Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Падане на интернет скорост с bluetooth слушалки
#1

Колеги , моля за помощ . Наскоро си взех bluetooth слушалки JBL T450BT . Всичко до тук добре . Качих win 10  , защото не 7-цата ми тръгваше само low channel на слушалките и звукът беше отвратителен . Сега тръгнаха и се свързват без проблем , но имам 1 проблем . Когато ги свържа интернет скоростта ми пада от 50-60мбпс (нормално без включени слушалки) на 1-5 мбпс при вклюшени слушалки . Четох в интернет и разбрах , че или трябва да си взема слушалки с кабел или да взема 5 ghz рутер . Сега съм с TP-link TL-WR845N който е 2.4 Ghz . Пробвах на различни channel 1,6 и 11 , но скоростта пак пада ... Това беше целта да си ги взема за да мога да ги използвам като универсални ! Хем да слушам музика на телефона , хем на лаптопа , хем да играя игри с тях . Страшно съм доволен от тях , но това много ме дразни с интернета ... Не ми се дават пак 30-40 лева за някакви слушалки горе-долу хубави . Имам едни слушалки (тапи) , но от тях след продължително време ме болят ушите .. Някой сблъсквал ли се е с този проблем и дали има решение ?

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
Аксесоари
#2

По-скоро wlan half mini картата на лаптопа ти е стара/слаба за тези цели. Можеш да разгледаш като цени: http://www.laptopremont.bg/index.php?cPath=32

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#3

Какъв смисъл ? Поддържа си : Integrated 802.11 b/g/n or 802.11 ac ,Built-in Bluetooth V4.0 (Optional) ,10/100 Base T
Моделът Asus X540L - i3-5005U , 6 GB RAM . - https://iprice.my/compare/asus-x540l-jxx640t/ Изобщо не си е стар модела . Декември 2016 е !

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#4

(2017-10-06, 21:32:16)mitko.stefanov написа:  ...Built-in Bluetooth ...

That WLAN antenna sends Bluetooth signal at the same time ... Накратко обяснението за bult-in при асус ... Също така това е проблем на марката от време оно ... Вариант е да пробваш с други драйвери пак техни (на асус). Има как по софтуерен път да се сепарират сигналите, но явно ...
В случай че си  драйверите на уиндоус то слагай техните и виж как ще е.

Иначе от 2012 асус отговарят така 

Цитат:Good Day from ASUS.

We are investigating the WiFi/BT problems now and hopefully will be able to quickly replicate the reported problems so we can determine a fix. I am working directly with a couple of users now and have corrected one issue by changing their router setup but I am waiting on specific BT devices to assist the other user. 

I would like to PM additional members so we can get specific setups including BT devices, routers, user setups and general answers on when the problem manifests itself. If you are willing to provide this information, please PM me so we can further discuss your problem.


Може да пробваш различни настройки на рутера ... т.е. те са само 2 при теб b/g или b/g/n ... Както и да пробваш широчината на канала на 20 и 40 мхц как ще е ...

Иначе нещата отиват към външен адаптор за ВТ или кабелен нет ...

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)