е смяната,как мога да го сменя?
изисква се root на тела...

Sent from my Redmi 4 primE using Tapatalk
Цитирай
#21

(2017-10-02, 11:57:38)jivkobets написа:  Лесна ли е смяната,как мога да го сменя?
Не е трудна,но трябва да знаеш какво правиш.Трябва да руутнеш и да сложиш TWRP(къстъм рековъри).

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#22

(2017-10-02, 12:08:15)gipso написа:  Не е трудна,но трябва да знаеш какво правиш.Трябва да руутнеш и да сложиш TWRP(къстъм рековъри).

Ясно момчета,блаодаря за помоща,но не е за мен тази работа.Ще вида какво ще се разбера с китаеца и ако някой има желание да се занимава с телефона нека пише на лични.Разбира се срещу заплащане от моя страна
Цитирай
#23

или изчакай до следващия ъпдейт... съмнявам се че ще е скоро току виж са го оправили

Sent from my Redmi 4 primE using Tapatalk
Цитирай
#24

Винаги можеш да минеш на global dev Wink
Цитирай
#25

Искам да благодаря пред всички съдфорумци,на колегата и Глобален Модератор ''suffer'',за помоща която ми оказа,и за отделеното лично време да се занимава с телефона,до отстраняването на проблема.И м/у другото вдъхна втори живот на  още един телефон.Благодаря ти много за коректното отношение и помоща suffer.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)