Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Прехвърляне на пари от САЩ в България без промяна на валутата
#1

Здравейте, колеги. Реших да попитам във форума с надеждата, че ще се намери някой е прехвърлял пари от САЩ в България. Имам българска сметка в американски долари, но не мога да извърша wire transfer. В системата на американската банка има 2 полета за попълване - routing number, account number. Попитах е българската банка и те ми казаха, че трябва да използвам swift номера на банката и IBAN-а на личната ми сметка. Но не мога да продължа напред, защото routing number е 9 символа, а swift номера е 8. Account number е с лимит 20 символа, а IBAN-ът е с 22 символа. Имате ли опит с прехвърляне на пари без да се променя валутата?

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
Аксесоари
#2

(2017-10-02, 14:09:07)Anastasia123 написа:  Здравейте, колеги. Реших да попитам във форума с надеждата, че ще се намери някой е прехвърлял пари от САЩ в България. Имам българска сметка в американски долари, но не мога да извърша wire transfer. В системата на американската банка има 2 полета за попълване - routing number, account number. Попитах е българската банка и те ми казаха, че трябва да използвам swift номера на банката и IBAN-а на личната ми сметка. Но не мога да продължа напред, защото routing number е 9 символа, а swift номера е 8. Account number е с лимит 20 символа, а IBAN-ът е с 22 символа. Имате ли опит с прехвърляне на пари без да се променя валутата?

Виж дали няма из менюто платежно нареждане извън страната. В Българските онлайн банкирания има избор дали платежното да е между лични сметки, дали да е към сметка към същата банка, дали да е междубанково платежно или дали е извън страната.
Съответно всеки вид си има своите специфични полета.

Разгледай добре.
Цитирай
#3

Просто попитай в американската си банка как да прехвърлиш пари в Европа.
Там няма IBAN стандарт, а точно това, което виждаш. Както каза колегата, може би трябва да използваш друго меню или да избереш първо държава България и динамично да ти покаже различни полета. Зависи от системата за електронно банкиране.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай
#4

Или просто си изтегли парите на ръка и не плащай 30-50$ такса.
Цитирай
#5

Друга опция е по PayPal да се прехвърлят в акаунт, който има въведена карта от Първа Инвестиционна. Към момента при входящи международни преводи под 500 евро (преди беше до 10000) такса няма. Така съм получавал пари от Европа и Щатите.

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай
#6

Виж transferwise ако все още не си процедирал, ползвал съм ги за преводи из Европа, няма проблеми, курсовете и таксите са по-добри от банките освен мож би ако не говорим за много големи суми. Имам реферал линк за регистрация и безплатен превод до 500 eur при интерес.

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай
#7

Струва ми се, че момчето си е превел отдавна парите и се е прибрал в България.

Sent от моя Пищакметлен телефон през Tapatop
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)