Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Amazfit bip/pace] Мнения и проблеми

При мен с айфон си се държеше много добре бип-а.
А и батерията на телефона също.
Темата е за часовника. Всеки ще си го ползва с каквото иска. Какво е обявил китаеца - не ме интересува.
Цитирай
Аксесоари

(2019-05-06, 21:20:44)fotograd написа:  Има надеждни устройства предназначени за ползване в Европа. Китаеца сигурно е обявил война на марката айфон

Нали разбирате колко глупаво е това? Ако производителите на Amazfit Bip - Huami, респективно Xiaomi наистина нямат желание часовникът да се изпозва с iPhone защо ли хабят толкова време и ресурси да поддържат специално версия на MiFit за iPhone. От опита ми с Redmi Note 5 и iPhone 6s мога да кажа, че приложението и часовникът се разбират чудесно и с двата. 
И между другото, точно цитираните Redmi Note 5, iPhone 6s и Amazfit Bip са версии, "предназначени за ползване в Европа", купени от магазини в България. Ако не ви харесва идеята за стоки, произведени от Китайскки брандове (като Xiaomi и Huami) или китайски производители (като Hon Hai Precision Industry Co., Ltd., известен като Foxconn и произвеждащ всички iPhone устройства за Apple, както и между другото една значителна част от телефоните, брандирани като Xiaomi/Mi/Redmi), оставате единствено на двата корейски производителя - Samsung и LG, уважавани от мен, между другото. Но като използвате тях, моля Ви, оставете мнението си за обекта на този раздел за себе си, или поне го споделяйте някъде там, във форумите за Samsung/LG устройства, може ли?
Цитирай

Мнението е за Amazfit Bip и си е за този раздел, без значение колко е обективно. Всеки има право и е желателно за всички четящи раздела , да се информират за евентуални проблеми и за решаването им. fotograd явно има проблем със своята техника и няма как да си реши проблема , ако не го сподели. От написаното до тук се разбира, че проблема е основно при него и другите потребители могат да са спокойни при евентуална покупка на обсъжданото у-во.
Цитирай

При мен с Бип + Айфон 6С проблеми съм нямал никога.
[-] 2 потребители изказват благодарност на nowhere за това мнение:
  • fotograd, HSGeorgiev
Цитирай

(2019-05-07, 18:24:54)redsys написа:  Мнението е за Amazfit Bip  и си е за този раздел, без значение колко е обективно. Всеки има право и е желателно за всички четящи раздела , да се информират за евентуални проблеми и за решаването им. fotograd явно има проблем със своята техника и няма как да си реши проблема , ако не го сподели.   От написаното до тук се разбира, че проблема е основно при него и другите потребители могат да са спокойни при евентуална покупка на обсъжданото у-во.


Сериозно ли е така?

Хайде да проследим какви проблеми споделя тук fotograd и/или какви решения предлага.
Виждам две негови мнения по темата:

(2019-05-06, 14:25:37)fotograd написа:  С Айфон ще имате сериозни проблеми при свързване на въпросния Bip

Ползвам два модела на часовниците amazfit в това число и въпросния Bip - консумацията на ток от приложението Mifit е в рамките на максимум 4-5% от разхода на батерията на телефона.
Ако имате по голяма консумация на ток в рамките над 15% от самото приложение - значи нещо не е на ред в самия телефон.

Питам се защо купувате айфон, едно цената им висока, параметрите ниски, меню доста объркано. Има поне три - четири други марки телефони, който са доста по добре във всяко едно отношение - цена, параметри и т.н.??


(2019-05-06, 21:20:44)fotograd написа:  Има надеждни устройства предназначени за ползване в Европа. Китаеца сигурно е обявил война на марката айфон

Ще съм много благодарен да ми посочите какъв е точно проблема, който fotograd поставя и какъв и чий е точно проблема, който fotograd решава? Може би аз съм глупав, разбира се, и не го прочитам. 
Както аз виждам нещата, той първо твърди, че с iPhone ще имате проблем, защото "защо ги купувате тези айфони..." и после пък твърди просто, че с китайските устройства и с iPhone ще имате проблем, защото "Китаеца сигурно е обявил война на марката айфон...". 
Не виждам нито поставяне на проблеми, нито решения, при това не виждам тази тема и този раздел да са посветени на това, колко "Айфоните не стават" и колко "КитаецЪТ им е обявил война на "айфоните"... 
С такива мнения просто се пълни темата с глупости - fotograd няма и не може да има проблеми с комбинацията iPhone - Amazfit Bip, защото не използва такава комбинация. Хората тук споделят проблеми, други хора се опитват да им помогнат, а мнения от рода на "Имате проблеми, защото не сте направили като мен - да си купите Android вместо iPhone" с абсолютно нищо не допринасят. В интерес на истината аз самия никога не съм използвал iPhone и също използвам винаги и единствено Android, но не натяквам това на хората, а се старя да помогна, защото съм подкарвал тази комбинация за друг, а ако пък не мога да помогна просто си мълча.
В резултат на този начин на комуникация темата е пълна с десетки и десетки мнения, които нито поставят проблеми, нито ги решават, търсенето в нея е ужасно трудно, прави проблеми на търсачката на форума, както беше посочено тук преди време и в края на краищата темата става безполезна. 
Няма да споря повече, ако искате говорете за футбол или световна политика.
[-] 2 потребители изказват благодарност на HSGeorgiev за това мнение:
  • fotograd, nowhere
Цитирай

