Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Amazfit bip/pace] Мнения и проблеми

Здравейте.От вчера съм притежател на Bip но забелязах че при входящо повикване не изписва име или номер.Някакви идеи?
Цитирай
Аксесоари

Виж да не си пуснал DND режим @hgeorgiev
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • hgeorgiev
Цитирай

Нечовешка тъпотия. Понеже никога не го пускам този режим (явно неволно съм натиснал) и не съм разбрал че е това. Благодаря ти много.
Цитирай

Да се похваля и аз: от днес съм с amazfit bip Smile) сега се зарежда и нямам търпение да го разуча Smile

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Не очаквах, че когато е с постоянна връзка с телефона, батерията на телефона ще пада толкова бързо. Батерията на часовника е супер, но просто процентите при телефона спадат за секунди..

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Цитирай

(2019-05-05, 20:22:03)Iordannenov написа:  Не очаквах, че когато е с постоянна връзка с телефона, батерията на телефона ще пада толкова бързо. Батерията на часовника е супер, но просто процентите при телефона спадат за секунди..

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Не е нормално имаш друг проблем, но не и връзката с телефона

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T
Цитирай

(2019-05-05, 20:45:50)The_Jack написа:  Не е нормално имаш друг проблем, но не и връзката с телефона

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Сега направих хард ресет. Да видим дали ще има разлика.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-04-28, 08:05:54)hgeorgiev написа:  Колеги, на моя Bip се появиха две малки буквички zz до иконката на Блутут-а. (предполагам означава някакъв спящ режим) съответно не ми работят нотификациите. Рестартирвах телефона и часовника...няма ефект. Стоят вече четвърти ден.
Иначе си синхронизира всичко с Mifit.... някакви идеи? Благодаря.
[Изображение: f7f50df0fcb85f6790980cfa369a8c35.jpg]

виж да не си пуснал dnd мода от менюто на часовника
Цитирай

Здравейте, Честит празник на всички с пагони и на всички именници! От няколко дни имам bip, и всичко е наред при работата с андроид телефон. Обаче с айфон 6s plus няма свързване..., iOS 12.2. Телефона не вижда изобщо часовника, нито самият телефон, нито през приложението. Свалил съм от магазина Amaz tools и Amaz fit. Нямам никаква идея как да продължа нататък. Правих и ресет на часовника - никакви промени няма. Някой ако има някакви идеи, моля да помага!

Sent from my Moto G (5S) Plus using Tapatalk
Цитирай

И при мен Mifit си прави едни 3-4 % батерия. Повече от Вайбър. Въпреки че съм забранил работа на заден план и т.н. Няма братче....цока си батерия и това е. За съжаление не можах да намеря читав заместител на тази програма.
Цитирай

(2019-05-06, 12:11:21)hgeorgiev написа:  И при мен Mifit си прави едни 3-4 % батерия. Повече от Вайбър. Въпреки че съм забранил работа на заден план и т.н. Няма братче....цока си батерия и това е. За съжаление не можах да намеря читав заместител на тази програма.
И след ресет направо си ме убива тая батерия на телефона.. май няма да го използвам като смарт

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Цитирай

Еми убива те, защото си със Самсунг, а телефони с по-умряла батерия от тях няма, еле па от на S9...
[-] 2 потребители изказват благодарност на nowhere за това мнение:
  • fotograd, marinelo
Цитирай

Така е, така е

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Цитирай

(2019-05-05, 20:22:03)Iordannenov написа:  Не очаквах, че когато е с постоянна връзка с телефона, батерията на телефона ще пада толкова бързо. Батерията на часовника е супер, но просто процентите при телефона спадат за секунди..

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
При мен няма почти никаква разлика. Какъв е телефонът, каква е ОС на телефона, с 6оя версия на MiFit си?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на HSGeorgiev за това мнение:
  • fotograd
Цитирай

(2019-05-06, 13:56:39)HSGeorgiev написа:  При мен няма почти никаква разлика. Какъв е телефонът, каква е ОС на телефона, с 6оя версия на MiFit си?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Самсунг с9, последна версия и на анрдоид и на MiFit

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Iordannenov за това мнение:
  • fotograd
Цитирай

С Айфон ще имате сериозни проблеми при свързване на въпросния Bip

Ползвам два модела на часовниците amazfit в това число и въпросния Bip - консумацията на ток от приложението Mifit е в рамките на максимум 4-5% от разхода на батерията на телефона.
Ако имате по голяма консумация на ток в рамките над 15% от самото приложение - значи нещо не е на ред в самия телефон.

Питам се защо купувате айфон, едно цената им висока, параметрите ниски, меню доста объркано. Има поне три - четири други марки телефони, който са доста по добре във всяко едно отношение - цена, параметри и т.н.??
Цитирай

Защото хората ги харесват и не бъгват дори и след 3 години. Различни хора, различни желания и мнения.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Iordannenov за това мнение:
  • fotograd
Цитирай

(2019-05-06, 14:25:37)fotograd написа:  С Айфон ще имате сериозни проблеми при свързване на въпросния Bip

Ползвам два модела на часовниците amazfit в това число и въпросния Bip - консумацията на ток от приложението Mifit е в рамките на максимум 4-5% от разхода на батерията на телефона.
Ако имате по голяма консумация на ток в рамките над 15% от самото приложение - значи нещо не е на ред в самия телефон.

