Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията-зареждане!
#1

Здравейте кога според вас е най-добре да се слага телефона на зарядно,аз лично го слагам от 30% до 15%?
Цитирай
Аксесоари
#2

Най добре е батерията да не пада под 10

POCO X3 NFC 6/128
Цитирай
#3

(2017-09-30, 21:33:11)neron81 написа:  Здравейте кога според вас е най-добре да се слага телефона на зарядно,аз лично го слагам от 30% до 15%?
Като падне заряда под 20% има индикация за зареждане, тогава е най-добре.

 
Цитирай
#4

Да и на мене ми направи впечатление този индикатор,явно тогава вече му е време,въпреки че с 20 процента ще издържи още 2-3 часа.
Цитирай
#5

Препоръчва се заряда на да е между 20% и 80% по принцип - за по-дълъг живот на батерията.

 
Цитирай
#6

Колко по-дълъг живот от 4 години може да има една батерия? Мойте по толкова карат 2 г. при мен и още 2 г. на който го дам и никога не слагам на заряд над 10 процента. Ползвам си цялата батерия и както казвам проблеми до сега с батерия не съм имал. Махам от зарядно телефонът само при достигнат 100 пр. заряд.
Цитирай
#7

А оставяте ли телефона цяла нощ на зарядно?
Аз го махам по някое време нощес.
Цитирай
#8

Избягвам да правя такива гимнастики. В повечето случаи зареждам до 90%-95% - не повече.

 
Цитирай
#9

(2017-10-01, 08:15:05)neron81 написа:  А оставяте ли телефона цяла нощ на зарядно?
Аз го махам по някое време нощес.

Разбира се, че го оставям. Зареждам предимно нощта, включвам преди да си легна и изключвам като стана сутрин.
Цитирай
#10

До колкото съм чел той като се зареди си спира автоматично,пък на други места пише че трябва да се вади след 100%,в сайта на Сони съм проверявал и съветват да се вади веднага след като стигне 100%!
Цитирай
#11

Тогава си зареждай батерията по лична преценка.

 
Цитирай
#12

Имам смартфон LG от преди 5 години . Винаги го зареждам по цяла нощ (около 10 часа) ,слагам го на зарядното винаго на не повече от 10% ,често и при напълно паднала батерия 0%. Като ново е от към батерия все още. Вярвам, че с оригиналното зарядно не може да се презареди ,а електрониката може да позва и 0% ,а всъщност в батерията да си има заряд.

п.п. Не е спирано използването на LG -то все още . Мина през Мен,Жена и 2 деца. Xiaomi-тата ги ползвам по същия начин цяла година и нямам повод за оплакване.
Цитирай
#13

@redsys, мнение на един потребител не е меродавно - нищо лично. При другите и в други случаи процентите и живота на батерията може да се представят по съвсем друг начин.

 
Цитирай
#14

Не се сърдя разбира се. Аз не убеждавам никой , само давам едно мнение на потребител на марката ...... нали за това е форума все пак. Но съм далеч от идеята ,че това мнение не се препокрива с много други, дори и съфорумци. Лично мнение, разбира се!
Цитирай
#15

Ако сте обърнали внимание при miui 9 индикатора за зареждане угасва при достигане на 100%, което за мен означава че батерията спира да се зарежда

Enviado desde mi Mi Note 2 mediante Tapatalk

1+5T (MI3, MI NOTE2)
Цитирай
#16

Отдавна всеизвестен факт е, че числото 1% или 0% на дисплея на телефона не означава напълно на 100% разредена батерия. Разреждайте си батериите докогато искайте и си свиркайте, добре е ако телефона се самоизключи до няколко часа да го поставите на заряд. Аз пак ще се повторя, не помня някога да съм зареждал телефоните си над 10%, винаги го правя между 10 и 5%, доста често и под 5%. Имам действащи телефони с оригинални батерии на по 4 години и батериите им държат и не правят все още проблеми.
Цитирай
#17

(2017-10-01, 07:39:29)ivanov_km написа:  Колко по-дълъг живот от 4 години може да има една батерия? Мойте по толкова карат 2 г. при мен и още 2 г. на който го дам и никога не слагам на заряд над 10 процента. Ползвам си цялата батерия и както казвам проблеми до сега с батерия не съм имал. Махам от зарядно телефонът само при достигнат 100 пр. заряд.

Абсолютно по същия начин действам и  аз.  Не се вкарвайте във филми, ползвайте си устройството както на вас ви е удобно, а не да му ставате роб. Много пъти съм зареждал и при 2-3 % индикатор на батерията, няма никакъв проблем. Също така си го оставям цяла нощ на зарядното. Електрониката в телефона спира да зарежда когато стигне 100 %, така че е напълно безопасно да се остави цяла нощ включен.


Цитирай
#18

Тогава защо тези от Сони съветват да се изключва телефона след 100 %?
Иначе е доста неудобно нощес да станеш да изключваш телефона от зарядно при положение,че няма смисъл...
Цитирай
#19

Спинкай си спокойно и как изобщо ти идва на ум да ставаш по нощите и да изключваш телефона от контакта. Той стигне ли 100 пр. преустановява зареждането. С една дума зареждай го както искаш и няма да му се отрази на живота на батерията. Избягвай единствено бързото зареждане!
Цитирай
#20

Как се избягва това бързо зареждане?
Цитирай
#21

Пробвай с най-обикновено зарядно без въпросната опция.

 
Цитирай
#22

Ползвам оригиналното зарядно,а опцията от къде се променя?
Цитирай
#23

Нека ти помогне някой, който е с като твоят телефон защото може да е различно. На самсунг е: "Батерия, използване на батерия, избираш трите точки и премахваш отметката от бързо зареждане с кабел" По спомен го пиша, но е така.
Цитирай
#24

Тук няма какво да променяш, зареждай си го с оригиналното зарядно и няма да имаш никакви грижи!


Цитирай
#25

Няма такава опция в менюто къде ли не гледах,доколкото знам телефона няма опция за бързо зареждане.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)