Може и да не сме толкова черногледи(отнася се и за двете страни). Повечето мнения на fotograd са малко крайни и непотвърдени . Съгласен съм ,че не са много обективни ,но това е неговия начин да се справи с проблема,който е свързан с тази тема.
Е малко се поувлякох, не искам да ставам защитник на никой. Съгласен съм , че подобни крайни мнения не са градивни и полезни за форума, но пък и така се решават понякога проблеми.
Цитирай

Пуснали са версия 4.0.0 на MiFit. Преди малко ми се ъпдейтна. Променили са изцяло интерфейса. Тези, които се оплакват от разни проблеми в предните постове, може да пробват с новата версия как са нещата.


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 2 потребители изказват благодарност на tsvetanm за това мнение:
  • suffer, truewarrior22
Цитирай

(2019-05-08, 19:07:53)tsvetanm написа:  Пуснали са версия 4.0.0 на MiFit. Преди малко ми се ъпдейтна. Променили са изцяло интерфейса. Тези, които се оплакват от разни проблеми в предните постове, може да пробват с новата версия как са нещата.
При ме си седу на 3. нещо си. Случайно да са добавили синхронизация със strava?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Google Pixel 6a
Цитирай

Доколкото виждам, не са добавяли синхронизация със Strava.
Това са промените:
WHAT'S NEW
App:
• Brand new UI design
• Optimized the data view
• Supported more types of workouts
[-] 1 потребител изказва благодарност на tsvetanm за това мнение:
  • slavkov
Цитирай

Няма страва. Само Гугъл фит
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • slavkov
Цитирай

Мда. Дойде и при мен.
Ще си карам с Notify and fitness,особено след като открих че има синхронизация и с кантара ми

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Google Pixel 6a
[-] 1 потребител изказва благодарност на slavkov за това мнение:
  • suffer
Цитирай

Здравейте колеги! За bip има ли приложение, през което могат да се настроят шаблони за отговор на месинджърите или смс директно от часовника?
  Благодаря!
Цитирай

@slavkov: Notify and fitness работи ли самостоятелно без мифит? Читаво ли работят известията? Фитнес часта не ме интересува. Благодаря.
Цитирай

(2019-05-09, 09:25:16)hgeorgiev написа:  @slavkov: Notify and fitness работи ли самостоятелно без мифит? Читаво ли работят известията? Фитнес часта не ме интересува. Благодаря.
Работи самостоятелно. Даже при мен става някаква борба с мифита и съм го махнал.
За известията не мога да коментирам лични впечатления. Но по изчетенето споделят че бачка всичко

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Google Pixel 6a
Цитирай

(2019-05-08, 19:07:53)tsvetanm написа:  Пуснали са версия 4.0.0 на MiFit. Преди малко ми се ъпдейтна. Променили са изцяло интерфейса. Тези, които се оплакват от разни проблеми в предните постове, може да пробват с новата версия как са нещата.

А случайно да подържа име на викащия ако менюто на телефона е на бг език?
Цитирай

(2019-05-09, 17:45:56)paffkata написа:  А случайно да подържа име на викащия ако менюто на телефона е на бг език?
Току що пробвах, не поддържа. Изписва ми само Incoming call.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Цитирай

Да,пак не показва името и в тази версия и не може да се вдига от часовника.Доста тъжно при положение че гривната ми от али експрес за 15 лв го показва.Но все пак не е лош часовника,дано го оправят този проблем някога.
Цитирай

(2019-05-09, 19:54:05)mitaraka01 написа:  Да,пак не показва името и в тази версия и не може да се вдига от часовника.Доста тъжно при положение че гривната ми от али експрес за 15 лв го показва.Но все пак не е лош часовника,дано го оправят този проблем някога.

С по-стара версия на ми фит става, другия вариант е менюто на телефона да е на английски
Цитирай

Някакви идеи с коя по точно версия защото пробвах и с по стара и пак не става.А иначе като е на английски телефона си изписва името но не ми се нрави така.
Цитирай

Потърси по-назад в темата, някъде имаше конкретен линк към версия, с която се получаваха нещата

Sent from my Moto G (5S) Plus using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на truewarrior22 за това мнение:
  • mitaraka01
Цитирай

(2019-05-11, 20:58:23)mitaraka01 написа:  Някакви идеи с коя по точно версия защото пробвах и с по стара и пак не става.А иначе като е на английски телефона си изписва името но не ми се нрави така.

Заповядай!
https://drive.google.com/file/d/1lbVzFng...p=drivesdk[Изображение: d9d67c0a72d5f3edd2e433fc48b5e489.jpg]

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на musster за това мнение:
  • fotograd, paffkata
Цитирай

Приложението е
Цитирай

Как така не е подходящо?
Цитирай

musster Благодарско


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 2 потребители изказват благодарност на fotograd за това мнение:
  • mitaraka01, suffer
Цитирай

Ще се кара както досега явно,докато тея аутисти не си оправят приложението.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)