Питам се защо купувате айфон, едно цената им висока, параметрите ниски, меню доста объркано. Има поне три - четири други марки телефони, който са доста по добре във всяко едно отношение - цена, параметри и т.н.
Ползвам андроид от 2.1 насам. Реших да внеса малко разнообразие. За основен телефон ползвам андроид и ги въртя понякога с ябълката. Оносно цени, параметри и т.. - този телефон с работата си засенчва доста от телефоните на пазара в този момент. Нищо,че е модел на 100 години. Та основният мотив е разнообразието. Все едно, далеч съм от обсъждане на темата, кой телефон е по-добър. Харесват ми и двата. Та въпроса си стои, някой ако има идеи, да помага.
[-] 1 потребител изказва благодарност на truewarrior22 за това мнение:
  • fotograd
Цитирай

При мен има някакъв сериозен проблем със синхронизацията с Notify and fitness. Синхронизира когато си поиска. Основно обаче изобщо не се получава.
Някой с подобни проблеми?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Google Pixel 6a
[-] 1 потребител изказва благодарност на slavkov за това мнение:
  • fotograd
Цитирай

Използвам MiFit с Amazfit Bip на Xiaomi Redmi Note 5 и никога не съм имал разход на батерия за MiFit повече от 3-4%, при положение че е свързан денонощно, с всички нотификации. При съвсем нормално използване на телефона, с MiFit, Messenger, Viber, GMail, WhatsApp без рестрикции и с включен Autorun, телефонът ми си кара нормално два дни. Дъщеря ми използва MiFit с MiBand 3 на iPhone 6s и при свързването му нямаше никакви проблеми.
Относно видимостта - когато опитвате да свързвате 6s с часовника, той дали не е пиърнът с андроид телефона? По дефолт не е discoverable.
Относно проблемите на Самсунга - имаше една проблемна версия на MiFit преди 3.5.9, която държеше постояно включен GPS модула на телефона. Може би си струва да проверите?
[-] 1 потребител изказва благодарност на HSGeorgiev за това мнение:
  • fotograd
Цитирай

(2019-05-06, 14:55:19)HSGeorgiev написа:  Използвам MiFit  с Amazfit Bip на Xiaomi Redmi Note 5 и никога не съм имал разход на батерия за MiFit повече от 3-4%, при положение че е свързан денонощно, с всички нотификации. При съвсем нормално използване на телефона, с MiFit, Messenger, Viber, GMail, WhatsApp без рестрикции и с включен Autorun, телефонът ми си кара нормално два дни. Дъщеря ми използва MiFit  с MiBand 3 на iPhone 6s и при свързването му нямаше никакви проблеми.
Относно видимостта - когато опитвате да свързвате 6s с часовника, той дали не е пиърнът с андроид телефона? По дефолт не е discoverable.
Относно проблемите на Самсунга - имаше една проблемна версия на MiFit преди 3.5.9, която държеше постояно включен GPS модула на телефона. Може би си струва да проверите?
Не, не е сдвоен с андроида в същото време. Даже пробвах абсолютно на чисто, след ресет на часовника. Пак не го вижда. Само за проба пробвах също - сдвоен часовник с андроид - друг андроид също го вижда.
[-] 1 потребител изказва благодарност на truewarrior22 за това мнение:
  • fotograd
Цитирай

(2019-05-06, 15:45:55)truewarrior22 написа:  Не, не е сдвоен с андроида в същото време. Даже пробвах абсолютно на чисто, след ресет на часовника. Пак не го вижда. Само за проба пробвах също - сдвоен часовник с андроид - друг андроид също го вижда.

Телефонът вижда ли всички останали bluethoot устройства - двата андроида, някакви слушалки, хендсфрийй, ако имаш подръка, лаптоп? Може би трябва да го накараш ръчно да сканира?

Би трябвало при сдвоен с андроид телефона часовник, да бъде видим само ако изрично в MiFit му е зададено да бъде видим.


Прикачени файлове Миниатюри
           
[-] 1 потребител изказва благодарност на HSGeorgiev за това мнение:
  • fotograd
Цитирай

(2019-05-06, 15:56:22)HSGeorgiev написа:  Телефонът вижда ли всички останали bluethoot устройства - двата андроида, някакви слушалки, хендсфрийй, ако имаш подръка, лаптоп? Може би трябва да го накараш ръчно да сканира?

Би трябвало при сдвоен с андроид телефона часовник, да бъде видим само ако изрично в MiFit му е зададено да бъде видим.
Да, айфона вижда други устройства. След незнамкой си опит, през приложението AmazFit, айфона видя часовника, свърза се с него, но часовника остана в режим на търсене. А през приложението на телефона даже ми измери пулс. Интересното е, че не съм правил нищо различно. Ще приключвам, явно не се разбират двете устройства. Ще си ползвам часовника с андроид телефона.
[-] 1 потребител изказва благодарност на truewarrior22 за това мнение:
  • fotograd
Цитирай

Ползвам Mifit от година и половина, на два различни телефона вече. В момента съм с Mate 20 Pro и никога не съм го забелязал да е на повече от 1,5% в разхода на батерията, при положение че е свързан 24/7 с bip и получавам сравнително доста нотификации на ден обаждания и т.н. И батерията на часовника също си удря нормално 1 месец без зареждане.[Изображение: 1eddc9ada26832fea4fb044dbdc2e3dd.jpg][Изображение: 80ad9fa06407e898aa6c778255166089.jpg]

Sent from my Huawei Mate 20 Pro using Tapatalk Pro

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
[-] 1 потребител изказва благодарност на icaka2001 за това мнение:
  • fotograd
Цитирай

Има надеждни устройства предназначени за ползване в Европа. Китаеца сигурно е обявил война на марката айфон
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)